UV/LED lampy: Síla, výdrž a spolehlivost pro dokonalou manikúru

Rozlučte se se starou UV lampou a přečtěte si, proč byste se měly poohlédnout po nové, výkonnější pomocnici. Světu nehtové modeláže vládnou UV/LED lampy, vím proč a vy budete také!

Pokud se chystáte pořídit si své první vybavení na modeláž nehtů, nebo už máte dlouhodobé zkušenosti, v obou případech už víte, že bez kvalitní lampy se vaše manikúra neobejde. Jakou vybrat, jsem vám poradila v jednom z předchozích článků, připomenout si jej můžete zde. Dnes si něco povíme o UV/LED lampách, které v současné době plošně nahrazují původní UV lampy. Připraveny? Pojďme na to!

Diody versus zářivky

Jedním z hlavních rozdílů mezi UV/LED a UV lampou je ten, že zářivky známé z UV lamp jsou v UV/LED lampách nahrazeny výkonnými světelnými diodami. Zářivky v UV lampě ve srovnání s UV/LED lampou nevyužívají energii tak efektivně, a vytvrzování trvá déle. Na druhou stranu jsou UV lampy cenově dostupnější a po vysvícení zářivek není nutno kupovat novou lampu, stačí jen nové zářivky. Jejich životnost však opět postupně klesá.

UV lampy produkují světlo o vlnové délce 365 nm, která se nemění. UV/LED lampy naopak díky kombinované vlnové délce vytvrzují rychleji a přesněji. Síla a rychlost vytvrzení je dána počtem diod v lampě. Maximum UV/LED lamp nicméně vytvrzuje materiál do 30-60 vteřin. U UV lamp to jsou 2 minuty a déle.
1_cz

Co UV/LED lampa umí vytvrdit?

V tom je právě to nejlepší – s UV/LED lampou nemusíte přemýšlet, jestli si pořídit jen UV nebo jen LED gely a jiné materiály, protože UV/LED lampy umí vytvrdit všechno, zásluhu na tom nese nová generace diod dual LED

Co se týče délky vytvrzování, je UV/LED lampa opět jasným vítězem. Jak jsem zmínila výše, zatímco v UV lampě trvalo vytvrzení několik minut, u UV/LED lampy se délka vytvrzení počítá na sekundy. 

Tip: Za tento luxus však nemusíte platit nijak horentní částky, moderní lampu NL19 48 W, která vám UV i LED gely vytvrdí do 60 sekund, u nás pořídíte už za velmi příjemných 799 Kč.
pocty_diod

Design, moderní funkce a životnost

Na UV/LED je problém najít chybu – jsou prostě úžasné! Nejen, že mají moderní design, také toho umí spoustu navíc. Jednou z předností je senzor pohybu – lampa se tak automaticky vypíná a zapíná, když do ní vložíte ruce. Pro přehlednost také na většině z nich nechybí ani displej, který zobrazuje probíhající čas vytvrzování. Co se týče životnosti, diody dual LED slibují 50 000 hodin svícení, v praxi to znamená, že aby se vám lampa vysvítila za rok, musela by každý den jet skoro 6 hodin v kuse. Protože jsme si už však výše řekly, že vytvrzování se u těchto zázraků počítá na sekundy, bude vám trvat opravdu velmi dlouho, než budete potřebovat novou, třebaže je ve vašem saloně od rána do večera plno. 🙂

Jakou lampu zvolit?

Pro domácí úpravu nehtů můžete sáhnout po lampě s výkonem od 48 W. Při práci v salónech a nehtových studiích oceníte jistě vyšší výkon – až 80 W.  Ať už jste začátečnice nebo profesionálka, modeláž vám vždy maximálně zpříjemní zabudovaný senzor pohybu a časovač. Zbylé parametry závisí především na osobních preferencích.

Tip: Chcete si dopřát opravdové „dělo“ a mít nehty vytvrzené jako mávnutím kouzelného proutku? Co byste řekli nejvýkonnější lampě na trhu, která se pyšní výkonem 80 W? Čeká jen na vás zde
cta_cz

A co je na tom všem nejlepší? Že všechny naše UV/LED lampy jsme trvale zlevnili! Pokud tak už nějakou dobu přemýšlíte o koupi nové lampy, je teď ta správná příležitost. Navíc je u nás možno pořídit prodlouženou záruku a v případě reklamace vám zajistíme okamžitou výměnu

Tak co, získaly si vás UV/LED krásky stejně jako mě? Já už se nemůžu dočkat, až si novou jarní manikúru vytvrdím v nové lampě! Pokud se nemůžete rozhodnout, napište mi na náš Facebook, ráda vám s výběrem poradím. Tak ať to svítí!

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.