Buďte královnou letních večírků – vyzkoušejte luxusní orientální nail art!

Inspirace - Buďte královnou letních večírků – vyzkoušejte luxusní orientální nail art!

10.07.2018

Začal čas letních dovolených, odpočinku, ale také bujarých letních večírků a slavností pod širým nebem a vy zrovna přemýšlíte nad tím, jakou manikúru zvolit, abyste byla nepřehlédnutelná? Vsaďte na luxusní třpytivý nail art inspirovaný bohatými dámami z Blízkého východu!

Dneska si opravdu mnu packy, protože takovou nádheru, jakou jsem objevila při svých toulkách světem, vám musím hned představit! V bohatém arabském světě se to totiž jen blýská. Jak jistě víte už ze školy, spousta států jako je třeba Kuvajt, Omán nebo Saúdská Arábie zbohatly na ropě a místní sultáni a papalášové se doslova rochní ve zlatě. Bohatství si tak společně s nimi užívají i jejich manželky nebo dcery, které se tak mají jako princezny. Ne všude však takové dámy uvidíte v krásných šatech, ortodoxní muslimky na veřejnosti nosí nikáb nebo burku.

dubai

Zajímavost: S nehty to praktikující muslimky také neměly až donedávna snadné, před modlitbou, která probíhá několikrát denně, je nutné umýt si obličej a ruce tak, aby voda svlažila skutečně každé místečko, což kvůli běžnému laku na nehty nebylo možné. Polská firma Inglot Cosmetics však v roce 2013 přišla s řešením a vytvořila speciální propustný lak, takže si muslimky už nemusí nehty několikrát denně odlakovávat nebo se z manikúry těšit pouze v období své periody, kdy je jim modlení odepřeno. (Což bylo samozřejmě asi stejně nepříjemné, takto bylo vidět, že má žena právě své dny.)
article_2268351_1729c226000005dc_788_634x460

Každopádně je zde i spousta žen, na kterých byste vůbec nepoznaly, že jsou muslimky. Oblékají se dle západní módy, líčí se, barví si vlasy a dopřávají si opravdu nádherné manikúry. Jako o symbolu luxusu Blízkého východu se nejčastěji mluví o rychle se rozvíjejícím městu Dubaji ve Spojených arabských emirátech, kde najdete ty nejluxusnější hotely a pláže. Určitě se vám také vybavil místní nejznámější hotel Burj Al Arab, který má ne pět, ale rovnou sedm hvězdiček!

burj_al_arab_jumeirah_terrace_exterior_2_hero

Zajímavost: Pokud byste chtěly jet do tohoto hotelu na letní dovolenou, vyjde vás týdenní pobyt s polopenzí na cca 120 000 Kč. Kdo jde se mnou vykrást banku? ;)
6bcdb01262d87442a329261c50b83642
Hala, obývák? Ne, tohle je opravdu koupelna. Představte si mít ji jen pro sebe!

Pokud se chystáte na nějakou takovou hogo fogo dovolenou nebo se hodláte stát královnou večírku pod hvězdami, vaše nehty si zaslouží opravdový přepych! Odstíny stříbrné a zlaté, třpytky, kamínky… To ale není vše! Určitě jste si už všimly, že v našem e-shopu přibyla jedna naprosto úžasná novinka, a tou je nehtová bižuterie! Řeknu vám, tohle mi už v několika předchozích inspiracích dost chybělo, takže dnes to opravdu rozjedeme!


Nosíte-li ráda dlouhé nehty, krásné ozdoby se na nich budou perfektně vyjímat! Doporučuji však volit spíše méně křiklavé barvy, aby nehty nepůsobily lacině a kýčovitě. Chcete být přece královna, ne ředitelka cirkusu. Pro podklad tak bude skvělou volbou oblíbená francie nebo babyboomer, případně jemnější pastelové tóny. Nezapomeňte ani na neprůstřelnou kombinaci zlatá/černá!


Nehty s tolika ozdobami se vám líbí, ale úplně se na ně necítíte? Nevadí! Inspirujte se u těchto umírněnějších manikúr, nehty budou méně nápadnější, pokud je zkrátíte, změníte tvar a použijete spíše tělové odstíny. Úbytek bižuterie můžete efektivně vykompenzovat zalešťovacími pigmenty nebo několika kamínky. Originálním nápadem je také ozdobit si nehty známým logem Chanel, vaše nehty tak budou přímo značkové! :)


No a jestli sázíte spíš na vzory a ornamenty, pak jste tu také správně! Zavřete oči a ponořte se do světa těch nejkrásnějších a nejdražších látek a nádherných šatů arabských princezen. Uvidíte spoustu působivých vzorů a úchvatných barevných kombinací! Druh tkaniny, kterou jste si s Blízkým východem určitě spojily, je damašek – tento druh tkaniny pochází pravděpodobně z Číny. Do Evropy se dostal přes Sýrii, kde došlo ve 12. století ke značnému rozkvětu jeho výroby, takže se začal nazývat podle syrského hlavního města. Jako malá jsem měla nejradši, když mi mamka povlékla peřiny právě damaškovým povlečením, to se mi to snilo! Kdepak nějaký krep… :)


Na nehtech si můžete vykouzlit všelijaké vzory inspirované touto látkou. Samy o sobě jsou velice zdobné, i když malý kamínek nebo troška třpytek nikdy neublíží. :)

Pokud jste si článek pozorně přečetly a prohlédly všechny obrázky, určitě je vám už jasné, že nehtová bižuterie není zbytečnost, bez které se obejdete, ale že ve vaší krabičce krásy zaujme své pevné místo a dovolíte jí co nejdříve udělat vám z nehtů luxusní drápky! Pochlubte se mi s těmi svými také na našem Facebooku, jsem zvědavá, jak se vám naše novinka líbí. Zatím přeji vydařené letní dny a spoustu inspirace!

Zdroj: dailymail.co.uk, invia.cz, wikipedia.org, pinterest, Reuters

Přihlášení do newsletteru

Zajímají vás novinky ze světa nehtového designu? Nechejte mi tu svůj e-mail a novinky vám pravidelně zašlu rovnou do vaší schránky!