Draci vládnou příběhům i manikúrám! Máte odvahu zajít až do úplného extrému?

Draci jsou nádherná mytická stvoření, která se objevují v příbězích od Japonska po západ Evropy. Pojďme se společně inspirovat jejich krásnou a majestátností!

Draci jsou odpradávna součástí bájí, mýtů a legend napříč světadíly. Archeologické vykopávky nám prozradily, že draka znali už staří Sumerové i Řekové – no jen si vzpomeňte na protřelého Iásóna, který čmajznul zlaté rouno drakovi přímo pod nosem! V moderní kultuře se s draky můžeme setkat v mnohých fantasy knihách a filmech – třeba rozzuřený trnoocasý zabiják v Harry Potterovi a Ohnivém poháru, roztomilá Bezzubka v Jak vycvičit draka, obzvláště hrabivý drak Šmak z Tolkienova Hobita nebo nebezpečný Drogon z Hry o trůny. Znáte všechny tyto příběhy? 🙂
smaugKaždá kultura a národ si podobu draka představovaly jinak, nicméně tak nějak obecně platí, že drak je jakýmsi ještěrem se šupinami, může mít i několik hlav, létá a chrlí oheň nebo třeba led. V mnoha fantasy příbězích jsou draci vykresleni jako primitivní a hloupí zabijáci, jinde jsou naopak zobrazováni jako moudré bytosti ovládající magii a bývají tak velmi silným nepřítelem, i když rozhodně ne vždy představují zápornou postavu. Já jsem naprosto fascinována hlavně jejich vzezřením, protože kombinace krásy a nebezpečí je prostě neprůstřelné kombo, které lidstvo přitahuje odnepaměti. A když je něco takto zajímavé, nebyla bych to já, abych to nezakomponovala do naší blogové inspirace!

Dneska jsem si tedy pro vás připravila famózní dračí manikúry. Začneme jako vždy zlehka, abyste se mohly v klidu naladit na svět fantasy. 🙂

Jak už jsme si říkaly, draci oplývají mimořádným vzezřením a je mezi nimi spousta parádníků. Určitě tak budete potřebovat nějaké třpytivé zdobení, případně alespoň výrazné barvy. Oblíbenou technikou je imitace šupin, a to jak plasticky, tak jen malováním. Využijete tak určitě i razítkovou metodu, samolepky a kdo si troufne, může si dílko namalovat i ručně. Pozadu nezůstává ani technika ombré, s níž snadno vytvoříte efektní barevné přechody a máte tak rázem skvělý podklad pro další zdobení.

Tip: Přímo extrémního lesku dosáhnete pomocí lešticích pigmentů „chrome“, díky nimž nehty vyleštíte jako nádherné zrcadlo.

Co přijde teď? No, drak není někdo, kdo by se držel zpátky, a tak se některé manikérky nebály vymodelovat i takto extrémní tvary nehtů připomínající dračí nebo motýlí křídla. Samozřejmě nechybí ani náročné zdobení, zejména z kamínků.

Je jasné, že na denní nošení to asi nebude, ale na nějakou jednorázovou parádu to může být super nápad jak zaujmout. Taková Daenerys by asi pěkně koukala, co myslíte? 😉

Tak jak se vám líbil náš malý výlet do fantasy příběhů? Vyzkoušíte dračí nehty také? Posílejte mi své nápady na náš Facebook a příští týden se budu opět těšit! Inspirujte se!

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.