Alergie na nehtovou kosmetiku: Jak jí předejít?

Mnoho z vás v minulosti zaskočila alergie na nehtovou kosmetiku. Dá se vůbec alergii předejít nebo se musíte vzdát krásně upravených nehtů? To rozebereme v dnešním článku!


img_6569_sirka


Jak se alergie projevuje? 


Alergie na nehtovou kosmetiku se projevuje nepříjemným začervenáním okolo nehtové kůžičky, které je často doprovázeno nesnesitelným svěděním a vodnatými puchýřky. Může se vyskytovat nejen okolo samotného nehtu, ale také na zbytku těla (na dlani, předloktí nebo klidně na tváři). Alergie na produkty nehtové modeláže se může objevit hned při prvním použití, ale klidně i po několikaletém nošení gelových nehtů. Je to velmi individuální. Tělo si může ze dne na den vytvořit alergickou reakci.

Ze všeho první je potřeba určit příčinu alergie – na jaký konkrétní produkt jste alergičtí. Pozor, alergie může být také na UV světlo. Taková alergie může mít podobné příznaky ve formě zarudlé a svědivé kůže. Pokud tedy vyloučíte alergii na UV záření z vaší lampy, je potřeba vyzkoušet jednotlivé produkty a zjistit, po kterém máte příznaky alergie. Nejčastěji se alergie objevuje po použití pomocných tekutin, kterou je například Primer. Pokud jej vynecháte a alergie se i přesto objeví, máte zřejmě alergii na gel lak či UV gel.


Problémem je HEMA


Nejčastější složkou gel laků či gelů,, na kterou můžete mít alergii, je složka HEMA. Celým jménem se jedná o hydroxyethylmethakrylát, což je monomer, který je jedním ze stavebních kamenů plastů (například pro dentální materiály, kontaktní čočky, inkousty nebo produkty pro úpravu nehtů – gel laky a gely).

HEMA jako složka kosmetických přípravků má antistatickou, kondicionační a především vazebnou funkci. To znamená, že pomáhá vrstvě gel laku nebo UV gelu podstoupit polymerační reakci, tj. vytvrdit pod UV/LED lampou. HEMA navíc zvyšuje přilnavost nejen mezi produktem a nehtem, ale také mezi jednotlivými vrstvami produktu. 

Samozřejmě, že můžete mít alergii i na jinou složku, která je v produktech obsažena, ale to zjistíte až po návštěvě vašeho alergologa. 


Jak můžu alergii předejít?


Určitě správným použitím certifikovaných produktů na nehty. Nedoporučujeme používat produkty, které nejsou testovány pro Evropský trh – většinou totiž evropským normám nevyhovují. 

Nicméně i certifikované produkty obsahují alergizující složku HEMA, a tak je potřeba nanášet produkty na nehtovou ploténku opravdu precizně. Pamatujte na to, že materiál nepatří na kůži, takže se vyvarujte zatečení gel laku k nehtovým valům, které navíc způsobuje odchlipy, které zapříčiňují krátkou výdrž modeláže. 

Nejlepším řešením je použít hypoalergenní produkty na nehty, které neobsahují složku HEMA. Z našeho sortimentu tak můžeme nabídnout celou řadu gel laků s názvem Simply Pure. tato řada má revoluční hypoalergenní složení bez složky HEMA a umožňuje tak bezpečnou manikúru i osobám citlivým na tuto složku. 


img_6494_sirka


Můžu zmírnit příznaky alergie? 


Záleží, v jakém stádiu je vaše alergie. Nejlepším řešením je samozřejmě poslechnout své tělo a od gelových nehtů si dát opravdu dlouhou pauzu nebo se s nimi rozloučit. Pokud se jich ovšem nedokážete vzdát, používejte výhradně hypoalergenní produkty a dejte si velkou práci se samotným nanesením tak, aby se produkty za žádnou cenu nedotýkaly vaší kůže, ale byly pouze a jen tam, kde patří – na nehtové ploténce.

newsleter_04_czko_ka_nani

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.