Pro speciální příležitosti: Okouzlující gelové kuličky plné růží!

Tvořivé a kreativní čtenářky mezi vámi jistě zajásají nad dnešním článkem. Řeč bude totiž o vymazleném „DIY“ zdobení, které je perfektní pro speciální příležitosti. Troufnete si na gelové růžičky? Chcete vědět, jak je vytvořit? A získá si vás vůbec tato netradiční ozdoba svým půvabem? Rozklikněte článek a dozvíte se víc!

0hlavn_Kde se tu vzaly?

Kdo první s růžičkami utopenými v gelu přišel, mi není přesně známo. Jisté je, že do povědomí veřejnosti se dostaly díky Instagramu, kde se kvetoucí díla šikovných manikérek stala hitem.

Gelové kuličky skrývající růže můžete najít pod názvy „candy ball“ (= kuličkové žvýkačky různých barev, jednoduché chuti a tužší konzistence, kdysi se hojně prodávaly v podélném balení v řádce za sebou) nebo „bubble flowers“ (= bublinové květiny, název dobře vystihuje vzhled ozdoby).  

Mně osobně jemný hladký vzhled spíš než žvýkačky připomněl skleněnky, které jsem cvrnkala do důlků na zahradě ještě jako malé kotě. A znáte ty přenádherné japonské dezerty, které si zakládají svoji popularitu na ozdobené květině zalité v čirém želé? Jde o opravdu dechberoucí cukrářský počin.  Takovou nádheru je škoda jíst, takže raději zůstaneme u našich gelových kvítků, které můžete hltat pohledem. ☺

Nejen pro nevěsty

Stačí jeden pohled a musí vám být jasné, že gelové kuličkové růže jsou ideální na svatbu. Květiny jsou na oslavě lásky nezbytné. Zkrášlují sváteční tabuli, šaty, vlasy, auta, no zkrátka vše, co mohou. A co by to bylo za svatbu, kdyby si nevěsta nehodila poslepu honosným pugétem do davu vdavekchtivých slečen, no ne?

Ženichova vyvolená musí ve svůj velký den vypadat dokonale, takže kromě luxusních bělostných šatů, prvotřídního líčení a přenádherného účesu je nutno mít i ruce a nehty jako princezna. Gelové květinky jsou tím pravým zpestřením velmi oblíbené francouzské manikúry nebo babyboomeru. Stejně jako nevěstě sluší i družičkám, které často volí barevnější variantu.
spojen_

Jak je vytvořit?

Třebaže se na první pohled může postup zdát složitý, není tomu tak. Ovšem, čím schopnější ruce, tím lepší výsledek, ale k vytvoření kuličky je třeba jen pár stále se opakujících kroků. Pojďme si je shrnout:

  1. Tenký konec zdobicí sondy namočte do čirého stavebního gelu. Vytvoříte tak drobnou počáteční kapku gelu.
  2. Za stálého otáčení sondou kapku vytvrďte. Otáčení zabrání, aby gel více stekl na jednu stranu a vytvrdil se nerovnoměrně.
  3. Utřete z kuličky výpotek.
  4. Barevným gelem nebo gel lakem namalujte po stranách první okvětní lístky. Barva nesmí pokrývat celou kouli. Čirý gel musí být stále viditelný obzvlášť na vršku kuličky.
  5. Vytvrďte v UV nebo LED lampě.
  6. Celý postup opakujte, dokud se nedostaví požadovaný vzhled. Stavební gel -> za otáčení vytvrdit -> utřít výpotek -> nanést barevný gel -> vytvrdit, a tak dále…
  7. Až budete mít růžičku hotovou, krouživými pohyby a tahem ji sundáte ze sondy a spodní část zbrousíte, aby dno bylo hladké a ozdoba se dala lehce připevnit na nehet.
Celý proces je nejlepší vidět na vlastní oči. Povedené video od Crush 4 Nails vám už dá jasnou představu, jak se dopracovat k dokonalému poupěti.

3 tipy na závěr

  1. Líbí se vám uzavřený, stydlivý, vzhled květinky? Efektu dosáhnete, pokud budete okvětní lístky malovat alespoň do výše ¾ kuličky. Naopak, jestli toužíte po otevřené růžičce, nechoďtes barvou výš než do poloviny gelu.
  2. Květiny připevníte k nehtu pomocí lepidla nebo gelu. Velmi se doporučuje růži zespodu obskládat a dozdobit drobnými lístky, perličkami a kamínky. Ty jednak zakryjí zbytek gelu/lepidla, ale hlavně prodlužují životnost gelové ozdoby. Šance, že se kuličkou někde zachytnete a strhnete si ji, je o dost menší.
  3. Jakmile budete postup tvorby gelových růžiček zvládat levou zadní, můžete do středu (první vrstvy gelu) přidávat ozdobné perličky, berušky a jiné drobnosti. Inspiraci najdete v galerii níže.
Tak co? Cítíte se na gelové kuličkové růže? Já v každém případě! I kdyby první pokus nedopadl na výbornou, vždy říkám, že cvičení dělá mistra. ☺ Pokud se samy pokusíte o toto zdobení, určitě se mi pochlubte na Facebooku. Hodně štěstí s tvořením!

Zdroje:

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.