One stroke – krásné zdobení nehtů v jednom tahu!

Tentokrát je mi potěšením vás seznámit s úžasnou technikou „jediného tahu“. Tento druh nail artu totiž dovoluje „malířce“ vytvořit stínovaný efekt, kdy se barvy perfektně prolínají – a to s jediným tahem štětce! S trochou píle a šikovnosti můžete mít nehty hezčí než ze salonu. Nechte se zlákat krásou a jednoduchostí techniky one-stroke!

Tuto techniku přivedla na svět výtvarnice Donna Dewberry. One stroke znamená v překladu jeden tah. Pro svoji vlastnost jednoduchého a efektivního stínování se využívá především k malování květin. Autorka začala využívat techniku už před více než patnácti lety. Chtěla jednoduchou, rychlou, zábavnou techniku, která by zároveň vypadala efektně. A nutno dodat, že se jí to povedlo na výbornou! Přitom se opravdu nejedná o nic složitého. Malujete okvětní lístky jeden přes druhý a než se nadějete, máte na nehtech kvítek jako z fotky :).

Jak na techniku One Stroke?

Používají se akrylové barvy. Jestli jste prozatím neměly s akrylem žádné zkušenosti, nemusíte se vůbec bát, práce s ním není nic složitého :). A co víc – na vytvrzení nepotřebujete UV lampu!

Kromě vámi zvolených barev je třeba ještě štětec na akryl. Nehet pokryjete krycí vrstvou. Po vytvrzení začnete se zdobením. One stroke vzorů docílíte tak, že namočíte každou stranu štětce do jiné barvy a na podložce (může to být například i papírový tácek) několika tahy barvy smícháte. Pak už se můžete pustit do malování. K dokonalosti nakonec stačí několik málo detailů zdobícím štětečkem.

Pro lepší pochopení, jak celá technika funguje, tu máme video s úplnými základy od vlogerky PiggieLuv.

Jak se vám technika líbí? Zkusíte ji? Inspirujte se naší galerií a nezapomeňte se pochlubit vašimi výtvory u nás na facebooku!

Zdroj: Pinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.