Akryl: Ideální pro slabé a lámavé nehty!

Milujete krásně upravené nehty, ale bojujete s výdrží gelu nebo máte slabé a lámavé nehty? Vyzkoušejte akrylovou modeláž!

Akrylová modeláž je především spojení dvou hlavních produktů – a to akrylového pudru a tekutého liquidu. Narozdíl od gelu, akryl není třeba vytvrzovat v UV/LED lampě! TIP: Je tedy vhodný pro ty z vás, které máte alergii na UV záření. Nicméně i tato modeláž si žádná kapku zručnosti a praxe. Je třeba “vychytat” ten správný poměr liquidu a akrylového pudru – tímto spojením vznikne hmota, kterou pomocí štětce nanesete na nehet.

S akrylem je potřeba pracovat opravdu velmi rychle, protože schne na vzduchu. Nehet s ním krásně vymodelujete a pomocí šablonky nebo tipů také prodloužíte. Doporučuji s ním pracovat v opravdu dobře větraném prostředí, liquid má totiž svůj typický (intenzivní) zápach. 

Pro koho je akryl vhodný? 

Akrylové nehty jsou vhodné především pro velmi slabé, lámavé nehty, na kterých klasický gelová nebo gel laková modeláž nedrží. Akryl je totiž pevný, a zároveň tvrdý materiál. Není pružný jako gel, a tak se hůře piluje, proto k odstranění doporučuji místo pilníku použít elektrickou brusku.  Pokud si už nevíte rady a jiná modeláž vám z jakéhokoliv důvodu nedrží, vyzkoušejte právě akryl. 

akryl_post

Jaký je správný postup při akrylové modeláži? 

Postup je defacto podobný klasické gelové modeláži. Udělejte si manikúru, upravte kůžičky, odstraňte přebytečný prach. Nehet doporučuji odmastit Nail Prepem, a poté se vrhněte na přilnavač – v tomto případě Primer Acid, který je kyselý a akryl tak bez problému udrží. Nechte jej chvilku zaschnout na vzduchu a poté už si nalijte menší množství liquidu do mističky. Vhodným štětcem na akryl (doporučuji vel. 8) jej pozvolna namočte do liquidu. Otřete jej, aby z něj liquid nekapal a ponořte špičku štětce do akrylového pudru. V tomto okamžiku začne na štětci vznikat hmota, kterou naneste na nehet a rozetřete. Pokud se vám napoprvé nepodaří dokonalý tvar – nezoufejte. Akryl nechejte zaschnout a poté na něj naneste další vrstvu – přebytečný materiál pak zpilujte. 

TIP: vždy po nanesení materiálu na nehet štětec vymáchejte v Brush cleaneru. Akryl by mohl na štětci zaschnout a byl by již nepoužitelný. 

U všech dalších nehtů postupujte stejně. Na závěr nehty zpilujte do požadovaného tvaru a přelakujte klasickým top coatem. Nezapomeňte, že vybírat můžete z klasických (transparentních a narůžovělých) pudrů nebo také z barevných. Pokud vlastníte UV/LED lampu, můžete na akryl bez problému nanést barvičku ve formě UV gelu či gel laku a poté zafixovat závěrečným finishem. Tak co, vyzkoušíte třeba naši sadu na modeláž akrylem?

akryl_sada

newsleter_04_cz
ko_ka_nani

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.