Nail art s rohem jednorožce: Nádhera nebo kýč?

Pokud je mezi vámi někdo, kdo můj blog pravidelně sleduje, tak mu určitě neušel článek o lasturovém nail artu. Proč ho zmiňuji, když je na nehty s mušlemi už docela pozdě? Je to jednoduché! Zároveň s nehty, které by nejspíš uvítala každá mořská panna, se na internetu i v nehtových studiích objevil ještě jeden „pohádkový“ nail art, tentokrát inspirovaný jednorožci! Příznivci obou druhů zdobení se ještě teď dohadují, která z těchto dvou manikúr je hezčí. K jakému týmu se přidáte? A hlavně – co říkáte na nehty jednorožce? Mrkněte do galerie na ty nejpovedenější kusy!

Proč zrovna jednorožec?

Možná čekáte nějaké velmi komplikované vysvětlení a důvod, proč duhový nail art význačný především jedním nebo více jednorožčími rohy vůbec vznikl, a proč je tak oblíbený. Světe div se, nic komplikovaného za tím není. Pokud se rozhlédnete po ulici, tak určitě uznáte, že lidé mnohem více experimentují se svojí vizáží a nebojí se do ní vložit spoustu kreativity, barev i osobního stylu. Navíc, teď víc než kdy jindy frčí roztomilé motivy jako koťátka, sovičky, duha, no a… a jednorožci. Takže není divu, že po barevném oblečení s roztomilými potisky a účesech hrajících všemi barvami došlo nakonec i na nehty – voila, na světě je „unicorn  nail art“!


V čem je to kouzlo?

Jak už jsem zmínila, jednorožčí nail art poznáte nejen díky výrazným duhovým barvám (velmi často doplněných o zalešťovací pigment nebo třpytky), ale především díky naprosto specifické úpravě jednoho (čí více) nehtů.

Nejčastěji za pomoci zdobicích 3D UV gelů manikérky modelují spirálovitý „roh“, který slouží jako třešnička na dortu pohádkové manikúry. Ať už se vám tento nail art zamlouvá nebo ne, nemůžete upřít, že je na něj potřeba značná zručnost a pořádná dávka fantasie, že? 🙂


Mořské panny nebo jednorožci?

V úvodu jsem nakousla, že mezi příznivci unicorn a shell nail artu se vedou spory o tom, která manikúra je hezčí. Přitom jsou si dosti podobné, jelikož výrazná modeláž i barvy jsou přítomny v obou případech.

Který z těchto dvou druhů zdobení je podle vás lepší/hezčí/nápaditější? Pokud mohu mluvit za sebe, na jednorožčí nehty bych si rozhodně netroufla, ale zase na druhou stranu musím uznat, že úsilí vynaložené na jejich vytvoření je obdivuhodné. 🙂 Jak je to tedy u vás?

Zajímá vás, jak se takový Unicorn nail art vlastně tvoří? Mrkněte na tento krátký návod od vlogerky Gabby Morris. Pěkná práce, co myslíte? 🙂

 

Dnešní kouzelný článek plný duhy je u konce. Moc mě zajímá, co na celé téma říkáte. Nebojte se sdělit svoje názory na našem Facebooku! Přeji vám opožděně pěkný start nového školního roku a hlavně spokojené nehtíky! 🙂

Zdroj obrázků: pinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.