Parafínový zábal funguje jako elixír mládí! Jak na něj?

Minule jsme zkoumaly výhody lanolinu, dnes se podíváme na další surovinu, která nám pomáhá k hebčí pokožce, a tou je parafín. Parafínové zábaly už určitě většina z vás zná – pokud chodíte na nehty nebo na kosmetiku, už jste možná tu tajemnou vanu plnou podivné tekutiny někdy zahlédly. Proč je důležitou součástí manikúry a pedikúry? Na to se dnes podíváme!

Parafín je vosk, který se v přírodě vyskytuje v mnoha podobách. Používá se pro spoustu účelů – znáte ho třeba i jako materiál k výrobě svíček. Jak je ale možné, že stejný materiál nám může pomoci s péčí o pokožku?

V kosmetice totiž používáme kosmetický parafín s velkým množstvím promasťujících látek, který je navíc doplněný o různé vonné esence. Ten pak ve formě zábalů působí blahodárně proti stárnutí pleti, otevírá póry, odstraňuje odumřelou kůži, změkčuje ji a napomáhá i hojení ran a prokrvení pokožky a zároveň i uvolňuje ztuhlé svaly. Při ošetření nohou se pak i snadno zbavíte nepěkné ztvrdlé kůže na patách.

V našem odvětví se nejčastěji provádí zábaly rukou a nohou, ale v lázeňství se setkáte i s léčbou pohybového aparátu, revmatismu nebo artritidy. Ale právě na rukou se nejvíc pozná stáří ženy. Proto, pokud chcete přírodu alespoň trochu ošálit, tak se o své ruce dobře postarejte :).
Co k takové ozdravné a zkrášlující kúře potřebujete?

  1. Jako první si dejte zahřát vosk do parafínové vany. Jeho teplota by měla dosáhnout 52 – 62°C.
  2. Ošetřete si před kúrou ruce. Zkontrolujte, zda nejsou na rukou zranění a pak ruce vydezinfikujte. Potom na ně naneste oblíbený vyživující krém. Parafínový zábal pomůže krému lépe se vstřebat a tak se z něj všechny důležité minerály přenesou beze zbytku do vaší pokožky. 

    parafinova_vana_2

  3. Zkontrolujte teplotu vosku. Tento krok nepodceňte, nechcete se přece spálit. Potom ruku ponořte do vosku a opatrně ji zase vytáhněte. Asi třikrát (nebo klidně i pětkrát) to zopakujte, dokud nebudete mít na ruce silnější vrstvu parafínu. Pokud ošetřujete nohu, dejte pozor, kolik parafínu ve vaně je a nepodceňte Archimédův zákon! Jinak vám může vytéct. Orientovat byste se měly podle rysky na přístroji. Pokud máte třeba parafínu málo nebo se nedostane tam, kam potřebujete, můžete si pomoci štětcem.
  4. Ruku nebo nohu teď opatrně zabalte do igelitového sáčku, jemně ho utáhněte a to celé vložte do froté návleku. Nechejte 15 – 20 minut působit.
  5. Potom návlek sundejte. Igelitový sáček stáhněte z ruky opatrně spolu s vrstvou parafínu. Sáček s parafínem vyhoďte. Z hygienických důvodů není vhodné použitý parafín znovu vracet do vany.
  6. Zkontrolujte, zda na pokožce nezbyly zbytky parafínu a zároveň si proveďte krátkou masáž.

Po proceduře okamžitě ucítíte, že je pokožka mnohem jemnější, hebčí a měkčí. Parafínový zábal totiž funguje jako taková malá lokální sauna, kdy se za pomoci vašeho vlastního tělesného tepla krásně otevřou a pročistí všechny póry – stejně, jako byste vyšly ze sauny.
A kdo by ten pocit nemiloval?  Máte vanu doma nebo chodíte na parafínové zábaly? Pokud je milujete, pořiďte si vanu klidně i domů zvládnete to i samy!
 

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.