Kouzelné puntíky Colorful: 3 důvody, proč si je zamilujete!

Flitry na oblečení zná snad každý, ale co takhle je využít při tvorbě neotřelého nail artu? Kdo by kdy tušil, že ty malé lesklé puntíky všemožných barev budou manikúře tolik slušet. A přitom je práce s nimi tak snadná! Jaká pozitiva s sebou zdobení Colorful přináší? A co mínusy? Má nějaké? To se brzy dozvíte – hurá na článek!

Je tomu pár desítek let, co blýskavá kolečka byla hlavním módním prvkem diskoték. Čím víc jich měl člověk na sobě, tím víc byl IN. To už teď tak úplně neplatí, ale je třeba poznamenat, že po útlumu se flitry opět vrací na scénu.

Na trhu už dávno nejsou jen malé kulaté puntíky nebo šestiúhelníky, ale i třpytivé hvězdy, srdíčka nebo květinky. To hlavní, co ovšem posunulo tento druh módního zdobení o krok dál, jsou barvy. Holografický, chromový a takzvaný „chameleon“ efekt jsou populárními aktéry (nejen) v módním průmyslu a flitrům propůjčily úplně nový šmrnc.

Zajímavost: Věřte tomu nebo ne, ale historie flitrů zdobících oblečení sahá tisíce let zpět do minulosti, kdy si ve starém Egyptě faraoni, ale i nejrůznější bohatí hodnostáři, nechávali zdobit šaty tepanými plíšky zlata. Tomu se tedy říká úspěšný módní prvek! ☺
flitry_kolaz

Colorful Effect a Colorful Metallic

ae648c82a86c8114df3963cececa76f5

Na e-shopu najdete dva druhy malých konfet Colorful. Mají přívlastky „Effect“ a „Metallic“. Na první pohled je od sebe poznáte díky tvaru dózičky. Oba druhy mají mnoho barevných variací a v každém balení jsou pomíchána kolečka různých velikostí.

Colorful Metallic, jak už název napovídá, ukrývá lesklé flitry s metalickým efektem, Colorful Effect má oproti tomu jemnější lesk a na první pohled připomíná papírové konfety.

Zdobení s puntíky

Přenesení flitrů na nehet je jednoduché. Jsou pevnější, takže je s nimi dobrá manipulace. Zdobení je to ale drobné, proto si nachystejte voskovou tužku nebo pinzetu, abyste je vždy usadily přesně tam, kam chcete.

Colorful na gel nebo gel lak

Zde není co řešit. Když se s modeláží dostanete až k barevné vrstvě, stačí do ní puntíky jemně vložit a vytvrdit. Vrstvu gelu nebo gel laku dělejte tenčí a po vytvrzení aplikujte ne jednu, ale rovnou dvě vrstvy lesklého topu. Výsledný efekt vypadá lépe a kolečka pěkně drží. Zdobení se dá aplikovat  i do výpotku a následně přetřít topem.

Colorful na klasický lak

Třebaže vám flitry s klasickým lakem tak dlouho nevydrží, nevypadají o nic méně parádně. Stačí, když je jemně přitlačíte do napůl zaschlého laku. Je třeba mít trpělivost a aplikaci neuspěchat (pokud bude lak ještě moc tekutý, zdobení v něm bude klouzat, nesmí být ale ani příliš tuhý). Jakmile lak s konfetami dokonale zatvrdne, přetřete nehty dvěma vrstvami lesklého topu.

Buďte kreativní!

Zdobení Colorful je, co se týče aplikace, jedno z těch nejjednodušších a uživatelsky nejpříjemnějších. Pokud přemýšlíte nad složitějším designem, než je jen nahodilé rozmístění puntíků po nehtu, pak máte cestu volnou. Velmi efektní je například zvýraznění flitrů za pomoci vytvrzené kapky lesklého topu. Přesvědčte se samy v galerii, že možností je víc než dost. ☺

Plusy a mínusy?

Co se týče výhod, tak je to jasné – Colorful je zdobení jednoduché, efektní, s rozmanitým výběrem i možností využití, a ještě k tomu za báječnou cenu.

A nevýhody? Ať už přemýšlím, jak to jde, je těžké na nějaké přijít. Snad jen, že puntíků není v dózičce nekonečno. ☺

Tak co na barevné flitry Colorful říkáte? Za sebe mohu zdobení jen doporučit, zvlášť pokud jste začátečnice. Navíc se nemusíte bát, že by vyšlo z módy, vždyť už je tu tisíce let. ☺

Zdroj obrázků:

Pinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.