Novoroční výzva, 5. díl: Šťavnatá manikúra, která rozzáří váš den? Jedině oranžová!

Slunné a teplé počasí přímo vybízí k tomu, abyste na svých nehtech vyzkoušely něco nového. Kočka NANI tak pro vás přichystala svěží oranžovou inspiraci, která se perfektně hodí pro přelom jara a léta!

Oranžová patří společně se žlutou mezi barvy, které nám dokážou zlepšit náladu a také podporují chuť k jídlu. Různými odstíny této barvy také disponuje nejrůznější ovoce, a nám tak oranžová často připomíná právě letní pohodu a ovocné koktejly. I když nás letní slunovrat teprve čeká, počasí už nám dává vědět, že léto je tady a s ním spousta zářivých a veselých odstínů, které prostě musíte vyzkoušet!

Vlastnosti barvy? Jen ty nejlepší!

Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života, vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Také je spojena s představou slunce, tepla, bohatství, zlata a úrody. Právě v červnu dozrává první ovoce a lidé se těší z těch nejdelších dnů v roce, kdy máme až kolem 16 hodin denního světla. No konečně! Kolikrát ještě v osm večer lítám v plavkách po koupališti. 🙂
summer_cocktails

Společně se žlutou a červenou se oranžová řadí mezi teplé barvy a zejména v chladných a deštivých dnech nás dokáže povzbudit a rozveselit, v těch slunečných naopak znásobuje svou energii. Pravda, některé její tóny jsou opravdu výrazné, ale kdy jindy než před branami léta sebrat odvahu a vykouzlit si na nehtech svěží a šťavnatou manikúru? Pojďme na to!

Lehký letní rozbřesk

Východ slunce a ranní červánky nám v tomto období o dost zpříjemňují ranní vstávání do práce, co říkáte? 🙂 Zkuste se inspirovat paprsky ospalého ranního slunce nebo svěžím meruňkovým jogurtem, který si občas dáme k snídani s trochou müsli. Nezapomeňte ani na barvu roku 2019, kterou je mimo jiné také korálová – něco mezi oranžovou a světle červenou. Jako zdobení můžete využít všestrannou samolepicí pásku nebo jemné kamínky.

Tip: Použitím stříbrného glitrového zdobení si můžete na nehtech připomenout třpytivou ranní rosu. To je krása!

Spalující odpolední žár

V horkém odpoledni je samozřejmě nejlépe u vody, ale pokud nemáte tu možnost, osvěžte se třeba vychlazeným ovocným salátem. Můžete zvolit odstín spíše dožluta, ale i dočervena, případně dohněda a nehet dozdobit nehtovou bižuterií nebo se pustit do oblíbené techniky ombré. Nezapomeňte ani na rozpustilé pomeranče a grepy, ovocná manikúra je stále v kurzu!

Zajímavost: Všechny citrusy pravděpodobně pocházejí z oblasti na severovýchodě Indie, Barmy a Číny. Ve 4. století před naším letopočtem natolik uchvátily Alexandra Velikého, že si semínka z Persie přivezl do Řecka. Při své druhé plavbě do Nového světa si pomeranče a semínka přibalil také Kryštof Kolumbus a v roce 1493 je dovezl na Haiti.
orange_fruit

Teplý večerní vánek

Oranžová je nápaditá sama o sobě, pokud ji však chcete kombinovat s jinou barvou, skvěle k ní bude pasovat bílá, světle zelená, zlatá, ale i kontrastní černá, která nám připomene siluety domů a stromů v ohnivém západu slunce. U kombinace se zelenou si zas můžeme vybavit čerstvě utržené ovoce ještě se stopkou nebo koktejl, který si dopřáváme na terase restaurace, pláže, nebo jen tak v pohodlí domova. 🙂 Který máte nejradši?

Jak jste na tom, dodržujete naši novoroční výzvu a ani dnes ji nehodláte porušit? Výborně! Moc se těším na vaše fotky manikúr, které mi určitě posílejte na náš Facebook. Přeji krásné dny, inspirujte se!

Zdroj: pinterest, instagram, soflyme.com, naildesignsjournal.com, nail-design-best.com, 

vyznam-barev.najdise.cz

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.