Když je oblouček vzhůru nohama aneb návod na REVERZNÍ francouzskou manikúru!

Že už na téma „francie“ nejde vymyslet nic nového ani originálního? Omyl! Všechny už dávno víme, že když dojde na francouzskou manikúru, tak rozhodně nemusí být řeč jen o kombinaci přirozené tělové barvy a sněhobílého nehtu do obloučku. Už jste někdy slyšely o reverzní francouzské manikúře? Je krásná, jednoduchá i stylová! Zjistěte se mnou, jak ji vytvořit, a kolik různých obměn vlastně má. Zamilujete si ji stejně jako já!
2449c7cfa5ea56274cfafd48e4a7af35Jak vypadá pravá francouzská manikúra, to už víme všechny. Novinkou pro vás může být snad to, že do povědomí veřejnosti se dostala v 70. letech minulého století. Proč? Je to jednoduché! Krásné nehty chtěly mít samozřejmě všechny ženy, ale především filmové hvězdy. Bylo třeba, aby na scéně vždy vypadaly úchvatně, takže krásné nehty byly nutnost. Kdo by ale chtěl pro každý záběr s jinými šaty měnit i barvu nehtů? Tady bylo třeba přijít s něčím univerzálním. Půvabnou manikúru, která se bude hodit k jakémukoli oblečení. A bum – zrodila se naše milovaná francie!

Pokud jste občas zabloudily na můj blog, možná vás neminul článek o tom, jak má taková pravá francouzská manikúra vypadat a jak ji vytvořit. Můžete si to připomenout v článku „Osvědčené rady a tipy pro dokonalou a moderní francouzskou manikúru“.

„Je francie z Francie?“ Připravte se na zklamání, protože odpověď je NE! Zmiňovala jsem, že tato manikúra vznikla díky filmu. Kde byl ten největší boom filmového průmyslu sedmdesátek? Správně – Hollywood! Takže krásná francie pochází ze Severní Ameriky a přízvisko „francouzská“ získala jen, protože Francie je už desítky let zemí módy a vytříbeného vkusu.

A nyní už k dnešnímu tématu!

Reverzní francouzská manikúra už není žádná novinka. Nedivím se, že ji mnoho z vás jistě zná a určitě ji někdo z vás už měl na rukou. Samotnou mě šokovalo zjištění, že jsem se tomuto nail artu na blogu ještě nevěnovala. Proto jsem nemohla jinak, než napsat článek a ukázat vám jak lehce a rychle tento druh zdobení vytvořit.

42357f0c99dac4fda88aae1a4510273cPřibývá nebo ubývá?

Jsou dva hlavní typy, jak může reverzní francie vypadat. Pojďme si je představit!

Srpkovitý tvar

První přichází na scénu srpkovitý tvar. Představte si, jak vypadá měsíc, když takzvaně „ubývá“. Celý vtip je v tom, že překrásný charakteristický oblouček nám nezdobí špičku nehtu, ale obkresluje tvar nehtové kůžičky.

Tento tvar se v angličtině označuje i jako „ruffian“, což v překladu znamená surovec nebo drsňák a často se tak označovali příslušníci mafie. Proč ruffian? Můžeme vtipkovat, že je to kvůli tomu, že si srpkovitý tvar jde „po mafiánsku“ tvrdě za svým, navzdory klasice se rozhodl usadit na samém dně nehtového lůžka a tam si teprve dělat pořádnou parádu.

Ovšem, pravdou je, že svou přezdívku nail art získal s rokem 2009 na módní přehlídce „Ruffian Fall“, která se nesla ve stylu, který připomínal stylem mafiánské podsvětí 20. let.

Než se přesuneme k další obdobě reverzní francie, tak je třeba zmínit, že při zdobení se velmi osvědčilo použití zlaté či stříbrné. Samy jistě pochopíte proč, jen co nakouknete do galerie. 🙂

Brzy bude úplněk

Jako měsíc, který přibývá, to je druhá možnost, jak může reverzní francie vypadat. Obloučky tentokrát nejsou vzhůru nohama, ale obkreslují tvar samotného nehtu. Velkostí i mandlovitým tvarem připomínají a zároveň i překrývají lunulu.

Zde tolik nevládne zlatá ani stříbrná, naopak se do obliby dostala možnost nechat spodní část nehtu „nahou“. (Pamatujete na osvěžující Odhalený nail art?) Je samozřejmě spousta dalších způsobů, jak malé půlměsíčky zvýraznit. Co třeba mít oblouček dole i nahoře? V galerii to vypadá moc dobře! Přesvědčte se samy!

a75ed4d546307199d2f2520329c18084Když chcete zůstat nohama na zemi

Nebyla bych to já, abych nenašla ještě něco extra. Fáze měsíce budete rády pozorovat na obloze, ale na nehtech byste brala něco jiného? Tak zkuste malé pyramidy!

Nedá se říct, že by to byl „oficiální“ tvar jako dva předchozí, ale je čím dál oblíbenější. Jde o další způsob, jak udělat manikúru ještě o něco zajímavější.

Jak na to?

Teď už máte určitě jasno, který z tvarů reverzní francouzské manikúry se vám líbí nejvíc. Jak je tedy vytvořit? Jde to hned několika způsoby! Výsledek ovlivní především vaše pečlivost a šikovnost.

S nail artem vám pomohou:

n_vody_pospolu
Ráda bych řekla, který styl se mi líbí nejvíc, ale to by bylo rozhodování opravdu na dlouho. Každý tvar má něco do sebe a také patřím mezi ty, které mají slabost i pro úplně obyčejnou, klasickou francouzskou manikúru, takže vybrat, co vypadá lépe, nechám na vás.

Povědět mi to můžete přímo pod příspěvek na Facebooku. A pokud připojíte i fotku, kde jste reverzní francii vyzkoušely, tak to bude naprostá paráda! Nechte si při zdobení dařit!

Zdroj obrázků: pinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.