Frézky na nehty – jak vybrat tu správnou?

Už máte doma brusku a k ní jste dostaly i krabičku plnou nástavců? A vůbec netušíte, k čemu všechny jsou? A jestli vůbec všechny využijete? Nebojte se, ušetřím vás zbytečného experimentování, které by nemuselo dopadnout dobře. Pokusím se vám dnes v kostce vysvětlit, jaké frézky by vám doma nebo v salonu neměly chybět. A pokud na něco zapomenu, neváhejte se o své zkušenosti podělit v komentářích!
 

 

Náhradních frézek je na trhu spousta druhů a můžu vás ujistit, že spoustu z nich snad ani nikdy potřebovat nebudete. Jsou ale zase takové, bez kterých se nakonec už neobejdete a na dobu s pilníkem v ruce budete pouze vzpomínat :).

Na první pohled můžete frézky na nehty rozdělit především podle tvaru. Druhý pohled napoví, že ne všechny jsou ze stejného materiálu. Ten je ale na frézce nejdůležitější. Správný výběr materiálu totiž závisí na to, jaké nehty budeme upravovat – umělé nebo přírodní? Pokud vyberete špatný materiál a použijete ho na přírodní nehet, riskujete nehezkou zkušenost a zničení nehtu.

  • Karbid – s tímto označením materiálu se setkáte u většiny brusek. Právě tento materiál je nejlepším pomocníkem při úpravě gelových nehtů.
  • Titan (Nitrid titanu) – Jedna z nejtvrdších známých látek. Proto se s ním nemusíte bát jít ani na akrylové nehty. Zvládne všechno.
  • Diamant a safír – jsou  určeny pro úpravu přírodního nehtu, používají se i pro odstranění ztvrdlé kůže při pedikúře a úpravám nehtového valu. Safír je ještě o trochu jemnější a měkčí než diamant.

A k čemu jednotlivé typy frézek slouží? Kdybych měla vyjmenovat všechny, měly bychom zásobu článků na celý měsíc. Proto to vezmeme prakticky – ukážeme si ty nejběžnější a nejpoužívanější.
Na obrázcích si můžete všimnout, že všechny frézky mají různě barevné proužky. Ty slouží k určení jejich hrubosti.

Tady je malá pomůcka pro rozlišení. Číslo označuje ekvivalent ke značení hrubosti pilníku.

duha

275212S60_11. Hrubá frézka, která vám nesmí chybět. Ideální je na odstranění materiálu při doplňování gelových nehtů. Odstraní snadno i třpytky nebo kamínky. Prach, který od ní vzniká, je hrubší a nepoletuje tolik ve vzduchu. Některé typy najdete se zahnutými drážkami nebo jinou hrubostí. Dobré je vyzkoušet jich několik a zjistit, která vám nejlépe sedne.

 
 
198420_22. Tato frézka na nehty vám pomůže hlavně při podbrušování a čištění nehtu. Bývá jemnější a díky zkoseným stranám je i přesnější.

 
promed-1984103. Další frézka už má úplně jiný tvar. Podle své tvrdosti slouží k odstraňování nehtové blanky a k úpravě nehtového valu. Pozor na materiál – tady je nejvhodnější zvolit safír nebo diamant. Úprava nesmí být bolestivá!

 
nosic-brusnych-valecku-kov4. Důležitou součástí výbavy je nástavec na brusné válečky. Ty se prodávají po desítkách kusů a jejich hrubost si můžete zvolit stejně jako u pilníků. Brusné válečky jsou z hygienických důvodů  jen na jedno použití (jednu zákaznici).

 

A co dalšího vám ve výbavě brusky nesmí chybět? Rozhodně byste neměly zapomenout na pravidelnou údržbu a hygienu – frézky se vám pak odmění delší životností.

Zapomněla jsem na něco? Máte nějaké zajímavé postřehy k používání frézek? A vyhovuje vám spíš práce s bruskou nebo s pilníky? Podělte se o své zkušenosti v komentářích!
 

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.