Mikulášská nehtová nadílka – je vám bližší styl třpytivého nebe nebo divokého pekla? Inspirujte se!

Rok se s rokem sešel a máme tu opět Mikuláše a jeho dva parťáky – anděla a čerta. Tito tři si na manikúru asi nijak zvlášť nepotrpí, ale jejich neobyčejné a nadpřirozené vzezření nás může skvěle inspirovat. Jak by takové nehty mohly vypadat a komu budou slušet? Čtěte dál!

Mikuláš má stejně jako většina svatých vytříbený vkus a neoblékne si na sebe jen tak něco. Často vídáme mikulášské kostýmy v barvách červené a bílé, různé obrazy a ikony však tohoto světce zobrazují také ve zlaté a někdy i purpurové róbě. Látky v odstínech purpurové nebo burgundské byly v minulosti nejdražší a mohli si je dovolit jen panovníci nebo kněží. Mikuláš sám ale nebyl nabubřelý zbohatlík, po smrti svého otce prý své dědictví rozdal chudým a celkově proslul svou štědrostí vůči potřebným. V současnosti je oslava tohoto svátku spojena s rozdáváním drobných dárků a pamlsků dětem. Jako malá jsem každý rok doufala, že k nám přijde! 🙂

st_nicholas_800x550Zajímavost: Mikuláš je zobrazován jako starší biskup s vousem, na Východě je však zobrazován holohlavý.

Manikúra inspirovaná Mikulášem je plná sytých barev, případně bílé v kombinaci se zlatou. Purpurová nebo burgundská se jistě zalíbí milovnicím výraznějších odstínů, bílá pak bude působit střídměji, ale udělá stejnou parádu!
90cm_100cm_antique_brocade_fabric_dragon_costume_fabric_clothing_fabric_light_golden_brocade_bottom_golden_dragonkinran_muji007_1
Tip: Inspirujte se nádhernými vzory, které připomínají výšivky na drahém mikulášském rouchu! Pomocí vodolepek nebo samolepek vaše nehty budou připomínat bohatě zdobený brokát. To je krása!

Nebyl by to ten pravý zážitek, kdyby s Mikulášem nepřišel umouněný pekelník, který řinčí řetězy a nahání hrůzu malým a nezřídka i odrostlejším neposedům. Čert symbolizuje zlo a trest, ačkoliv ne vždy vystupuje zcela negativně, spíše po mírných výhrůžkách ochotně přistoupí na dohodu, že se dítko polepší a pro štěstí ho umaže trochou sazí. Tento chlápek se s nějakou módou a stylem moc nepáře, připomíná spíš chlupaté zanedbané zvířátko, ovšem pekelnou jiskru v oku nezapře.

Manikúra inspirovaná čertem je divoká a nespoutaná stejně jako on sám. Nebojte se tak sáhnout po rudé nebo černé a tyto barvy spolu různě kombinovat. Působivě bude vypadat ombré, ale i červené metalické zdobení připomínající žhavé pekelné uhlíky, na kterých se smaží duše provinilců.

Tip: Vyzkoušejte kombinaci také s matným vzhledem, docílíte jej pomocí svrchního gel laku Top Velour.

Protože se zlem kráčí zároveň vždy i dobro, trojici uzavírá nebeská bytost – anděl. Obvykle nosí krásné bílé roucho s trochou andělského prachu, hvězdiček nebo jiných třpytivých ozdob a na zádech má načechraná křídla. A kde se vzal anděl v mikulášské výpravě? Když si Mikuláše k sobě povolal samotný Bůh, světec jej poprosil, jestli by pro něj nemohli přijít andělé. Proto ho 5. prosince doprovází i tato krásná postava.


Andělská manikúra je přehlídkou všeho, co se třpytí. Pokud vám chybí glitrové zdobení nebo zalešťovací pigmenty, je pravý čas doplnit zásoby! Určitě doporučuji zejména Pearl Effect který zanechá působivý perleťový vzhled. Připomeňte si také transparentní manikúru, o které jsem psala zde, na jemnou andělskou manikúru se může hodit!

Doufám, že se vám dnešní mikulášská inspirace líbila a že nadílka bude letos velká, přece jste všechny hodné, je to tak? 🙂 Věřím, že ano! Budu se těšit zase příště, inspirujte se!

Zdroj: pinterest, instagram

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.