Nehty jako ze starého Egypta nebo říše Keltů? Poddejte svou manikúru lákavému tajemnu!

Inspirace - Nehty jako ze starého Egypta nebo říše Keltů? Poddejte svou manikúru lákavému tajemnu!

24.04.2018

Máte rády starodávné mýty a pověsti? Rády si čtete horoskopy a přemýšlíte, kým jste byly v minulém životě? Zajímá vás ezoterika, tajemno a věříte, že nic se neděje jen tak? Výborně! Dnešní inspirace je pro vás jako stvořená!

Jaro je už v plném proudu a zanedlouho tu bude romantický první máj. Ještě předtím však proběhne velmi důležitý okamžik, který měl pro naše pohanské předky velký význam – filipojakubská noc, již známe jako „pálení čarodějnic“. Keltové tento svátek pojmenovali Beltain a oslavovali při něm nový život, energii a pomocí ohně vyhnali zlé duchy a myšlenky, které se nashromáždily za dlouhou a studenou zimu. To teda! Ještě pořád nemám rozmrzlé všechny tlapky. :)


Krása pohanské volnosti

Aby tito naši dávní předkové lépe pochopili běh času, byli velmi úzce spjati s přírodou a podle jejích proměn si přizpůsobovali své životy. Není proto divu, že jí často vzdávali hold různými slavnostmi a rituály, které byly zasvěcené také bohům. Dnes po Keltech nacházíme zbytky opevnění a jiné archeologické nálezy, jejich existence a zvyky jsou však dodnes opředeny tajemstvím. Protože však byli Keltové velmi vyspělí a vyznali se například i v astrologii a astronomii, zanechali nám tu stopy své bohaté kultury ukryté ve starodávných runách nebo působivých ornamentech, které jsou i v současnosti oblíbené na látkách i ve šperkařství. A přesně, i na nehtech! :)

fantasy_forest_by_renanrdgs_d7wt6hq


Keltskému nail artu dominuje zelená odkazující na přírodu, s níž byl tento kmen spřízněn. Je jaro, zelená se zrovna hodí, co říkáte? V kombinaci se zlatým zdobením bude vaše manikúra hodná pravé keltské bohyně! Můžete však také vyzkoušet temnější odstíny a s motivy run zavzpomínat na dávné příběhy a mýty ještě před příchodem křesťanství.


Nehty podle horoskopu

Astrologie, horoskopy a vše s tím spojené je tu s námi už tisíce let. Proč? Lidé odedávna toužili po tom, aby zjistili, co se jim stane v budoucnosti a snažili se na to přijít různými způsoby. Četli z oblohy, z ruky, vykládali karty... S věštci a věštkyněmi se můžeme setkat ve starých řeckých bájích, dle všeho však věštecké schopnosti nebyly vždy to nejlepší, často byli takto obdaření lidé tak nějak napůl nebo úplně blázniví. Aby taky ne, kdybych věděla, co se kdy komu stane, asi by mi z toho šla taky hlava kolem. :) Dnes máme místo tajuplných věštíren rubriky v magazínech a různé, většinou úsměvné pořady v televizi, kde vám sdělí budoucnost po telefonu za nemalé peníze. Z horoskopů a věštění se stal byznys, věřím však, že něco na tom pořád přece jenom je, nemyslíte? :)

tarot_reader_holding_cards
Tip kočky NANI: Jaké nehty se k vám podle horoskopu hodí? Připomeňte si velkou horoskopovou inspiraci!


- Váhy, štír a střelec
- Rak, lev a panna
- Beran, býk a blíženci

- Kozoroh, vodnář a ryby

Na nehtech vypadá astrologická tématika nádherně. Nebo vám učarovaly lapače snů či tajuplné mandaly? Je pravda, že na rovné a přesné tahy to chce mít už trošku zkušenost, ale začátečnice ani tak nepřijdou zkrátka! Pokud si netroufáte na složitější zdobení či malování, hádejte, co bude vypadat skvěle a zvládne to úplně každá? Jestli vás napadla technika „galaxy nail art“, tak jste se trefily přímo do černého. :) Černá je však pro tuto techniku málo, máte také zásoby úžasných třpytivých gel laků kolekce Star Glow?


