Kozoroh, vodnář a ryby – nehty v barvách drahokamů!

Na scénu přichází poslední díl horoskopového seriálu. Čekají nás poslední tři znamení – kozoroh, vodnář a ryby! Jak se říká, kdo si počká, ten se dočká.  A jak já ráda říkám – na horoskopy věřit můžete nebo nemusíte, ale něco na nich prostě je. Všeobecná charakteristika se nikdy netrefí na 100 % u jednotlivce, ale přesto jsou tu věci, které mají společné kozorozi, stejně jako najdete něco, v čem se shodnou všichni vodnáři. Užijte si naše poslední tři speciální galerie zbarvené podle měsíčních kamenů každého znamení!
 

 

Kozoroh

 

znamení_kozorohCtižádostiví kozorozi jsou především známí pro svou pracovitost. Nemalé procento těchto lidí dokonce mívá sklony k workoholismu. S tím jde ruku v ruce i jejich ambiciózní přístup. Když si vezmou do hlavy nějaký cíl, tak si jdou za ním. Nikdy se ho nechtějí vzdát, ať už se zdá jeho dosažení jakkoli náročné. Tomuto znamení je vlastní přesnost, spořivost, odpovědnost i trpělivost, což jsou vlastnosti, které mu v dosažení vytyčených cílů velmi pomáhají. Je trochu nedůvěřivý a velmi opatrný. Své záležitosti chce mít vždy pevně v rukou. Je to také silný realista, a tak si nic nemaluje růžově. Co se týče vztahů, tak je kozoroh vybíravý. Kozorozi chtějí silný, schopný, samostatný a zároveň atraktivní protějšek. Najdou-li takovou osobu, jsou schopni pro ni udělat první poslední. Kameny tohoto znamení značí jeho oddanost práci i bystrou mysl.

Fluorit
Tento pestrobarevný nerost je kamenem doplňkovým. To znamená, že je vhodný k posílení účinku kamenů jiných. Jeho hlavní vlastností je posílení vůle a myšlenek, zatímco potlačuje silné emoce. Proto je vhodný právě pro kozorohy, kteří se soustředí na práci. Mimo jiné tiší i deprese, zoufalství nebo vztek. Uklidňuje mysl i tělo.

Onyx
Antracitově černý onyx má silné ochranné účinky. Brání vlastníka před negativitou ze strany ostatních třeba při hádkách. Dodává sílu v těžkých životních situacích, kdy se zdá, že vše ztrácí smysl. Pomáhá člověku směřovat všechnu energii ke splnění určeného cíle. Léčí staré rány na duši a poskytuje poučení z minulých chyb.

Diamant
Možná znáte tu píseň, kde je řečeno, že diamant je nejlepší přítel každé ženy. Je tomu vážně tak? Nejen, že jsou diamanty krásné (a taky pěkně drahé) ale mají i silné očistné účinky. Cítíte se díky nim svěží a čistá jako diamant sám. Zahání noční můry, a tak pomáhají s dlouhodobou únavou. Uvolňují stres a napětí.

Vodnář

 

4_vodn_Otevření, dobrosrdeční a tolerantní, to jsou vodnáři. Přistupují k druhým bez jakéhokoli zlého mínění. Přátelé jsou pro něj vším. Pravých přátel si váží mnohdy víc než partnera. Jestli je to dobře, těžko říct. V obklopení blízkých se každopádně cítí nejlépe. Zároveň je ale nezávislý a dokáže se o sebe postarat. Nemá potřebu na nikom lpět. Osoby tohoto znamení jsou velmi originální. Vyloženě si zakládají na odlišnosti. Nechtějí být jedním z davu. Rádi také vymýšlí nové věci, ať už se jedná o principy, postoje k něčemu ustálenému nebo drobné vynálezy. K tomu jim pomáhá bystrá mysl plná představ a ideálů, kterým se dokážou plně oddat. Vodnářům je přiřazeno několik barevných průsvitných drahokamů, které podtrhávají čistou a originální mysl.

