Foil gely vykouzlí z vašich nehtů klenot – Zjistěte, jak na to!

Pamatujete si ještě na článek o zdobících fóliích? Dnes se k tomuto tématu vrátíme. Tedy, ne tak úplně. Budeme se totiž bavit o foil gelech! Už jste o nich slyšely? Máte s nimi zkušenosti? Ne? Tak se pojďte podívat, jak je práce s nimi efektivní i jednoduchá! A nebojte, ani tentokrát nebude chybět galerie plná inspirace!
 

Zdobení barevnými fóliemi je poměrně rychlá a velice pěkná technika. Bez sáhodlouhého „piplání“ nebo hodin v nehtovém studiu můžete mít nehty překrásné jako od profesionála. Navíc díky velkému množství zdobících fólií si opravdu máte z čeho vybírat.

Co jsou tedy foil gely? Těmito gely nepokrýváte celý povrch nehtu. Jsou určené k preciznějšímu zdobení. Nejčastěji s nimi uvidíte vytvořené nejrůznější ornamenty, květiny, lístky nebo krajky. Kouzlo těchto gelů je v tom, že zdobící folie dle vašeho výběru se obtiskne pouze tam, kde jste aplikovaly foil gel. Můžete tak vašemu zdobení dodat jakoukoli barvu a tím i nečekaný šmrnc. Pro zdobení je dobré mít už trochu cviku. Ale pokud ještě ve zdobení moc zručné nejste, tak jsem si jistá, že díky správné hustotě gelu a kvalitnímu „nářadí“ dostanete techniku jistě rychle do ruky.

Jak na foil gely?

Je to prosté. Jedná se o gely nejčastěji v černé nebo bílé barvě. Používají se většinou na nehty s gelem nebo gel lakem ale nic vám nebrání je použít na akryl nebo akrygel.

foilgel_tla_tko_300x102

Pokud se rozhodnete pro gelový základ, tak začněte jako obvykle. Nehty si zmatněte a vymodelujte. Použijte svůj oblíbený gel nebo gel lak a opět vytvrďte. Totéž s druhou vrstvou.

Jakmile máte nehty připravené, vezměte do ruky foil gel a zdobící štětec (na jednoduché tvary postačí i zdobící sonda). Jestliže nemáte štětec ani sondu, doporučuji vám tento 2 v 1. Dobré je si povrch nehtu před nanášením gelu trochu zdrsnit pilníkem nejlépe o hrubosti 180.
Foil gel opatrně nanášejte na nehty ve vámi vybraných vzorech. Po aplikaci foil gelu je třeba vzory vytvrdit. Pokud máte UV lampu, nastavte časovač na 120 vteřin, jestli používáte LED lampu, stačí vám 30 vteřin.

Poslední krok je nejjednodušší – obtisknout zdobící folii na vzory.

Názorně vám tuto techniku předvede Eve Nails ve svém povedeném video návodu.

Pokud máte jakékoli otázky, náš tým vám je rád zodpoví. Nebojte se nám pochlubit se svými výtvory u nás na Facebooku!

Zdroj: YouTube.com a Pinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.