Sugar effect – 8 jednoduchých kroků k cukrovaným nehtům!

Jako byste si nehty posypala moučkovým cukrem… Ano, tak nějak vypadá druh nail artu, o kterém bude tentokrát řeč. Možná už jste o tomto zdobení slyšely, a pokud ano, tak mi dáte za pravdu, že je výjimečně krásný. Nebo je pro vás pojem „sugar effect“ novinkou? Tak mi můžete v jednom věřit, tento neskutečně trendy styl zdobení si zamilujete. Nehty po něm sladké jako po cukru sice mít nebudete, ale rozhodně budou k sežrání. A teď už dost řečí – sugar effect čeká!

Stejně jako u jiných návodů vám  vysvětlím, jak na cukrový efekt pěkně krok po kroku. Než ale začnu, je důležité shrnout si pomůcky. Super je, že sugar effect můžete vytvořit pomocí různých výrobků podobného druhu. Důležité je, co máte doma po ruce.

Základem je mít UV nebo LED gel a akrylový pudr. Ovšem pozor, stejně tak můžete využít gel lak, zdobicí gel a místo akrylového pudru barevný pigment či glitrový prach. Záleží na vás, s čím se vám lépe pracuje, co se vám více líbí a které výrobky máte k dispozici. Zdá se v tom být trochu zmatek, ale nebojte. Vše vám hned upřesním a vysvětlím. Uvidíte, že to není velká věda! 😉

Sugar effect – zdobení podle vašich představ i možností!

1.) Ať už budete při tvorbě sugar effectu používat cokoli, musíte si nejdříve připravit své nehty. Je jedno, jestli dáváte přednost modeláži gelem nebo raději využíváte gel lak na přírodní nehty. Barvy použijte podle vlastní preference, ideálně tak, aby je cukrový efekt později pěkně doplnil.
2.) Než se pustíte do samotného zdobení, aplikujete závěrečný top (lesklý nebo matný podle vašeho výběru). Nezapomeňte po vytvrzení řádně setřít z nehtů výpotek (pokud nemáte bezvýpotkový top).

3.) A hurá na tu důležitou část! Vezměte gel (může být i gel lak, jen se vám s ním bude nejspíš hůře manipulovat), ideálně vyšší hustoty, aby se vám s ním dobře pracovalo. Nejlepší volbou jsou právě zdobicí gely (například foil gel), se kterými se pěkné vzory malují na nehty skoro samy. Pokud nemáte přímo nějakou specifickou barvu, kterou chcete použít, tak zvolte bílou. Ta bývá ostatně i nejčastěji k dostání.
4.) Pomocí štětečku nebo zdobicí sondy na nehtu tvořte zvoleným gelem vzory tam, kde chcete, aby byl znatelný cukrový efekt. V kombinaci s lesklým topem nakonec krásně vynikne!
Poznámka: Ovšem není podmínkou, aby šlo jen o vzory. Sugar effect můžete mít po celé plošce nehtu. V tom případě použijete gel nebo gel lak (nejlépe) vyšší hustoty, který vám bude ladit s prachem. U tohoto postupu, logicky, můžete vynechat bod 2, tedy aplikaci závěrečného topu.
5.) Než nehet zapečete, je třeba jej zasypat akrylovým prachem. Můžete volit barevný, stejně jako základní bílý, to už je na vás. Je čas nehty vytvrdit v lampě! Prach se zachytí v tekutém gelu, kde následně vytvoří cukrový efekt.
Poznámka: Netrapte se s přebytečným prachem, který vám zůstává na nehtech. Po zapečení vzorů se zbytky pudru z míst, kde nemají co dělat, dají jednoduše oprášit. 🙂

7.) Na zasypání můžete použít i barevné pigmenty nebo glitrový prach. Ten bude mít stejný efekt jako akrylový pudr, jen obyčejně částečky prachu zůstávají víc znatelné než u akrylového pudru (ten se lépe pojí s gelem, je jemnější).
8.) A to byla vlastně celá věda. 🙂 Nyní už top nedáváme, narušili bychom tu úžasnou pískovitou strukturu zdobení. Hlavní část nehtu navíc chráněna je a sugar effect by měl pěkně držet. Gratuluji! Máte HOTOVO!
Tak co? Povedlo se? 🙂 Snad se vám sugar effect zamlouvá stejně jako mě, a jen, co se s ním poperete, tak se mi můžete pochlubit fotkou v komentářích nebo soukromé zprávě na Facebooku! Neváhejte už ani chvíli – pusťte se do toho! 🙂
Ani tentokrát vás neochudím o krásný video návod (vypůjčený z kanálu JetSetBeautyGmbH), kde máte celý postup pěkně přehledně, bez zbytečných slov, a hlavně, shrnutý během dvou minut – jako na dlani!

Zdroj obrázků: pinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.