Kočka NANI radí: Proč mi nedrží gelové nehty?

Už jste si tuhle otázku někdy samy sobě položily? Nebo máte klientku, která se vám vrací na doplnění bez několika nehtů a nemůžete se dovtípit, co děláte špatně? Stalo se vám, že jeden den jste si udělaly nehty druhý den všechny opadaly jako hrušky? Důvodů, proč se to může stát, je spousta. A pokud s nehtovou modeláží nemáte tolik zkušeností, tak se někdy k důvodu ani nedopracujete. Ale od toho je tu můj blog! Čtěte dál a dozvíte se, co za odpadávajícími gelovými nehty může vězet.

Důvodů, které vedou ke špatnému držení modeláže na nehtu, je celá řada. Já jsem pro vás sepsala ty nejčastější, se kterými se setkávám dennodenně.

Špatná příprava nehtu

Tohle je evergreen mezi všemi důvody. Špatná příprava nehtu může asi za 90 % všech odchlipů a opadaných nehtů. Říkáte si, že přece postupujete správně? Že tam chyba nebude? Tak si pojďme společně zopakovat, jak správná příprava nehtu před gelovou modeláží probíhá.

  1. Nehet zmatněte pilníkem, odstraňte a zatlačte nehtovou kůžičku. Pokud máte brusku, objeďte kůžičku s kuličkovým nástavcem.
  2. Nehet oprašte a otřete prepem či lihem, nikoli cleanerem!
  3. Naneste přilnavač – primer. Stačí maličkou kapičku primeru vmasírovat štětečkem do nehtu.
  4. Naneste první vrstvu gelu – modeláž může začít.

K přípravě patří i další dobré rady – před modeláží si nemáchejte ruce zbytečně ve vodě, takže žádné mytí nádobí. Ani si ruce nemažte krémem, protože se nehty promastí a nic na nich nebude držet. Ani to při přípravě nehtu nepřehánějte s tekutinami. Čím méně, tím lépe!

Špatné zářivky

Používáte k vytvrzování gelů UV lampu? A kdy jste naposledy měnila zářivky? Stará zářivka může nadělat pěknou neplechu! Gely nebudou dokonale tvrdnout a nepřilnou k sobě tak, jak by měly. Špatnou zářivku poznáte podle toho, že u patice začíná černat a svítí méně. Indikátorem může být i to, že už špatně tvrdí hodně pigmentované gely, jako je třeba bílý na francouzskou manikúru. Než se ale rozhodnete zářivky poprvé vyměnit, zjistěte, jaké do své lampy potřebujete. Na trhu najdete UV lampy s rychlým a pomalým startem. Pomalé zářivky při rozsvícení probliknou, zatímco zářivky s rychlým startem naskočí hned. U pomalých zářivek navíc najdete u patice označení třeba 9W – L, kde písmeno L právě značí pomalý start.

Velmi namáhané nehty

Můžete se rozkrájet a nehty klientce stejně padají? Popovídejte si s ní a zjistěte, co celé dny dělá. Nejnamáhanější nehty mají kadeřnice, zdravotní sestry (pokud je mají povolené), ženy pracující ve strojírenství s malými součástkami nebo ty, které často pracují s chemikáliemi všeho druhu. U takových nehtů můžete vyzkoušet změnit materiál nebo si pomoci akrylem. Může stačit přimíchat do UV gelu trochu akrylového prášku nebo pořídit rovnou akrygel. Pokud nehty pořád budou lítat, zkuste ještě akryl. A dámě doporučte nošení ochranných rukavic :).

Splašené hormony!

Ano, my ženy vždycky musíme mít něco navíc. Proto se nám občas splaší hormony a gelové nehty nám najednou přestanou držet. Na vině může být změna antikoncepce, hormonální léčba, menstruace, kojení a těhotenství.  Občas nepomůže nic jiného, než si na nehty nějakou dobu počkat. Ale pozor – až budete vyzvídat, proč nehty najednou nedrží, buďte diskrétní! 🙂

Nemoc

Existuje spousta nemocí, které můžou ovlivňovat modeláž nehtů. Nejčastěji se jedná o ekzémy, ale může to být třeba i cukrovka. Stejně tak na tom mají zásluhu antibiotika, a proto je lepší počkat, až jejich účinky zmizí, a pak se teprve rozhodnout pro další modeláž. Jsou i nemoci nehtu, které jsou modeláži překážkou. Určitě nedoporučuji modeláž na nehet zasažený nehtovou plísní! Takový nehet je oslabený, jeho vrstvy se od sebe odlučují a je nutné počkat na vyléčení. Navíc – stejně by se vám celá modeláž za chvíli z nehtu sploupla.

 

Mráz jako v Rusku

Posledním, a asi nejméně častým důvodem, proč někomu nedrží z ničeho nic gelové nehty, je mráz. Možná si z fyziky pamatujete, že některé látky se vlivem okolní teploty smršťují nebo rozpínají. Mráz proto gelovým nehtům nesvědčí. Materiál pracuje a nehet se těmto změnám samozřejmě nepřizpůsobí. Proto se vám může gel oddělit od lůžka. Ale pozor – není to případ nějakých malých mrazíků, ale spíš teplot v řádech mínus desítek stupňů. Takže nezapomínejte na rukavice!
Našly jste na svoje otázky odpovědi nebo ani jedno vysvětlení na váš případ nesedí? Věřte, že ani nemusí. V hodně vzácných případech se najdou i ženy, kterým gelové nehty nebudou držet za nic na světě, ani kdyby vyzkoušely všechny materiály, co zatím existují. Ještě, že existují laky na nehty :).

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.