Krásné s profesionály: Práce je pro mě vášeň, říká mistryně České republiky v nail artu

Nail art je skutečným uměním, což dokazuje i řada každoročních soutěží, ve kterých se objevují prvotřídní skvosty. Rozhovor nám pro blog NaniNails poskytla výherkyně několika takových soutěží Renata Černá.

Jak se člověk vlastně dostane k nehtové modeláži?renata_ern_mistryn_

 

Původně jsem pracovala jako zdravotní laborantka v nemocnici, což mě sice bavilo, ale strašně mi chyběli lidi. Jsem velmi komunikativní člověk a u mikroskopu a analyzátorů jsem toho moc nevyužila. Musím říct, že jsem odjakživa milovala barvičky a design a už od základky jsem měla plný penál laků na nehty. A i když jsem pracovala jako sestra, nehty jsem si pořád zdobila přesto, že to bylo zakázané – vždycky jsem šla proti proudu. Jelikož mě to bavilo, tak jsem si řekla, že si na nehty udělám kurz. Sama dnes pracuju především s akrylem. Jakmile jsem kurz dokončila, dala jsem okamžitě v práci výpověď a pomalu si začala sbírat klientky. Měla jsem štěstí na ty, které mají rády kreativnější nehty, a práce mě začala bavit do takové míry, že si dnes opravdu nedokážu představit, že bych dělala něco jiného.

A od nehtové modeláže už jen krok k mistrovství?

 

Myslím, že poprvé jsem se mistrovství zúčastnila, když jsem byla poprvé těhotná, což bylo zhruba před devíti lety. Už jsme se o tom nějaký čas bavily s klientkami, které se mě ptaly, proč na nějakou soutěž nebo mistrovství nejdu. Váhala jsem kvůli případné nervozitě a taky kvůli tomu, že mám problém s autoritami. Říkala jsem si, že pro mě bude obrovským problémem, když na mě bude někdo časově tlačit, ale přece jen jsem to zkusila a byla jsem první. Potom jsem byla ještě na několika soutěžích a začalo mě to bavit. Klientky byly nadšené taky, chtěly mi dělat na soutěžích modelky.

To vypadá, že s nimi máte velmi dobré vztahy…

Samozřejmě, já své klientky zbožňuju. Některé za mnou chodí přes deset let, takže jsou už spíše kamarádky. Jak už jsem zmiňovala, jsem velmi komunikativní člověk, takže se vždycky těším na to, až si s nimi povykládám, co se stalo nového za ty tři týdny, dáme si u toho kávu a ty nehty jsou vlastně už tak nějak navíc.

Jak jsou na tom vlastně Češky v souvislosti s nehtovou modeláží? Preferují kreativnější motivy?

V poslední době určitě nejsou tolik kreativní. Před takovými deseti lety byl nail art úplně někde jinde. Ženy hodně nosily špičaté, dlouhé nehty s 3D zdobením a velmi barevnými motivy. Teď bych si troufla říct, že jsou dost usedlé. Největším trendem poslední doby jsou právě jemné pudrové odstíny a většinou mají všechny nehty udělané stejnou barvou a jeden nebo dva barvou jinou. Maximálně se sem tam objeví jeden kamínek. Mám pár odvážných kreativních klientek, které zdobení nechají kompletně na mně, což mě baví víc. Vždycky ale vím, co si ke každé klientce můžu s nail artem dovolit.

_l_nek_box

A jaké na sobě máte ráda nehty vy?

Dalo by se říct, že snesu jakékoliv nehty, ale nejlépe se cítím, když mám nehty dlouhé a špičaté. Celý život si dělám nehty sama, i když to trvá déle, kvůli tomu, že to jde člověku na sobě o něco hůř. Před dětmi jsem nosívala ještě delší a nazdobenější nehty, docela jsem se na tom vyřádila. Jednou za čas mívám i krátké nehty, ale nějak se v tom prostě necítím. Teď si zrovna plánuju nehty zkrátit kvůli pečení vánočního cukroví.

O nehtové modeláži koluje spousta mýtů, co si o nich myslíte vy?

Už jsem slyšela spoustu mystifikací, například že nehtová modeláž způsobuje rakovinu, nebo dokonce, že nehty potřebují dýchat, což je naprostá blbost. Člověk musí u nehtové modeláže počítat s tím, že si na své nehty dává chemii, ale poničit nehty může pouze nehtová designérka tím, jak moc je zpiluje. Pamatuji si své začátky, sice se snažíte, ale pořád nemáte ten cit, takže nepoznáte přechod přírodního nehtu a gelu nebo tipu, takže pilujete trošičku víc. S praxí by se ten cit měl ale získat.

A poslední otázka na závěr, mohla byste nám dát nějaký tip v péči o nehty?

Pokud mluvíme o akrylových nehtech, tak ty žádnou zvláštní péči nevyžadují, jen si je jednou za tři týdny přijdete doplnit. Co se týče přírodních nehtů, doporučuju odhodit nůžtičky a kovové pilníky. Nehet se skládá z mnoha vrstev a není rovný, takže když ho stříháním narovnáte, vzniknou tam malinkaté prasklinky, což vede k většímu třepení nehtů. Upravovat bychom si drápky měly pouze pilníkem. Dál by si měla každá žena nejlépe denně po koupeli zatlačit nehtovou kůžičku – opticky to zvětší nehtové lůžko a zabrání to záděrám. Na závěr bych doporučila zábal z olivového oleje, který jednoduše zahřejete a ponoříte do něj ruce. A když to navíc uděláte navečer, ruce potom zabalíte do sáčků a necháte je tak přes noc, ráno se vzbudíte a vaše ruce budou neskutečně jemné.

14590253_1322914734394790_8956344633453595282_n

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.