Modrý obsidián
Modrý druh obsidiánu není tak častý. Většinou se setkáme s temně černou podobou. Vlastnosti mají ale obě verze velmi podobné. Obsidián chrání nositele před zlem a špatnými okolními vlivy. Dodává mu sebevědomí, sílu a podporuje logické myšlení, což se vodnáři velmi hodí. Silný obsidián má ale také několik negativních vlastností, jako například vyvolávání depresí. Proto by měl být nošen s křišťálem, který negativitu eliminuje.

Křišťál
Jedná se o nejsilnější léčivý nerost na světě. Odstraňuje vše zlé i negativní, co nás ovlivňuje navenek i zevnitř. Dokáže regulovat naši vnitřní energii tak, aby bylo tělo i mysl v harmonii s okolím. Napomáhá nám při snaze o sebezdokonalení i osamostatnění se. Důležitý je pro potlačování negativních vlastností jiných kamenů.

Ametyst
Překrásně fialový ametyst býval takzvaným „šperkem králů“. Má obzvláště mocnou ochrannou sílu a očistné účinky. Díky nim dokáže zahánět noční můry, které nám znesnadňují jinak klidný spánek. Posiluje ve vztazích věrnost. Zároveň tiší strach, stres, zlobu nebo pocit viny. Jako jeden z mála pomáhá při boji s alkoholismem a jinými závislostmi.

Ryby

 

znamení_rybyŘíká se, že vnější vzhled ryb zrcadlí jejich nitro. Podle jejich zevnějšku tedy odhadnete i jejich charakter. Velmi často mají drobnější postavu, světlé vlasy a pronikavé oči ale není to podmínkou. Co se týče charakteru, tak je pro ně nanejvýš typická velká citlivost. Jsou závislí na druhých lidech. Někdy se nechají i využívat jen aby měli pocit oblíbenosti. Je to jejich velká slabina. Jsou nanejvýš obětaví. I kdyby jim to mělo ublížit. Stejně tak se nechají lehce ovlivnit, jen aby se druhému zavděčili. Obzvlášť v mládí mají tendenci lehce sklouznout k návykovým látkám. Mají ovšem velkou fantazii a talent. Jsou to velcí snílci. Jejich mysl se hemží neuvěřitelnými nápady ale ne vždy se jim podaří je uskutečnit. Kreativitu a citovost zrcadlí kameny zasněných barev.

Akvamarín
Akvamarín je kamenem dávných mořských bohyní. Přináší duši klid, radost a především štěstí ve vztazích, které ryby tolik potřebují. Potlačuje stres i strach. Místo toho naplňuje nositele odvahou. Ta mu má pomoci zbavit se závislosti na druhých a vzít osud do vlastních rukou.

Měsíční kámen
Tento kámen je typický i pro raka. Rak i ryby toho mají mnoho společného. Také si spolu velmi dobře rozumí. Měsíční kámen má za úkol přitahovat lásku a úspěšně řešit partnerské problémy. Mimo jiné pomáhá při problémech se spánkem. Co víc, nositeli dodává mladistvý vzhled i bystrý  přístup mysli.

Ametyst
Ametyst byl již zmíněn jako kámen vhodný pro vodnáře. Rybě má pomáhat převážně s bojem proti návykovým látkám a alkoholu. Tělu dodává odvahu a mysli potřebný klid. To platí i ve spánku, kdy zahání noční můry. Ametyst je také známý svou schopností napomáhat měnit sny a záměry ve skutečnost.

Proklouzlo vám vaše znamení mezi prsty? Klikněte si na odkaz a přečtěte si něco o sobě i o svých kamenech. Užijte si speciální galerii vytvořenou jen pro vaše znamení!

1. část – beran, býk, blíženci
2. část – rak, lev, panna
3. část – váhy, štír, střelec

Tak jak to šlo tentokrát? Trefili jsme se vám do barev? A co charakteristika znamení? Shodujete se s popisem? Nebojte se vyjádřit na naše Facebooku. Rádi uslyšíme vaše názory!

 

Zdroje: Pinterest.com, DevianArt

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.