Luxusní kombinace: Co se stane, když spojíte razítkování a ombré efekt?

Stále pro vás hledám nové a nové způsoby jak zkrášlovat své nehty. Nail art, který vám představím, tentokrát není žádnou novinkou, vlastně jsem se nad jeho jednoduchostí a efektností rozplývala už alespoň rok nazpět, ale nikdy jsem vám ho nezmínila. Teď konečně nadešel ten čas! Pojďte se mnou objevit úžasné spojení razítkovací metody a oblíbeného ombré efektu. Výsledek předčí vaše očekávání!

Technika ombré efektu je velmi oblíbená, a to nejen v rámci nail artu, ale můžeme se s ní setkat všude možně. Velkou oblibu získala především v oblasti líčení a kadeřnictví. Svůdné přechody stínů na víčkách, vlasy plynule splývající z jedné barvy do druhé, obvykle tmavé do světlejší, to je přece nádhera! Když už jsme u vlasů, určitě znáte i oblíbený styl „balayage“, kterému byl ombré předchůdcem. I tady tmavé vlasy přechází do světla, ovšem přechod je jemnější, víc zasahující pouze určité prameny, aby co nejvíce vynikl přirozený look. Ale zpět k věci, ombré prostě vypadá skvěle, ať už jej použijete kdekoli!
nepojmenovan_1

Razítka jsou skvělou alternativou pro lenošné kočky (jako jsem třeba já) nebo pro ty, které příliš nevěří svému uměleckému nadání. Pokud vám do ruky zdobicí štěteček jednoduše nepadne, pak není nic jednoduššího, než vzít razítko a během vteřiny mít o pěkný nail art vystaráno.

A teď tedy to, proč tu všechny jsme. Nachystejte si své oblíbené laky, zdobicí destičky, houbičky a tiskátka. Zde jsou dva způsoby jak mít nail art jedna báseň!

1. Jednodušší a rychlejší způsob jak mít krásně barevné nehty je, a to je podivné, ten méně častý. Celý vtip je v tom, že zvolíte jednobarevný podklad a na něj vytvoříte ombré vzor za pomocí razítkovací metody. Vše, co je tedy třeba udělat, je jen sehnat dva razítkovací laky vhodných barev a společně je nanést na zdobicí destičku. Dvakrát vzor utřete stěrkou, aby se do sebe barvy jemně vmísily a – obtisknete. Hotovo!
00_n_vod

Tip pro snadnější aplikaci:
  • Je lepší zvolit silnější vzory na destičkách. Jednak proto, aby pěkně vynikly, a pak také proto, že razítkovací laky jsou silně pigmentované a rychleji zasychají. Protože je nutné vzor pro smíchání dvou odstínu do sebe vícekrát utřít stěrkou, zůstává déle na destičce a má sklony zasychat (poté se hůř přenáší na razítko). Silnější vzory se přenášejí lépe. I tak ale pracujte rychle. 🙂
  • Nejlépe tento postup vypadá, když zvolíte živé barvy na bílý/světlý podklad, nebo nějaké opravdu výrazné (například neonové nebo metalické) na černý/tmavý podklad.


2. Oblíbenější, ale určitě časově náročnější
, je možnost vytvoření ombré efektu na nehtech. Až když je nehet kompletně suchý, přenesete na něj vzor z razítka. Tentokrát vynikají obzvlášť tmavé ornamenty na libovolném podkladu. Samy se v galerii přesvědčte, jak lákavá je to kombinace. 🙂

00_n_vodad
Tip pro snadnější aplikaci:
  • Pokud chcete opravdu pěkné ombré, použijte kvalitní houbičku. Samozřejmě, vystačíte si i s tou na nádobí, ale ta zanechává na nehtu bublinky a přechod není tak hezký a plynulý jako se speciální hubkou.
  • Určitě si pořiďte chránič nehtové kůžičky a nešetřete s ním. Ušetří vám hromadu nervů i času, který byste jinak musely věnovat čištění okrajů nehtu. Chránič můžete nechat na nehtech i po zaschnutí ombré vrstvy pro případ, že se chcete vyhnout tomu, že se vám razítko obtiskne na kůžičku.
  • Pokud jste použily laky, které pomalu zasychají, popřemýšlejte nad použitím vysoušeče. Nejen, že zasychání urychlí a vy nebudete muset tancovat po pokoji a foukat si při tom na prsty, ale zbaví vás i strachu, že si nehty někde odřete.

Malý kočičí bonus

To by bylo, abych neměla mezi drápky schováno ještě něco navíc. Pokud se vám nechce řešit tvoření ombré efektu, pak ho můžete obejít použitím gel laků s kočičím efektem. Výsledný efekt je neméně přitažlivý jako dva předchozí, co říkáte?

Pár slov na závěr

Ani v jednom případě nesmíme nakonec zapomenout na… ? Ano! Lesklý top, který tu naši nádheru udrží déle „živou“. Pokud máte doma gel laky, pak se je klidně nebojte použít. Pouze pozor u ombré. Chránič kůžičky (který je s gel laky nutností) odstraňujte ještě před tím, než nehty necháte vytvrdit v lampě. 😉
Budu ráda, když tento druh zdobení vyzkoušíte. A budu ještě raději, když se mi s výsledkem pochlubíte na Facebooku. Pokud bude váš výtvor opravdu podařený, ráda jej vystavím i na naší zdi! Jen si představte, kolik nehtových milovnic by vám potom mohlo krásné drápky závidět a obdivovat. Doufám, že se vám dnešní článek líbil. Přeji spoustu povedeného nail artu!

Zdroje obrázků:
pinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.