S nehty kolem světa: Zářivý Bollywood i tradiční henna – to je nail art podle Indie!

Inspirace - S nehty kolem světa: Zářivý Bollywood i tradiční henna – to je nail art podle Indie!

08.05.2018

Ty z vás, které mají rády historii nebo hodně cestují, vědí, že ačkoliv Indie nepatří mezi světové velmoci, její dějiny a kultura je naprosto neobyčejná. Indie hýří barvami – ať už svým voňavým kořením, barevnými oděvy sárí nebo tradičními výzdobami domů. Rysy indického stylu pronikly nejen do naší módy a šperků, svou náruč mu otevřel také náš oblíbený nail art!

Indie i přes své problémy s přelidněností a chudobou mílovými kroky chvátá za vyspělými státy světa, její ekonomika roste, na čemž má jistě svůj podíl také filmový průmysl zvaný Bollywood. Bollywood je neformální jméno jednoho z center indického filmového průmyslu sídlícího v Mumbaji. Vzniklo složením starého názvu města – Bombaj – a Hollywoodu, centra amerického filmového průmyslu. Filmy se od těch hollywoodských liší hlavně tím, že skoro všechny připomínají spíše muzikály, dokonce i v akčních filmech se tančí a zpívá! Heh, představte si třeba Bruce Willise, jak odhodí bouchačku a začne se vlnit do rytmu orientální hudby! :)

7suzirj


Bollywoodské filmy hýří barvami, tancem a překrásnými šperky. Ani nehty nezůstávají pozadu, a vy se tak můžete inspirovat nádherným a výrazným nail artem, který se skvěle hodí na blížící se léto. V hlavní roli v této bollywoodské kráse hrají zlaté ozdoby, lešticí pigmenty a zkrátka vše, co se třpytí a blýská. Pokud máte po nesmělém pastelovém jaru chuť vyzkoušet něco nápadnějšího, nebojíte se sytých odstínů a hojného zdobení, vsaďte na tento neobyčejný styl!


bollywood_dancing_1_678x381

Přicházíte Indii na chuť, ale nemáte zatím odvahu vyzkoušet takto výraznou manikúru? Nevadí! Inspirujte se u tradičního zdobení, jímž se zkrášlují indické nevěsty. Už víte, co mám na mysli? Hennu, jasně! Henna je pasta z rostliny, která roste v horském podnebí Asie. Tato rostlina obsahuje lawsone, pigment, který v kombinaci s proteiny způsobuje zbarvení. Kromě barvení má henna také mnoho blahodárných účinků a používá se například na vlasy. Ano, ano, henna i přes svůj nevábný vzhled dokáže s kožíškem udělat opravdové divy. :)

mehndi_2

V Indii se henna používá velice často, především pro zdobení rukou indických nevěst, ale maluje se s ní také na nohy a další části těla.

Zajímavost: Při indických svatbách je Mehndi obřad jakýmsi předsvatebním rituálem, který se koná v předvečer svatby. Profesionální henna umělec aplikuje vzory na nevěstiny ruce a nohy. Kolem malování hennou existuje však také mnoho pověr. Jednou z nich je, že když je na nevěstě stále vidět barva, neměla by dělat některé domácí práce. Většina nevěst chce, aby jim tmavá barva vydržela co nejdéle, protože to znamená, že budou mít mnohem šťastnější manželství, a také, že budou mít dobré vztahy s tchyní (vsadím se, že si hlavně kvůli té tchyni několik dní raději ani nemyjí ruce, he he :) ).

Některé vzory mají dokonce určitou formu symboliky. Například diamant znamená osvícení, půlměsíc znamená novorozené dítě, páv symbolizuje lásku, touhu a vášeň.

bollywood_bridal_bangles


Na nehtech si můžete zdobení ve stylu henny snadno pořídit pomocí samolepicích pásek
, ty šikovnější mohou určitě zkusit i ruční zdobení, třeba s vychytaným perem Rapidograph. Na své si přijdou i zastánkyně přirozených „nude“ odstínů, protože na tělových tónech krásně vyniknou černé i bílé vzory. Namísto okázalé nehtové bižuterie můžete použít i decentní kamínky, které manikúru příjemně oživí. No a jestli máte tu možnost, můžete rovnou vyzkoušet i henna zdobení na ruce a plynule tak pokračovat od nazdobených nehtů na zápěstí nebo ještě dál. Pro letní festivaly jak dělané! :)

Než Indii opustíme a vydáme v příštím díle na jiné místo, považuju za nutné pozastavit se u indických svateb. To je vám parády! Víte, že indické svatby bývají tak nákladné, že rodiny na ni šetří i několik let? Není se co divit, všechny ty krásné šaty, šperky, výzdoba... No, a hlavně na svatbě bývá tolik hostů (klidně i tisíce), že snoubenci je kolikrát ani všechny neznají.

main_qimg_a98b7a6ac7212235bfc0f9f6fb26aa2d


Jestli se u nás nevěsty v den svatby mění v princezny, tak indické nevěsty se mění přímo v bohyně! S běžným evropským líčením byste na svatbě v Indii moc nepochodily, tam se jede skutečně ve velkém. Abyste si to dokázaly lépe představit, sehnala jsem pro vás několik fotek z takové indické svatby. To je něco, že?

indian_bridal_look

Doufám, že se vám náš první výlet za exotickými manikúrami líbil a příště se mnou pojedete znova! Jestli jste už podobný nail art vyzkoušely, posílejte mi fotky na náš Facebook, jsem zvědavá na vaše skvělé nápady! Zatím vám přeji krásné dny a spoustu vydařeného zdobení!

Zdroj: pinterest

Přihlášení do newsletteru

Zajímají vás novinky ze světa nehtového designu? Nechejte mi tu svůj e-mail a novinky vám pravidelně zašlu rovnou do vaší schránky!