Čas pro čarodějky

Již zmíněné pálení čarodějnic je naštěstí už jen temnou stránkou naší historie, takže pokud se zabýváte výkladem karet, vyrábíte bylinkové sirupy a sem tam i uhranete nějakého toho muže svým šarmem, nemusíte mít strach. :) Dřív to však ženy neměly ani trochu snadné. Stačilo jedno křivé obvinění třeba na základě pomsty, kdy se zhrzený muž nedokázal smířit s tím, že ho dotyčná nechce nebo když byla taková žena velmi krásná, nadaná a svou odlišností či výjimečností tak pobuřovala prudérní společnost. Ani pánové však nezůstali zdaleka ušetřeni, i tady se trestal talent nebo nové objevy, které se církvi úplně „nehodily do krámu“, jak se říká. Inkviziční procesy se ženami byly však častější a na hranicích zemřely jak „obyčejné“ ženy z lidu, tak i známé historické osobnosti, určitě si vzpomínáte třeba na Johanku z Arku. No a černé kočky jako já, to snad ani nestojí za řeč... Uf uf, je super žít v moderní době, že? :)

maxresdefault


Dneska už se nic takového neděje, my tak můžeme být kým chceme a mít jakékoli záliby a koníčky. No a taky můžeme mít ty nejdelší a nejkrásnější nehty! Pokud je vám blízká magie, síla bylin, a ještě vám při čtení vrní na nohou kočka, máte v sobě nepochybně část čarodějnického já. :) Jistě se vám tak budou líbit delší nehty do špičky v tmavých tónech s nápaditým temným zdobením. Určitě není nutné se držet jen jedné barvy, černá v kombinaci s fialovou, červenou nebo i bílou bude vypadat fantasticky. Nehty můžete ozdobit třpytivými kamínky, které celkovou manikúru doslova magicky podtrhnou. :)

Moudrost a tajemství starého Egypta

Starověký Egypt je fascinující už celá staletí. Dochovaly se nádherné stavby, zdobené hrobky, vzácné spisy nebo umění. Egypťané byli na svou dobu opravdu vyspělí, položili základy lékařství a také velmi dbali o svou hygienu. Příběhů a bájí je opravdu hodně, mezi ty nejznámější určitě patří příběh královny Kleopatry, nicméně mě třeba zaujala i královna Hatšepsut, která se po tom, co usedla na trůn, začala oblékat výhradně do mužského oblečení, a dokonce nosila i tradiční falešnou bradku, aby tak vystupovala jako faraon – muž. No co, dneska nosíme prodloužené vlasy, dřív si to dávali na bradu. :) Egypt nás oslňuje především svými poklady, z nichž mnohé skončily v rukou vykradačů hrobů, jiné však můžeme obdivovat v muzeích po celém světě, stejně jako zachovalé hieroglyfy.

beautistas_cleopatre_egyptePrávě hieroglyfy a jiné zdobení se objevuje v nail artu v egyptském stylu.
Pokud ráda nosíte honosnou manikúru a hltáte egyptskou historii, pověsti nebo umění, na nic nečekejte a vymodelujte si královsky zdobené nehty! Zlatá se tu přímo blýská, nebojte se ani výrazných ozdob nebo zalešťovacích pigmentů. Dobře vypadají geometrické obrazce, různé vlnky nebo jemné vzory. Troufnete-li si, můžete si se zdobením vyhrát, a na nehty tak přenést podobu některého panovníka nebo boha. No a jestli věříte, že po smrti na nás čeká další život, ozdobte se také nilským křížem, který je symbolem pro nesmrtelnost a maloval se hlavně ve hrobkách.


Doufám, že se vám dnešní inspirace líbila, a že jste se také dozvěděly pár zajímavostí – až se vás budou kamarádky ptát, jaký význam má vaše manikúra, můžete jim to hrdě vysvětlit. :) No a nemyslete si, zajímá mě, která z manikúr si vás získala! Určitě mi pište na náš Facebook, a v případě, že už jste nějaké takové nehty vyzkoušely, rozhodně se mi pochlubte fotkou. Přeji vám spoustu vydařeného nail artu!

Zdroj: pinterest

Přihlášení do newsletteru

Zajímají vás novinky ze světa nehtového designu? Nechejte mi tu svůj e-mail a novinky vám pravidelně zašlu rovnou do vaší schránky!