3 způsoby, jak docílit dokonalého babyboomeru

Slyšely jste už o babyboomeru? Nenechte se zmást, nejde o nic s miminky. Je to vkusný a elegantní způsob manikúry, který se hodí pro každou příležitost. Zpočátku se může zdát, že je jeho vytvoření velmi náročné, ale od toho jsem dnes tady – abych vám ukázala, že to zvládnete i vy a to hned několika způsoby. Zajímá vás, jak na to? Tak čtěte!

Nejdříve trocha historie

Babyboomer vychází z klasické francouzské manikúry, s tím rozdílem, že je tato modeláž poněkud náročnější na tvoření. Dalo by se říct, že jde o takovou francii do ztracena. Svůj název si získal od žen, které byly narozené po válce v 40. – 60. letech – takzvanou generací Baby boomers. Tyto ženy byly charakteristické dokonale upravenými a elegantními nehty. A právě takových nehtů docílíte i pomocí tohoto vkusného efektu.

A jak takové babyboomer nehty vypadají? Mrkněte se do galerie a inspirujte se!

1. Lak na nehty / gel lak a houbička

Nejsnazší cestou je vytvoření efektu pomocí laku na nehty a ombré houbičky. Kromě toho však budete potřebovat také dávku trpělivosti. 

Počítejte ale zároveň s tím, že se běžné laky na nehty, bohužel, nepyšní extra dlouhou životností. Může se tedy stát, že vaše snaha přijde během chvíle vniveč. 

S lakem na nehty:

  • Na nehet nejdříve natřete vrstvu laku v nude odstínu, abyste získaly sjednocený vzhled nehtu.

  • Na houbičku pak naneste v proužcích dva různé odstíny (barvy nanášejte postupně od tmavší barvy až po světlejší špičku). Správného babyboomer efektu docílíte s obyčejnou růžovou nebo tělovou a bílou s vysokým krytím.

  • Houbičku obtiskněte na nehet. Nechte zaschnout a dle potřeby přidejte na houbičku více laku a postup opakujte, dokud nedocílíte požadovaného výsledku. 

  • Přetřete bezbarvým lakem pro sjednocený vzhled, ochranu a lesk a nechte zaschnout.

Podobný postup se dá podniknout i s oblíbenými gel laky. Ty vám na nehtech vydrží i několik týdnů a vy se tak svým babyboomerem můžete pyšnit mnohem déle. Rozdíl je samozřejmě ve vytvrzování nehtů v UV/LED lampě. Vhod vám přijde chránič nehtové kůžičky, protože při práci s houbičkou je těžší mířit. S chráničem se vyhnete zatečenému gel laku a ušpiněné kůžičce.

S gel lakem:

  • Nehty si očistěte, zatlačte kůžičku pomocí exkavátoru, vypilujte do požadovaného tvaru a zmatněte nehet brusným blokem. Aplikujte primer.

  • Naneste podkladový gel lak a vytvrďte v lampě.

  • Na celou plochu nehtu naneste gel lak v nude odstínu, následně opět vytvrďte.

  • Na houbičku naneste gel lak v bílé barvě a jemným ťupáním ho rozprostírejte od špičky až do středu nehtu. Pro jistotu nanášejte slabší vrstvy a postup raději několikrát opakujte, než docílíte požadovaného vzhledu.

  • Až budete s výsledkem spokojené, vytvrďte nehty v lampě. 

  • Pak už jen zalakujte závěrečnou vrstvou pro ochranu a lesk vaší nové manikúry a máte hotovo.

Jak se pracuje s houbičkou, můžete vidět ve videu.

2. Gel a štěteček

Babyboomer se dá vytvořit i UV gelem. Buď si opět poradíte s houbičkou, nebo můžete zapojit zdobicí štěteček. Tento druh modeláže už potřebuje jistou míru zručnosti, ale s trochou cviku tomu brzy přijdete na kloub.

Jak docílit dokonalého přechodu barev, se můžete podívat ve videu od zahraniční manikérky Aliny

3. Babyboomer pomocí akrylu

Pokud se vám tento styl líbí, ale jste milovnice akrylových nehtů, mám pro vás skvělou zprávu. Protože i díky akrylu můžete docílit požadovaného efektu. A jelikož nám to nedalo, vyzkoušeli jsme si tento způsob také a natočili vám k tomu video s jednoduchým postupem.

A protože se ve světě nehtových modeláží meze nekladou, postupně se z klasického „nude“ babyboomeru přešlo i na ten barevný. Jak ho docílit, jsem vám popsala už dříve ve svém starším článku. Nebo můžete nahlédnout do galerie. 🙂 

Co říkáte na babyboomer nehty? Líbí se vám tento styl nebo jste raději pro výraznější manikúru? Pokud si takové nehty budete tvořit doma, určitě se mi pochlubte na Facebooku. Ode mě je to pro dnešek vše a budu se těšit zase příště. Dokonalé manikúře zdar!

Zdroje: pastelruj.comarchziner.comweheartit.comcuded.com, instagram.comglamestetica.comshein.comalyna.design.blognailideastrends.compinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.