Akrygel: Pevný jako akryl, pružný jako UV gel

Svět nehtové modeláže se pořád točí především kolem UV gelů a akrylu, ale věděly jste, že existuje i další varianta? Výhody obou materiálů v sobě totiž kombinuje akrygel! Jestli máte problémové nehty, na kterých modeláž UV gelem za žádnou cenu nedrží a s akrylem začínat nechcete, akrygel je pro vás ta správná volba! Co je na něm tak super?
 

Klasický UV gel má úžasnou vlastnost – je krásně pružný, takže se snadno přizpůsobí přírodnímu nehtu a jen tak se nezlomí – zvlášť, když si dáte záležet na modelaci „c“ oblouku. I přesto se ale najdou ženy s nehty, kterým modeláž UV gelem nevyhovuje. Jejich nehty jsou problematické nebo často namáhané – to platí třeba pro kadeřnice, pomocné síly v kuchyni nebo dělnice u montážních linek. Nemusí to ale vzdávat – i takové profese si můžou díky vlastnostem akrygelu dopřát krásné nehty, které jim vydrží.

tla_tko_akrygel_300x84

Modeláž nehtů s akrygelem je totiž stejně jednoduchá, jako modeláž UV gelem. Akrygel je totiž směs UV gelu a akrylového prášku. Takovou směs byste si mohly vytvořit sice i doma, vždy vám ale některé  částečky pudru v gelu zůstanou nerozpuštěné a modeláž nevypadá dobře. Proto je lepší si akrygel pořídit již namíchaný. Prodává se ve dvou odstínech: čirý a světle růžový a použít ho můžete jak na tipy, tak šablonky. Zachází se s ním jako s klasickým stavebním gelem, je samovyrovnávací (to ocení hlavně začátečnice) a vytvrzuje se v UV lampě jako UV gel – v 36wattové lampě stačí dvě minuty. Můžete s jeho pomocí krásně vymodelovat céčko a potom pokračovat stejně jako vždy – můžete udělat francii, nanést barevnou vrstvu UV gelu, můžete zdobit – to už záleží jen na vaší fantazii.

Akrylová složka v akrygelu zajistí, že nehet bude velmi pevný a jen tak něco ho nezničí. Proto počítejte i s obtížnějším pilováním a pokud používáte brusku, vyberte pro broušení vhodný nástavec.
S akrygelem se navíc vyhnete i nepříjemnému zápachu, který provází normální akrylovou modeláž (ten běžně pochází z tekutiny, která se při modeláži používá a kterou ale u akrygelu nepotřebujete).

Jestli patříte mezi ty, které trápí problémové nehty a nechcete začínat s akrylem, je pro vás akrygel tou nejlepší volbou. Kompromis mezi oběma materiály vám zajistí, že nehty budou velmi pevné, ale zároveň pružné, takže vám konečně vydrží až do dalšího doplnění :).

Máte s akrygelem zkušenosti? Jak vám práce s ním jde a jak jste spokojené? Pomohl už akrygel vám nebo někomu ze zákaznic s problémovými nehty? Podělte se o své zkušenosti do komentářů a poraďte dalším, kteří nad akrygelem teprve uvažují!
 

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.