Čistá kůžička, sněhobílé nehty a krásný nail art – Deník kočky NANI je tu!

Určitě už jste se těšily na 3 další rady i tipy schované v deníku kočky NANI. Tady jsou! Poradím, jak se zbavit zažloutlých nehtů jen za pomoci věcí, které máte doma. Připomeneme si, jak si můžeme ulehčit zdobení, a vše zakončíme krásným nail artem zkrápěným dešťovými kapkami. Tak na co čekáte? Pusťte se do čtení!

Stop zažloutlým nehtům!
zluty


Patříte mezi ty nešťastné, které, pokud nemají na nehtech vrstvu laku nebo gelu, mají zažloutlé nehty? Jde o estetický problém, který může mnoho žen trápit, přece jen, každá chceme mít drápky jako ze salónu.
Klasickými příčinami žloutnutí nehtů  jsou kouření a manipulace s chemickými produkty. S těmi přichází mnoho žen do styku nejčastěji v pracovním prostředí. Tomuto zažloutnutí se dá předcházet a dá se lehce řešit.

tips_to_quit_smoking
Zažloutnutí nehtů můžou způsobovat i plísňová onemocnění. Jde spíše o záležitost týkající se nohou, u rukou tolik nehrozí. Také plísněmi na nohou častěji trpí muži, než ženy. V každém případě je nutné navštívit kožního lékaře nebo lékárníka, pokud se plíseň objeví.
Pokud máte nehty zdravé a vadí vám jenom to, že nejsou přirozeně krásně bílé nebo byste ocenily, aby byly ještě bělejší, na wikihow.com jsem pro vás objevila hned několik způsobů, jak toho docílit. A co je na tom nejlepší? Netřeba žádné speciální kosmetiky, pomohou vám věci, které máte doma!

Žlutou proti žluté! Citróny do zbraně!

lemony
Žádné až mírné zažloutnutí
Citróny samy o sobě (díky své kyselosti) skvěle pomáhají proti skvrnám a zažloutnutí, navíc obsahují vitamíny, které nehty ocení. Zkuste po vymačkání citrónu do čaje zbytek ovoce nevyhazovat. Na chvíli nehty poválejte ve vymačkané dužině. Výsledky se objevují po několika dnech až týdnech pravidelného používání.

Mírné zažloutnutí
Citróny s mýdlovou vodou – vymačkejte citrón do misky s mýdlovou vodou a nehty několik minut máčejte. Citróny odstraňují zažloutnutí, mýdlová voda tento proces umocňuje a urychluje. Po máčení nezapomeňte ruce řádně omýt čistou vodou a namazat krémem. Opakujte maximálně každé dva dny, výsledky jsou obvykle viditelné do 1-2 týdnů.

Výraznější zažloutnutí
Citróny s jedlou sodou – jedlá soda je známá nejen pro své kypřící schopnosti v potravinářství, ale i pro ty čistící. Krásně bělí a platí to, i když dojde na vaše nehty. Smíchejte dvě polévkové lžíce s citronovou šťávou, dokud nevznikne jemná pasta. Tu třete na nehty pomocí vatové tyčinky a nechte působit 10-15 minut. Poté řádně opláchněte. Změnu poznáte často už s první aplikací. Dle potřeby opakujte jednou do týdne. Nehty budou vždy o trochu bělejší.

Citróny došly

sodaSamozřejmě můžete bělit i bez citrónu, pokud zrovna žádný není po ruce.

Mírně až výrazněji zažloutlé nehty
Bělící zubní pasta. Máte nějakou ozkoušenou doma, která opravdu pomáhá? Pak pomůže i na vaše nehty! Stačí ji za pomoci starého kartáčku nanést na nehty a po chvíli čištění nechat pět minut působit. Postup můžete opakovat i několikrát do týdne a výsledky se objeví už během pár dní!
Výrazně zažloutlé nehty
Nejsilnější z uvedených receptů je mix jedlé sody (dvě a půl polévkové lžíce) a jedna lžíce 3% roztoku peroxidu vodíku. Mix těchto dvou složek vytvoří účinnou pastu, která vybělí vaše nehty znatelně už s prvním použitím, pasta se nanáší na nehty za pomoci vatové tyčinky a smývá se po třech minutách působení. Opakujte maximálně jednou za 6 týdnů!

4a5cbc1d4577b98496469ee5a34260cb44f1dd5f723216a84b333e4120a87754858db2352fe3092213bc6037597b8024

Znáte mě? Jsem chránič nehtové kůžičky!

0061_1_w640

Zase a znova se mě ptáte, co že je „ta bílá věc“, která se dává na nehtovou kůžičku, aby se při zdobení okolí nehtu neušpinilo. Odpověď je jen jedna – NANI Chránič nehtové kůžičky. Pořídit si ho můžete jak ve formě lepicích pásek, tak v lahvičce s aplikátorem. Volba je na vás. Pokud rády zdobíte, rozhodně ho doporučuji. Už si ani nedokáži představit, jaké by bez něj bylo zdobení ve stylu ombré. To bývávalo čistění, než se chránič objevil. ☺

Když vaše nehty smáčí déšť…

Říká vám něco nail art dešťových kapek? Je vážně zatraceně pěkný a vyjímá se obzvlášť na zalešťovacích pigmentech i ve spojení s matným efektem.

Jeho hlavní výhoda? Je krásný, originální a není těžké ho vytvořit.

A nevýhoda? Zvládnete to pouze s UV lampou. Velmi pochybuji, že by nějaký z klasických laků byl schopný bez narušení v tlusté kapce úplně zaschnout a vytvrdnout. Proto, pokud máte doma nějaké hezké zalešťovací pigmenty a gel laky, tak se můžete inspirovat videem od úžasné Svety Sanders a rovnou se pustit do práce!

 

Jak se vám líbilo dnešní nahlédnutí do mého deníku? Přiučily jste se něčemu novému? Máte nějaký nail art, ke kterému byste chtěly návod nebo byste rády znaly víc domácích „babských“ rad, jak se starat o své nehty? Napište mi na Facebook, klidně rovnou do komentářů pod příspěvek, vaše nápady rozhodně ocením!

Zdroj obrázků: pinterest.com

Zdroj: wikihow.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.