Polygel: Pevný jako akryl, pružný jako gel

Co je to vlastně polygel? A v čem se liší od ostatních materiálů určených k nehtové modeláži? To se dozvíte v dnešním článku!

Co je polygel? 

Polygel představuje jedinečné spojení gelu a akrylu. Dokáže vytvořit pevnou, pružnou a zároveň odolnou modeláž se skvělou přilnavostí. Jedná se o profesionální produkt s výraznými pozitivními vlastnostmi, díky kterým se stává oblíbenější než gel a akryl. Jde o opravdu velmi hustý gel, se kterým se nehty velmi dobře staví jak na šablony, tak na nehtové tipy nebo si můžete pomoci speciálními šablonami Dual Forms

polygel_2

Co má polygel společného s akrylem a gelem?

S akrylem mají podobný průběh modeláže. Oba dva produkty jsou velmi odolné, mají výborné přilnavé vlastnosti a na nehtech skvěle drží. S gelem mají společné ty vlastnosti, že jsou velmi pružnými materiály, které se vytvrzují v UV/LED lampě, narozdíl od akrylu. Polygely se při samotné modeláži chovají spíše jako akryl, ovšem nevzniká při práci s nimi žádný nepříjemný zápach. Nehledě na svoji odolnost se dají polygely lehce pilovat. Díky tomu je možné snadno upravovat tvar nehtů při modeláži. Také celkové odstraňování polygelu pilováním je snazší.

polygel

Proč polygel? 

Pokud jste vyzkoušela akrylové i gelové nehty, ale pořád nejste stoprocentně spokojená, sáhněte po polygelu. Díky jeho tuhé pastovité konzistenci se skvěle nanáší (podobně jako akryl), ale nezasychá na vzduchu a nezapáchá! Takže si s tvarem nehtů můžete hrát jak dlouho chcete, než budete spokojená. Poté jej jednoduše dáte vytvrdit do lampy. To samozřejmě můžete i s gelem – ten je ale svou konzistencí opravdu o dost řidší – takže se může stát, že se vám modeláž nepodaří a dříve než ji vytvrdíte, steče okolo nehtové kůžičky. Sepsala jsem vám menší návod, jak s polygelem pracovat:

Jak vymodelovat nehet s NANI Poly UV/LED gely?

  • Připravte nehty jako pro klasickou modeláž. Je třeba upravit tvar, zmatnit povrch, odstranit nehtovou kůžičku a očistit nehet od nečistot.

  • Naneste primer pro lepší přilnutí polygelu a nechte krátce uschnout.

  • Nyní aplikujte polygel. Naberte potřebné množství polygelu kovovou špachtlí a umístěte na nehet.

  • Namočte štětec do Poly liquidu a začněte modelovat gel do požadovaného tvaru.

  • Nechte vytvrdit v UV/LED lampě 1 min.

  • Setřete výpotek cleanerem a zpilujte do požadovaného tvaru.

  • Pokud nechcete aplikovat barevný gel, zdobení apod., přetřete finish gelem.

A voilà, nehtová modeláž polygelem je hotová! Je to opravdu jednoduché, pokud jste už někdy pracovala s akrylem nebo gelem, bude to pro vás naprostá hračka. A pokud máte zkušenosti pouze s gel laky – nebojte, zvládnete to! Chce to jen cvik a nebát se toho! A kdyby cokoliv, víte, že se na mě můžete kdykoliv obrátit, třeba na Instáči.:) 
newsleter_04_cz

 

                                       ko_ka_nani

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.