Lampy na nehty: Tajemství UV/LED technologie

Sníte o krásně upravených nehtech, které vydrží až tři týdny? Už nemusíte, tyto sny se mohou splnit lusknutím prstu s UV/LED technologií, na kterou se zaměříme v dnešním článku.

Nejdříve troška fyziky a historie

Ultrafialové neboli UV záření (z anglického slova ultraviolet) objevil německý chemik Johann Wilhelm Ritter v roce 1801. Jedná se o elektromagnetické záření, které je pro člověka neviditelné. Přirozeným zdrojem takového záření na Zemi je naše nejbližší hvězda – Slunce. 

zareni

Jak jsme se ale od UV záření dostali k UV lampám na nehty? Za všechno může James Giuliano, hollywoodský vizážista a maskér. V roce 1982 uvedl na trh svou první UV lampu, která mimochodem v té době stála $500. Giuliano se původně nezabýval nehty, ale během druhé světové války byl požádán americkým námořnictvem, aby jako maskér vyvinul umělé části těla pro zraněné osoby (zejména umělé oči). Ten s výzkumem pokračoval i po válce a vytvořil povlak, který se vytvrzoval pomocí ultrafialového záření (ten měl za úkol plastové části zpevnit a ochránit). Říká se, že mu kapka vytvrzovacího materiálu spadla na nehet, a tak dostal myšlenku materiál použít také ke zkrášlení nehtů.

unnamed

Opravdu lampu potřebuji?

Pokud o své nehty rády pečujete a chcete mít dokonalou manikúru, která vám vydrží i několik týdnů, a ke které chcete používat především gel laky nebo UV gely, bez lampy se bohužel neobejdete

S klasickými laky na nehty máte krásné nehty maximálně pár dní, lak se mnohokrát už po jednom dni začne odlupovat a vy můžete lakovat znovu. A to nemluvím o rekordně dlouhém čase, ve kterém klasické laky schnou. Díky technologii UV gelů a gel laků můžete mít nehty vytvrzené nebo také lidově “suché” už za pár minut. Více informací o tom, jak správně gel nebo gel lak nanášet najdete v rubrice “Rádce kočky NANI”.

Několik druhů lamp? Pomoc! 

Možná jste už slyšely, že existuje více druhů lamp, díky kterým můžete svou manikúru vytvrdit. Pojďte se tedy se mnou podívat na druhy, se kterými se můžete setkat:

  • UV lampa

UV lampa je zářivková lampa, která vám vytvrdí gel během dvou až pěti minut. Zářivky u takových lamp mají životnost cca 300 hodin, je třeba u nich tedy počítat s pravidelnou výměnou opotřebovaných zářivek (zářivky se časem “vysvítí” a doba vytvrzení se pak prodlužuje nebo se modeláž nevytvrdí vůbec). Jejich výhodou může být nižší pořizovací cena než u LED lamp, nicméně je důležité počítat do budoucna s investicí do nových zářivek. 

  • LED lampa

LED lampa je oproti UV lampě bezúdržbová a vytvrzení v ní trvá o poznání kratší čas než v UV lampě. Klasické LED lampy s nižším výkonem vytvrzují pouze výrobky s označením LED nebo UV/LED. U těchto typů lamp si dejte pozor, jaké produkty nakupujete, protože produkt, na kterém je pouze označení UV, tyto LED lampy s nižším výkonem bohužel nevytvrdí.

  • UV/LED lampa

UV/LED lampy díky vyššímu výkonu vytvrdí veškerý UV i LED materiál za pomocí diod dual LED již do 30 vteřin. S touto lampou se nemusíte zajímat, jestli gel, který vám padl do oka, je určený pro UV nebo LED lampu. Tyto lampy zkrátka vytvrdí vše! Diody dual LED navíc slibují až 50 000 hodin svícení! 

Rozdíl ve výkonu

Pokud chcete mít své nehty krásné již do 30 vteřin, sáhněte po UV/LED lampě s vyšším výkonem (48 W a výše). Rychlost se odvíjí také od ceny, takže tyto lampy budou většinou ve vyšší cenové kategorii, za to vám ale ušetří čas! Pokud však máte citlivější pokožku nebo nehotová lůžka a ruce vás v lampě pálí, sáhněte po lampě s nižším výkonem (např. 24 W), u které se však doba vytvrzení produktu může prodloužit třeba na 60 sekund nebo výše. Tyto lampy bývají navíc levnější, ale pozor – vždy nanášejte tenké vrstvy produktu, silnou vrstvu UV gelu by tato lampa mohla vytvrdit až po delším čase nebo by gel mohl na nehtech „zkrabatět“.

Nové UV/LED lampy NaniNails

V našem sortimentu přibyly tři zbrusu nové lampy s výkony 48 W, 72 W a pozor – třetí lampa má duální výkon buď 24 W nebo 48 W! 

lampy_do_bloguUV/LED lampa s duálním výkonem 24/48 W nabízí časovač na 5, 30 nebo 60 s, výkon pak přepínáte stisknutím tlačítka ON/OFF po dobu dvou vteřin. Tato lampa disponuje menšími rozměry, takže je super praktická a nemusíte se bát, že vám bude zabírat příliš mnoho místa! 

Další dvě UV/LED lampy o výkonu 48 W a 72 W nabízí časovač na 10, 30, 60 s, a navíc nabízí časovač s 99 vteřinovým módem s nižší intenzitou záření tzv. „low heat“. Tento mód je super pro ty, které máte citlivější pokožku nebo jste přecitlivělá na silné UV záření. Pokud vás například při modeláži v lampě pálí nehtová lůžka, tahle vychytávka vás jistě potěší! Tak co, vyberete si? 

newsleter_04_cz

 ko_ka_nani

 

Zdroje: Nailsmag.com, Wikipedia.org

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.