Průvodce brusnými frézkami: Seznamte se s jednotlivými typy a vyberte pro sebe tu nejlepší!

Ať už si nehty děláte samy doma a občas modelujete nehty svým kamarádkám, nebo se chystáte rozjet dráhu profesionální manikérky, existuje věc, která vám značně usnadní práci – bruska na nehty a sada frézek. Jenže jak se v tom množství zboží vyznat? Pojďme se na to společně podívat!

Brusky na modeláž nehtů jsme zkoumaly v jednom z mých předchozích článků, pokud tedy chcete začít opravdu od začátku a seznámit se s tím, k čemu vlastně taková bruska slouží a jakou si pořídit, vřele doporučuji si tuto recenzi připomenout zde.

Dnes si něco povíme o frézkách, abychom věděly, jakému materiálu dát přednost, proč je důležité si pořídit frézky s různou hrubostí a jak nám správně zvolená frézka pomůže docílit zdravotního i estetického efektu na rukou i nohou. Ano, tyto šikovné věcičky totiž myslí i na pedikúru a správnou péči o naše chodidla. No a kdy jindy tomu věnovat pozornost než teď, kdy nosíme otevřenou obuv? 🙂

1.     Diamantové a safírové frézky
diamantov_

Diamantové a safírové frézky jsou skvělou volbou pro úpravu přírodního nehtu. Je mezi nimi rozdíl? Ano, ale jen drobný. Safírové frézky jsou ještě o něco jemnější, měkčí a šetrnější než diamantové. S oběma pohodlně odstraníte ztvrdlou nehtovou kůžičku, s hrubšími si můžete klidně troufnout i na zrohovatělou kůži na nohou a odstranit mozoly nebo nehty zbavit nepříjemné mykózy, která způsobuje, že jsou nehty nevzhledně zažloutlé, nehet je i ztvrdlý a často také deformovaný.

Zní to příšerně, ale není nutné panikařit, je to celkem běžná infekce, už se vám to stalo? Infikovat se nehtovou mykózou totiž není nikterak složité, stačí nevhodná, neprodyšná obuv nebo návštěva plovárny, a je to. Je však vhodné tento problém řešit zavčasu, než se nemoc rozšíří na ostatní nehty a kůži. Nejdůležitější je však prevence, což je dostatečná hygiena a správná péče o nohy.

Výhody:

+ výborná volba pro milovnice přírodní manikúry

+ pohodlně a efektivně upraví nehtové okolí

+ velmi oblíbené v pedikúře

+ cenově dostupné

Nevýhody:

–        nevhodné k odstraňování gelových nehtů

–        kratší životnost

2.     Karbidové a titanové frézky

karbur_torov_

Karbidové frézky jsou takovým Terminátorem. 🙂 Materiálem u těchto frézek je totiž vysoce kvalitní ocel odolná vůči korozi, jsou tak velmi oblíbené pro svou dlouhou životnost a široké využití. Jsou pečlivě digitálně propracované a neztrácí na ostrosti ani při náročném odstraňování gelu nebo akrylu či jiných velmi odolných materiálů. Hravě si také poradí s opravdu velmi ztvrdlou kůží. Bude se vám také hodit při korekcích a modelování nehtů do požadovaného tvaru, ať už pracujete s gelem nebo s akrylem. S ohledem na kvalitu materiálu jsou karbidové frézky dražší, ale díky svým výhodám se vám investice do nich určitě vyplatí. 🙂

Setkat se můžete i s titanovými frézkami. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny –  nitrid titanu – je znám pro svoji neuvěřitelnou tvrdost. Proto, jak už tušíte, jsou tyto frézky obzvláště ideální na broušení odolného akrylu.

