Jak zvolit správnou nehtovou modeláž?

Nevíte, jaký typ modeláže je pro vás ten nejlepší? Pojďte se mnou omrknout všechny typy a vyberte si ten svůj, který vám sedne nejvíce!

Gel lak

Nejlepší volba pro začátečníky i nenáročné – to je modeláž nehtů gel lakem. Gel lak je vhodný především pro ty, které jsou zvyklé na lakování nehtů klasickými laky, ale vadí jim jejich krátká výdrž – gel lak vám vydrží až 3 týdny. Jejich aplikace je velmi jednoduchá – lakují se totiž úplně stejně jako klasické laky s tím rozdílem, že nezasychají na vzduchu ale je nutné je po dobu 30-60 vteřin vytvrdit v UV/LED lampě. To by mohla být vaše jediná možná překážka – v praxi totiž lakujete většinou všechny nehty najednou a až poté je vytvrzujete v lampě. Během lakování vám však může produkt zatéct i ke kůžičkám, gel lak se vám poté může začít odchlipovat a modeláž nemusí držet – proto je u gel laku na místě precizní nanesení produktu, aby bylo vše tip ťop!

lampa_ruka_in
Gel lak je tedy vhodný nejen pro začátečnice s gelovou modeláží, ale také pro ty, které mají rády přirozený vzhled nehtů, nechtějí své vlastní nehty prodlužovat a modelovat, ale jen zpevnit ty přírodní.

UV gel

Kdo by neznal klasické “gelovky”. Přírodní nehet potažený gelem, popřípadě prodloužený a vytvarovaný. Pokud máte za sebou už alespoň nějakou zkušenost s gel lakem nebo jste velmi zručné, neváhejte vyzkoušet tento typ modeláže. Začátky jsou vždy těžké, ale všechno chce jen trpělivost, praxi a čas. Nejdříve se musíte skamarádit se stavebním gelem, díky kterému nehet modelujete. Je potřeba vychytat přesné množství gelu, aby jej nebylo ani málo, ale ani mnoho, abyste materiálem zbytečně neplýtvaly. Poté můžete zkoušet nehty prodlužovat, ať už na umělé tipy nebo na papírové šablonky.

1_final

Pokud jste celý život nosila krátké nehty, doporučuji je prodlužovat postupně – je třeba si nejprve zvyknout na střední délku, než si rovnou vymodelovat “kočičí drápky”. Poté je potřeba se zaměřit na samotný tvar – zda chcete madličku nebo preferujete raději hranaté nehty. U obou typů však musíte dbát na správně vymodelovaný nehet ze všech stran. Krásný C oblouk bude vyžadovat hodně pilování – je nežádoucí mít nehty rovné, stočené dolů (tzv. orláky) nebo snad hrbolaté. Proto se připravte na to, že budete neustále pilovat a pilovat (samozřejmě lehkou rukou, nikdy na pilník extrémně netlačte).

Gelová modeláž bude ideální pro ty, které chcete zpevnit a vymodelovat své přírodní nehty – gel je velmi pružný, a díky tomu je na nehtech velmi flexibilní a odolný.

Akryl

Pro někoho jednodušší než gel, pro někoho náročnější. Akrylová modeláž se vyznačuje spojením dvou produktů – a to akrylového pudru a tekutého liquidu. Akrylovou modeláž není třeba vytvrzovat v UV/LED lampě, proto může být vhodná například pro ty, které máte alergii na UV záření. Nicméně i tato modeláž si žádná kapku zručnosti a praxe. Abyste totiž docílila ideálního materiálu, je třeba štětec namáčet nejprve do liquidu, otřít jej a ponořit do kalíšku s akrylovým pudrem. Spojením těchto dvu látek vznikne hmota, kterou lze nanést a rozetřít na nehet. S akrylem je potřeba pracovat velmi rychle, protože zasychá na vzduchu, ale jde s ním také krásně vymodelovat i prodloužit nehet. Je také potřeba s ním pracovat v dobře větraném prostředí, liquid má totiž svůj typický zápach.

mani

Akrylové nehty budou vhodné pro ty z vás, které máte velmi slabé a lámavé nehty. Je to totiž velmi pevný a tvrdý materiál – narozdíl od gelu není pružný a piluje se hůře, ale pokud si nevíte rady a jiná modeláž vám nedrží, bude akryl perfektní volbou.
newsleter_04_cz
ko_ka_nani

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.