Záruka dokonalé manikúry: Nepodceňte přípravu!

Nedrží vám gelová modeláž nebo vám nevydrží dostatečně dlouho? Chyba může nastat v mnoha fázích, ale nejčastěji se vyskytuje už při samotné přípravě nehtu.

Než si začnete lakovat či modelovat své nehty, zaměřte se nejprve na dokonalou manikúru. Ujistěte se, že nemáte mastné ruce (vyvarujte se jejich krémování, abyste před úpravou neměla i mastné nehty). Zatlačte (popřípadě odstraňte) okolní kůžičku, srovnejte tvar nehtů a jemně povrch nehtů zmatněte brusným blokem nebo jemným pilníkem tak, aby nebyl nehet hladký. Poté důkladně odstraňte hrubším štětcem všechen prach, abyste měla nehty krásně čisté (prachové částečky by se vám totiž mohly dostat na štěteček a s tím i do produktu, dělaly by vám neplechu při dalším nanášení, kdy by vám na nehtech vznikaly mírné hrbolky).

lampa

Další fází je důkladné odmaštění nehtů. Na to je výborný pomocník náš Nail Prep, který je dokonale vysuší a připraví na nanášení Primeru. Poté naneste Primer Bonder, který funguje jako přilnavač, proto je důležitou součástí k dlouhé výdrži modeláže. TIP: Po nanesení jej nechejte chviličku zaschnout na vzduchu a můžete začít nanášet podkladovou bázi. Můžete si vybrat z jakýchkoli našich podkladových bází, ale pokud víte, že se vám hodně mastí povrch nehtů nebo vám zkrátka modláž špatně drží, sáhněte po naší podkladové bázi Hard Base Complete Care 7v1, která je extra pevná a odolná. Je také velmi hustá, proto ji nanášejte opravdu v tenké vrstvě, ale dbejte na to, aby vám nezatekla na okolní kůžičku – to je totiž nejčastější příčina odchlipů – mezi nehtovým lůžkem a kůžičkou pod produktem vznikne jakási vzduchová “bublina”, kvůli které se produkt začne u hran pomalu odchlipovat (nikdy však po pár dnech na takovýto odchlip nenanášejte produkty, abyste je “zalepila”, může tam být vlhkost, která je zase nejčastější příčinou vzniku nehtových plísní).

base_full

Všechny vrstvy gel laků i gelů nanášejte v co nejtenčích vrstvách (i špatně vytvrzená silná vrstva dokáže podstatně zkrátit výdrž modeláže), je lepší vytvrdit tři tenké vrstvičky, než jednu silnou! A jak už bylo řečeno výše – žádný produkt nepatří na kůžičku nebo pod nehet, musí být pouze na nehtovém lůžku. Při nanášení závěrečného lesklého finishe (například bezvýpotkového Hard Top Shine) opatrně přetřete štětečkem i hrany nehtů – docílíte toho, že se vám modeláž nebude odchlipovat od hran nehtů, které jsou okolními vlivy nejvíce namáhané.

Samozřejmě se může stát, že ani s takhle dokonalou přípravou vám nemusí gelová modeláž držet – každý jsme individuální a každému vyhovuje něco jiného, ale nezoufejte – máte možnost vyzkoušet i jiné typy modeláží (akrylem, akrygelem či polygelem), tak se nebojte experimentovat!
newsleter_04_cz
ko_ka_nani

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.