Prázdninový minispeciál: Rozjeďte to s plameňáky!

Plameňáci! Všude jsou plameňáci! A ne, neutekli ze zoo, ale klidně by to tak mohlo být, protože se stačí projít po venku a zamířit třeba do nejbližšího nákupního centra a zahlédnete jich celé spousty. Jak je to možné a co to má společného s nehty? Čtěte dál a vše se dozvíte!

Nějak se tomu stalo, že se plameňáci stali ikonou tohoto léta. Najdete je na oblečení, letní obuvi, na plakátech. Jsou ve tvaru nafukovacích lehátek, na slunečních brýlích, přívěscích na krk, taškách i kabelkách, stojí jako sošky v zahrádkách, zkrátka… vloudili se všude.

Už minulé léto se sem tam objevila nějaká jiskra nového okřídleného trendu a zažehla plamen plameňákového šílenství, které obletělo celý svět. Je to jasné, kdo toto léto neobohatí svůj vzhled o trochu růžového peří, ten, jak se zdá, prostě není IN.

Proč zrovna plameňáci?

A proč by ne? Jsou to krásní, elegantní ptáci, které najdete v teplém podnebí blízko vody. Slunce, horko a voda k létu patří a růžová slečnám přece tolik sluší, tak proč si jí nedopřát řádnou dávku?
plamen
Velkým spouštěčem trendu byl vliv celebrit, které měly s plameňákovým trendem co do činění. Například fotka Justina Biebera plácajícího se v nafukovacím kruhu tvaru velkého sytě růžového plameňáka se objevila na nesčetně portálech a sociálních sítích. A jak už to tak bývá, co se líbí celebritám, to chtějí i ostatní.

Je vám tedy, myslím, jasné, že několik znamenitých opeřenců nesmí chybět ani na vašich nehtech. Inspirujte se třemi návody, které jsem pro vás objevila!

V jednoduchosti je krása
n_vod1orig

Jednoduchý design s dotaženými detaily
n_vod2orig

Pro pokročilé – razítka do akce!
flaming_pinterest_image

Věděly jste? 3 zajímavosti o plameňácích

  1. „Jste to co jíte.“ u plameňáků platí doslova. Jejich narůžovělá pera jsou zabarvena specifickým přírodním barvivem obsaženým v řasách, kterými se živí.
  2. Pojmenování „flamingo“ (česky „plameňák“) je odvozeno od latinského slova „flamenco“, které znamená oheň. Označení vychází ze specifického zbarvení per těchto ptáků.
  3. Při spánku stojí plameňáci jen na jedné noze, a přesto si udrží perfektní balanc – ale nejen to! Velká většina ptáků skládá hlavu ke spánku na pravou stranu. Ti, kteří ji ukládají stočenou vlevo, mají násilné sklony a častěji se dostávají do potyček s ostatními plameňáky.

Odlet!

Doufám, že jste si tento prázdninový minispeciál vychutnaly, a nějakého plameňáka si pořídíte i na své nehty. Podělte se s ostatními o své názory na tuto módu. Já si myslím, že na ní rozhodně něco je! Mějte se krásně a užívejte léto!

Zdroje:

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.