Dejte svým nehtům tvar – naučíme vás to!

Hranaté, kulaté, oválné  – vy samy máte pravděpodobně svůj oblíbený tvar nehtu, který vám sedí a na který nedáte dopustit. Bohužel nelze svoje osobní preference použít na každé zákaznici, která vám vejde do dveří, protože přirozený tvar nehtů je u každého jiný a každému sluší něco jiného. Když si dáte tu práci a pobavíte se s klientkou o jejím přání a případně prodiskutujete, co zrovna jí bude sedět nejlépe, odmění se vám svou loajalitou a ráda se k vám, jako k odbornici, bude znovu vracet. Pojďme se tedy dnes podívat na ty nejpopulárnější tvary nehtů.
 

Přírodní nehty existují v mnoha tvarech a velikostech a každý má naprosto unikátní tvar nehtu – někdo má dlouhé prsty s dlouhým nehtovým lůžkem, další pak krátké s krátkým lůžkem a spousta lidí je právě mezi těmito dvěma typy. Právě dobrá nehtařka bude vědět, jaký dát vašim nehtům tvar.

Představím vám dnes pět nejoblíbenějších a nejvyžadovanějších typů nehtů i s jednoduchým návodem, jak jejich tvaru docílit.

Oválné nehty

oválný nehet

Oválný tvar nehtu lichotí většině žen, protože evokuje jemnost a ženskost. Tento tvar je také výjimečný v tom, že vypadá dobře jak na nehtech s dlouhým, tak i s krátkým nehtovým lůžkem, a proto je téměř univerzální. Oválný tvar navíc snadno dodá délku tam, kde je potřeba, a přitom zachová jemný vzhled díky svým zakulaceným okrajům.

Jak ho vytvořit? 
Zrovna tento tvar je celkem záludný kvůli tomu, že při pilování se snadno vyskytnou chyby v tvarování, kvůli kterým bude nehet vypadat nepěkně a křivě. Abyste se chybám vyhnuly, nejprve začněte pilovat nehet ze stran a ujistěte se, že obě strany vypadají stejně. Potom začněte pilovat oblouk – začněte na straně a lehce pilujte nehet do zatáčky směrem ke špičce. Oblouk zkontrolujte a jemným pilníkem vyrovnejte nedostatky. Hotový oválný tvar nehtu by měl dotvořit na oko příjemný balanc mezi okrajem nehtu a kutikulou.

Hranaté nehty

hranaté nehty

 

Hranatý tvar nehtu je typický především pro akrylové nehty – rovné okraje, dvě ostré hrany a perfektní C – oblouk. Je i výchozím tvarem pro francouzskou manikúru a často se používá pro náročný nail-art. Není to ale tvar, který by slušel každému nehtu – rozhodně nesluší těm, kteří disponují širším a krátkým nehtovým lůžkem. Pokud ho na takový nehet vytvarujete, nebude vypadat hezky a nehet ještě opticky zkrátí. Ideální pro tento tvar jsou tedy spíše nehty s dlouhým lůžkem.

 

Jak ho vytvořit?
Při tvarování hranatých nehtů použijte středně hrubý pilník pro zpilování bočních hran a horního okraje. Potom ruku otočte a pilník k nehtu přiložte tak, aby vytvořil k okraji nehtu pravý úhel (viz spodní obrázek) a zpilujte horní okraj. Boční strany musí s horním okrajem krásně splynout – potom se vrhněte na okraje, které upravte do ostrých hran. 

Nehty se zaoblenými okraji (Squoval)

nehty se zaoblenými rohy

Tento tvar je pravděpodobně tím nejběžnějším, se kterým se můžete setkat. Zrovna mně takto nehty rostou přirozeně. Jedná se o tvar, který je na pomezí hranatého a oválného nehtu (square a oval – odtud anglický termín squoval). Je vhodný pro ty, kterým se líbí hranaté nehty, ale z praktických důvodů nechtějí na okrajích tak ostré hrany. A co víc  – jsou téměř univerzální a i krátkým a širokým nehtům dodají délku bez toho, aby nehet vypadal nějak přerostle.
Jak je vytvořit?
Nejjednodušší je začít s hranatým tvarem, který jsme tu už měli. Tak se snadno ujistíte, že obě boční strany nehtů jsou zarovnané a můžete začít s okrajem. Ten pilujte zespodu nahoru – postupně tak docílíte odstranění ostrých rohů. Dávejte pozor, abyste nehodou nezačaly pilovat i boční strany nehtů – této oblasti se při pilování vyhýbejte.

Kulaté nehty

 

kulatý tvar nehtu

 

Kulaté nehty působí na rozdíl od všech předchozích velmi konzervativně, a proto se hodí pro ty, které na sebe nechtějí příliš upozorňovat nebo působit nějak extravagantně. Tento tvar se běžně používá i u mužských klientů, protože zachovává přírodní kontury nehtu. Pří výběru tohoto tvaru hraje roli i velikost rukou – pokud má klient velké ruce se širokými lůžky, tak mu kulatý tvar pomůže ruce opticky zúžit.

 

Jak je vytvořit?
Abyste získaly pěkný kulatý tvar, je nejlepší začít od bočních stran – ty zpilujte a potom už jen opracujte dokulata okraje. Neubírejte na stranách příliš mnoho nehtu – může se stát, že tvar nebude souměrný. Můžete také zkusit začít hranatý nehet, kterému ale okraje zpilujete mnohem více, než u předchozího tvaru. Konečný tvar by měl být od lůžka lehce zkosený a měl by prodloužit jen špičku prstu.

Špičaté nehty

_pi_at_nehty_stilleto_300x150
Špičaté nehty jsou u nás čím dál populárnější. Jsou dost extravagantní a lehce na sebe upoutají pozornost okolí. Ve většině případů dodá nehtům délku a opticky zeštíhlí ruce těm, kteří mají menší ruce s malými lůžky. Delším rukám s delšími lůžky zase dodá šmrnc hodný lvice salónů :).
Jak je vytvořit?
Doporučujeme použít techniku nazvanou a inspirovanou písmenem „I“. Představte si íčko, které spojuje spodní část nehtu u kutikuly s horním okrajem nehtu, kde kontroluje i to, zda je vytvořen dokonalý C-oblouk. Íčko musí odpovídat středu vrcholku nehtu. Potom už následuje jen pilování – je na vás, jak velkou špičku si představujete. Důležité je, aby byl nehet nakonec vyrovnaný a souměrný.
 

Zdroj: nailsmag.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.