Zaměřeno na tvar: Hranaté nehty – oblíbená klasika, která neomrzí

Hranatý tvar nehtů je oblíbený pro svou praktičnost, ale je i poměrně snadný na vypilování. Jak jej správně docílit, komu budou slušet nejvíce a čím je ozdobit? Čtěte dál!

Z oválných a kulatých tvarů tentokrát zabrousíme až ke hranatým nehtům. Proč jsou tak super? Není s nimi až taková práce, při střídmě zvolené délce nikde nepřekáží a také se perfektně hodí, pokud máte raději kratší manikúru, protože i krátké vypadají opravdu dobře. 🙂

Hranaté a pohodové

Velkou výhodou je to, že se na rozdíl od oválů nebo mandliček nemusíte trápit s náročným a souměrným zaoblováním, i když i tady je samozřejmě třeba dbát na určitá pravidla.

Dalším významným plusem je, že na rozdíl od tvarů nehtů, které se nahoře zužují, je tento mnohem méně náchylný k lámání, lépe totiž odolává námaze, protože nemá úzkou špičku, která by měla k lámavosti sklony.
square_nails_design_ideas_green_black_stripes

A jak na to?

1. Zvolte požadovanou délku nehtu. Pilujte pod úhlem 45° a pouze jedním směrem.
manicure_filing_square_11

2. Pilujte jemně na obou stranách nehet tak, aby jeho spodní hrana byla rovná, tj. aby vám nehet „nepřepadával“ dolů, nebo naopak moc „nekoukal“ nahoru.
hrana

3. Nakonec zjemněte hrany tak, aby nezůstaly ostré a nezachytávaly se třeba za oblečení. Dejte však pozor, aby se vám z hranatého tvaru nestal zaoblený „squoval“.
manicure_filing_square_31           square_squoval

Pro koho se hodí?

Máte-li slabší nehty, ale rády byste také měly dokonalou manikúru, hranatý tvar rozhodně doporučuju! Vypadá přirozeně, a dokonce i v kratším provedení stále zbývá spousta místa pro všelijaké zdobení.

Hranatým nehtům by se však měly raději vyhnout ty, které mají prsty kratší a silnější – v takovém případě zvolte některý z tvarů, který prsty opticky prodlouží, např. ovál, o kterém jsem psala zde.

A jaký nail art bude hranatým nehtům slušet? Využijte hrany k působivým geometrickým obrazcům, nebo si pohrajte s proužky – skvěle vám pro jejich tvorbu poslouží samolepicí pásky. Inspirujte se v galerii!

Líbí se vám hrany, nebo půjdete spíše do něčeho oválnějšího? Posílejte mi své nápady do komentářů na náš Facebook pochlubte se, jak vám hranaté nehty sluší! Hranám zdar a těm povedeným zvlášť! 🙂

Zdroj: nailbees.com pinterest, instagram

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.