Zaměřeno na tvar: Kulaté nehty pro všední den i do společnosti

Jak jsem řekla, tak jsem udělala a přináším vám další díl nového seriálu – Zaměřeno na tvar. Tentokrát se podíváme „na zoubek“ kulaté manikúře. Hodí se právě k vám? A jak jí docílíte? Vše zjistíte v článku, tak hurá do čtení!

Možná už jste svůj dokonalý tvar našly nebo pořád zkoušíte a hledáte, který vám nejvíce sedne. Tak či tak se můžete inspirovat v našem seriálu a zjistit, který tvar vám sluší nejvíce. Jednoduchý návod, jak vybrat ten pravý, najdete také v jednom z mých starších článků.

Dnes nás čeká tvar kulatý. Ten se hodí převážně pro ženy, které upřednostňují poněkud tradičnější, přirozenější a jemnější vzhled nehtů.ruce_1_

Kulatý tvar je ze všech typů úprav vlastně ten nejpřirozenější. Nepůsobí nikterak extravagantně, právě naopak, a proto je oblíbený i u velké části mužů, kteří buď dochází na lehkou úpravu nehtů do salonu, nebo si v rychlosti upravují nehty sami doma. U žen je oblíbený hlavně z toho důvodu, že je praktický, a i přesto se na něm dá vytvořit skvěle vypadající manikúra.

Kulatý tvar – jak ho poznáme?

Kulatá manikúra se však dá docela snadno zaměnit za tu oválnou. Rozlišíme ji tak, že nehty do oválu bývají poněkud delší, po stranách jsou rovnoměrné a pak velice přirozeně přechází do úhledného obloučku. 

Kulatý tvar poznáme tak, že:

  • se zakulacuje bez prodloužení hned od bočních stran.

  • Oblouček kulatých nehtů je, narozdíl od oválné manikúry, velmi příkrý. 

  • Velmi málo nebo skoro vůbec nehet nepřesahuje nehtové lůžko. Kulaté nehty jsou zpravidla krátké.

Pro koho je vhodný?

Při některých úkonech v domácnosti nebo v práci dlouhé nehty jednoduše překážejí. V některých zaměstnáních jsou dokonce zakázány. S kulatým tvarem nehtů se nemusíte bát, že by vás nějakým způsobem omezovaly nebo vám zavazely, ať už děláte cokoliv. Navíc je snadné a rychlé je upravit.

Jsou skvělou volbou třeba i pro maminky na mateřské nebo pro ty, které na úpravu nemají příliš času. Vhodné jsou také pro drobnější ženy s kratšími prsty a menšími nehtovými lůžky, u kterých by dlouhé nehty vypadaly nepřirozeně. 

Jak na kulaté nehty?

Než se pustíme do návodu, připomeňme si zásady, jak správně pracovat s pilníkem, které jsem vám popsala v předchozím článku. 

Návod na kulatou manikúru je naprosto snadný. Stačí jen, abyste pilovaly ze strany směrem ke středu (špičce) nehtu. Tak postupně vytvoříte kulatý tvar, bez ohledu na to, jak vaše nehty vypadaly předtím.

Správného výsledku docílíte tehdy, když bude tvar rovnoměrný, bez hrbolků a nerovností. Oblouček na nehtu bude příkrý a nebude mít žádnou špičku. Dejte si také pozor na to, aby všechny nehty byly stejně dlouhé. Teda, v tomhle případě spíš krátké. 🙂 

Pomůckou k takové úpravě mohou být přímo vaše ruce. Pohledem na svoji dlaň zjistíte, že samotné konečky prstů mají hezký, kulatý tvar. Díky nim tak můžete vytvořit ideální kulatou manikúru, kdy budou nehty „opisovat” tvar samotného konečku prstu.

Jak už jsme si řekly, kulatý tvar je jednoduchý, přirozeně vypadající a praktický. To však neznamená, že s ním nemůžete zazářit. Připravila jsem si pro vás rovnou dvě galerie pro různé příležitosti. Inspirujte se!

Chcete mít i ve všední dny hezky upravené nehtíky? Tato galerie je tedy pro vás jako stvořená.

Pokud se však chystáte na večírek, oslavu nebo na jinou společenskou událost a chcete mít na nehtech něco více než prostou všední manikúru, kulatý tvar neodsuzujte. I s ním se dá totiž vytvořit manikúra, s kterou oslníte.

Co říkáte na dnešní díl? Líbí se vám kulaté tvary nehtů a vyzkoušíte je, nebo to není váš šálek kávy? Podělte se se mnou o svůj názor a fotky svojí manikúry na Facebooku. A já se budu těšit zase příště. Mňau!

Zdroje: pexels.com, pecansthomedecor.com, seshell.com, pinterest.com, instagram.com, jamesmichelle.com, wheretoget.it, topbuzz.com, liketoknow.it, thetrendspotter.net, tripbeauty.com, fieltro.net, diaror.com, tigerfeng.com, b.ladyhair.xyz, h10.makeupblog.site, 99bestoutfits.com, vk.com, wpicc.blogspot.com

 

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.