Zjistěte, jaký je ten nejvhodnější tvar pro vaše nehty!

Každá z nás ví, že nalakovat nehty lakem a dozdobit je třeba kamínky či nějakým druhem ornamentu aby vypadaly opravdu záviděníhodně, může být přímo umění. Na co už ale tak často nemyslíme je tvar našich nehtů. Každá máme jiný vkus a všechny máme nehty opracované do podoby, která se nám líbí a vyhovuje nám. Je to ale opravdu to „pravé ořechové“?

Kolikrát se vám stalo, že jste v tramvaji nebo na ulici viděly slečnu s krátkými, širokými prsty, která měla nehty, jež by jí mohl závidět i samotný střihoruký Edward? Manikúra může být sebekvalitnější, ale celkový dojem může působit negativně. Přitom stačí tak málo – pojďme se podívat jaký tvar nehtů sluší právě vám!

Jako bonus jsme pro vás připravili obrázek, který vám rychle a jednoduše pomůže s výběrem právě takového tvaru nehtů, který se k vám hodí nejvíce!

2017_05_31

 

Kulatý tvar nehtů

Kulatý tvar je vhodný především pro krátké nehty. Pokud si – třeba kvůli práci – nemůžete nechat narůst dlouhé nehty, je pro vás kulatý tvar ideální. Nehet samotný by měl po úpravě přesahovat samotné nehtové lůžko jen velmi málo nebo skoro vůbec. Kulatý tvar také dobře vypadá na krátkých prstech a drobných nehtových lůžkách, u kterých by dlouhé nehty vypadaly nepřirozeně.

Oválný tvar nehtů

U oválného tvarování není příliš podstatné, jestli je vaše nehtové lůžko dlouhé nebo krátké stejně jako vaše prsty. Tento tvar sluší vždy. Krátké lůžko opticky prodlouží a to dlouhé elegantně doplní.

Mandlový tvar nehtů

Mandlový tvar je jako tvořený pro dlouhá nehtová lůžka a delší prsty. Zaoblená úzká špička opticky zúží a ještě prodlouží vaše prsty. S vhodným lakem můžete dosáhnout velmi elegantního vzhledu.

Hranatý tvar nehtů

Nejste-li si jisté, zda jsou vaše nehty dlouhé nebo krátké, nejspíš budou něco mezi tím – průměrné délky. Pro takové z vás jsou tu hranaté nehty. Velmi častou chybou u tohoto typu tvarování je, že si dámy nechávají nehty vymodelovat či narůst až příliš dlouhé. Správná délka, aby vám to slušelo, je taková, která prodlouží prsty, nikoli však vypíchne někomu oko. Okraj nehtu by měl přesahovat nehtové lůžko jen o pár milimetrů. Nezapomeňme také na správné zarovnání bočních stran. Ty musí být rovné a souběžné. Nesmí nám ‚utíkat‘ do stran, ledaže bychom chtěly mít místo nehtů lopaty :).
tvary_nehtu_cz

Squoval tvar nehtů

Tento druh je, jak už název napovídá (square/hranatý + oval/oválný = squoval), delikátním spojením hranatého a oválného stylu. Nejvhodnější je pro dlouhá nehtová lůžka a delší prsty. Výborně se hodí pro nail-art a prstům dodává přímo luxusní vzhled.

Špičatý tvar nehtů

Špičatého tvaru můžeme dosáhnout spíše jen s umělými nehty. Pokud nejsou vaše nehty tvrdé a odolné jako kámen, pak je tento tvar nevhodný. Vaše nehty by měly sklony k lámavosti a oděrkám. Vhodné jsou pro středně dlouhé a delší prsty. Samotné nehty jsou poté velmi dlouhé a jejich špičky ostré, takže si musíte dávat pozor, abyste neohrozily samy sebe nebo své okolí. Ale žít se s nimi naučit dá a bez nich se pak leckdo ani neobejde :).
Nyní máme představu, jaké nehty se k nám hodí. Pozvedněme tedy své pilníky a hurá na věc! Jak na jednotlivé styly se dozvíte v našem dřívějším článku  a jestliže Vám náhodou doma chybí nějaké vybavení pro dokonalost nehtů – neváhejte obhlédnout naši širokou nabídku pilníků a brusek na nehty!
 
 Zdroj: lorealparisusa.comdivinecaroline.comnicolebyopi.com
 

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.