Brusky na nehty: Jak vybrat správnou frézku?

Odstranění nehtové modeláže nebylo nikdy snazší! Vsaďte na kvalitní brusku na nehty a skoncujte se zdlouhavým pilováním. K odstranění jakékoliv modeláže vám poslouží jednotlivé frézky, vyberte si i vy tu správnou!

Na trhu existuje mnoho druhů frézek a vy stále nevíte, která je ta správná? Připravila jsem pro vás přehled, díky kterému už nebudete muset tápat. Frézky neboli bity se dělí především podle stupně hrubosti, materiálu a tvaru. 


Hrubost

Mrkněte se na přehled stupňů hrubosti, který se u frézek označuje barvami:


 bruskacestina

  • ČERNÁ – jedná se o super hrubou frézku, která je vhodná k obroušení velmi zhrublých a poškozených nehtů

  • ZELENÁ – hrubá bruska vhodná k odstranění odolných materiálů či k obroušení ztvrdlé a hrubé kůže

  • MODRÁ – je středně hrubá frézka vhodná k odstranění gelu nebo akrylu, poradí si také s mozoly, zrohovatělou kůží i nepříjemnými důsledky mykózy nehtů

  • ČERVENÁ – je jemná frézka vhodná k odstranění a korekci gelu nebo akrylu, vhodná také k odstranění gel laku

  • ŽLUTÁ – je super jemná frézka, která je vhodná pro jemné dočištění kůže či k odstranění velmi tenké vrstvy gel laku 

 

Materiál

U frézek rozlišujeme rovnou několik materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Mohou být karbidové, keramické nebo i diamantové. Kromě těch existují i brusné válečky, které jsou výbornou alternativou klasických pilníků.

Karbidové frézy jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli, díky které jsou velmi populární i pro svou dlouhou životnost a odolnost vůči korozi. Pro jejich výdrž se nemusíte bát používat je na náročné odstraňování gelových i akrylových nehtů. 

Keramické frézy jsou výbornou alternativou ke karbidovým frézám. Velkou výhodou je jejich nižší hmotnost, což vám usnadní práci, mají i delší životnost. Také se u tření s povrchem nehtu mnohem méně zahřívají a jsou ideálním řešením pro osoby s alergií na kovy. Keramické frézky s žlutým a červeným proužkem jsou vhodné také pro odstranění gel laku. 

Diamantové frézy jsou ideální zejména na úpravu přírodních nehtů. Pohodlně s nimi upravíte kůžičku v okolí nehtu a šetrně odstraníte i nehtovou kutikulu. Frézy z diamantu jsou také velmi oblíbené v péči o nohy, pomocí hrubší frézy snadno odstraníte zrohovatělou a ztvrdlou kůži i gel lak.

Brusné válečky a kloboučky slouží stejně jako frézky k opilování a přípravě nehtu, jsou však jen na jedno použití. Výhodou je, že se nemusí dezinfikovat. Jsou vhodné pro odstranění gel laku. 


Tvar

Každá frézka má také jiný tvar, který je vhodný buď k precizní manikůře nebo k odstranění modeláže. Pojďme si vypíchnout pár z nich.

  • Kulička – je vhodná k opracování nehtové kůžičky

  • Plamínek – je vhodný k opracování nehtové kůžičky a špatně přístupných míst

  • Váleček – vhodný k opracování celé plochy nehtu

  • Kužel – vhodný k opracování celé plochy nehtu, vhodný k broušení obtížných hran

 

Kvalitní brusky 

K dokonalému odstranění gelové i akrylové modeláže je třeba i kvalitní bruska! Mrkněte třeba na naši dotykovou novinku JMD108 nebo na naše nejnovější bezdrátové brusky, které jsou velmi lehké a vhodné k odstranění gel laku. Všechny naše frézky jsou s nimi kompatibilní, takže si můžete bez problému jakékoliv dokoupit! 🙂

brusky
newsleter_04_cz
ko_ka_nani

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.