Výhody:

+ vysoce kvalitní a odolný materiál

+ z nehtů snadno odstraníte gel i akryl

+ poradí si se ztvrdlou kůží a jinými nepříjemnostmi

+ životnost je v řádu několika let

Nevýhody:

–        vyšší cena

–        nejsou vhodné pro osoby s alergií na kovy

3.     Keramické frézky

keramick_

Keramické frézky jsou velmi elegantní a opravdu šikovné. Proč? Práce s nimi je velmi příjemná! Pro manikérku je výhodou nižší hmotnost frézky, a tak výrazně šetří vaše ruce a zápěstí při práci. Proč je to důležité? Budete se divit, ale nemoc zvaná „syndrom karpálního tunelu“ postihuje velmi často právě manikérky, řasové stylistky nebo vizážistky. Pokud ruce často namáháte stále stejným pohybem, poškozuje se tím střední nerv v karpálním tunelu, což je průchod, kterým se některé nervy, drobné cévy a šlachy svalů dostávají z předloktí do dlaně. U žen se to bohužel projevuje častěji. Mezi příznaky patří oslabená citlivost, mravenčení, pálení, trnutí a bolesti prstů rukou, které často bolí i v klidovém stavu. Au, au… 🙁 Pokud se modeláží nehtů živíte a denně vytvoříte několik nádherných manikúr, určitě zvažte, jak svým šikovným rukám usnadníte práci a následnou regeneraci. 🙂

Keramické frézky jsou tak příjemnější nejen pro vás jako manikérku, ale také pro zákaznici, protože se u tření s povrchem nehtu mnohem méně zahřívají a jsou ideálním řešením pro osoby s alergií na kovy. Díky těmto skvělým vlastnostem jsou keramické frézky velmi oblíbené také mezi pedikérkami.

Výhody:

+ příjemně se s nimi pracuje, šetří vaše ruce

+ spolehlivě odstraní gel, akryl i ztvrdlou kůži na rukou i nohou

+ mají velmi dlouhou životnost a vysokou odolnost

+ vhodná alternativa pro osoby alergické na kovy

Nevýhody:

–  vyšší cena

Hrubou nebo jemnou?

hrubosti2

Už víte, který materiál si vás získal? Skvěle! Aby však bylo vaše nehtové království opravdu kompletní, je u pořizování těchto pomocníků také nutné myslet na to, že je potřeba pořídit si frézky o různé hrubosti, aby měla práce s nimi smysl a vy jste si nehty zbytečně nezničily nebo naopak nedostatečně připravily. U každé frézky si můžete všimnout barevného proužku, jehož barva vám napoví, o jakou hrubost se jedná.

Na jaké barvy tedy můžete narazit a co znamenají?

·         ČERNÁ – Super hrubá/Super coarse

·         ZELENÁ – Hrubá/Coarse

·         MODRÁ – Středně hrubá/Middle

·         ČERVENÁ – Jemná/Fine

·         ŽLUTÁ – Super jemná/Extra fine

U jednotlivých materiálů pak najdete jednotlivě rozepsané, která barva se na co hodí, obecně ale platí, že hrubší slouží k odstraňování gelu, akrylu nebo velmi ztvrdlé kůže, jemnější k odstranění kůžičky kolem nehtů a dílčím úpravám a nejjemnější k finální přípravě na leštění nehtu.
70307426_s

Péče o frézy

Nezapomeňte ani na důkladnou péči o své frézy, ty diamantové vyčistíte nejlépe v ultrazvukovém sterilizátoru, karbidové a keramické zas ocení horkovzdušnou sterilizaci, dejte však pozor, aby teplota nepřekročila 180 °C, jinak hrozí ztráta tvrdosti a následné zkrácení životnosti materiálu. Užitečným tipem jsou pak také čisticí frézy, které své brusné kolegyně nejen hodí do pucu, ale také je nabrousí a prodlouží tak jejich životnost. 🙂
  5948_jpg_w6407634_jpg_w640


Co ještě chybí?


Ať už hrdě nosíte nehty umělé nebo vám úplně stačí ty přírodní, tuhle vychytávku oceníte všechny. O co jde? Přece o lešticí frézku! Leštička na nehty je sice fajn, ale pokud si chcete dopřát rychlé zkrášlení svých nehtů, vsaďte na některou z lešticích frézek, které vaším nehtům dodají zářivý lesk! Napadlo vás někdy, jestli mají využití kozí chlupy? Já o tom taky nevěděla, dokud jsem neobjevila lešticí frézu z kozích štětin! Zní to jako velký úlet, ale je opravdu skvělá! 🙂
1837_jpg_w640


Pomohl vám článek v rozhodování se? Pevně doufám, že ano! Pište mi na náš Facebook, které frézky máte nejraději a doporučte svým méně zkušeným kolegyním podle vás tu nejlepší! Zatím přeji spoustu dokonale vybroušených manikúr!

Zdroj: naninails.cz, wikipedia.org

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.