Návyková kombinace: Spojte barevnou hřívu s perfektní manikúrou!

Barevné vlasy jsou trendy! A je super, že žijeme v době, kdy netradiční barva vlasů téměř nikoho nepohorší. Doby, kdy největším odvazem byla platina nebo rudá barva vlasů, jsou dávno tatam. A víte, s čím se barevné vlasy kombinují nejsnadněji? S barevnými nehty! Kombinací a inspirace je samozřejmě nespočet, ale já jsem pro vás dnes vypíchla tipy na to, jak nejčastější barevné vlasové trendy spojit s perfektní manikúrou, která v davu nezapadne, a zvládnete ji i sama!Kolorování je dneska hračka. Každý dobrý kadeřník má ve svém salonu výběr krásných barviček a je jenom na vás, o kterou si řeknete. Regály v drogeriích už také nabízí odstíny pro takové to “domácí kolorování” a výhodou je, že sortiment nabízí i dočasné barvy, které se vám po chvíli vymyjí. Můžete si tak vyzkoušet spoustu odstínů a sama zjistíte, v čem se cítíte nejlépe. Ale pozor, barevné vlasy jsou silně návykové! Pokud jste je ještě nevyzkoušely, třeba vás dnešní průvodce inspiruje ke změně účesu. Začneme rovnou tím nejsložitějším a nejodvážnějším:

Jako hříva jednorožce

Nebaví vás jenom jeden odstín? Milujete barvy duhy? Tak tohle je účes přesně pro vás. Záplava barevných vln vás rozhodně odliší od šedého davu. Variant je navíc spousta – mně se nejvíc líbí tzv. mermaid styl (t.j. mořská víla), kdy se ve vlasech slévají pastelové tóny modré, fialové a růžové. Jak k takovým bláznivým barvám ale sladit manikúru? Vyhněte se nudným jednobarevným nehtům a doplňte svůj vzhled speciálními efekty. Používejte lešticí pigmenty, třpytky nebo experimentujte s holografickým zdobením. Skvěle vám poslouží i zdobicí fólie s metalickými efekty nebo chromatické pigmenty. Nudně naopak budou působit nude barvy a tmavé odstíny.

unicorn hair maniInstagram.com: @kseniakisavna, @rebeccataylorhair, @vo.tino, @getbuffednails, @vincentnails

Ombré ve vlasech

O ombré už jsem na blogu psala tolikrát, že už asi ani nejspíš nemusím vysvětlovat, jak vypadá. Ve vlasech funguje stejně dobře jako na nehtech. Pokud jste velkou fanynkou ombré a chcete ho mít na vlasech i na nehtech, pak zvolte opačné pořadí barev a nehty ještě dozdobte razítkem. V jiném případě doporučuji sáhnout po stejných barvách, jako máte ve vlasech, ale použijte je novým způsobem. Zkuste ozdobit jednobarevný podklad zdobením ve druhém odstínu. Experimentujte s termo gel laky či cat eye efektem.

ombre hair maniInstagram.com: @kayla_boyer, @samyuwel, soflyme.com, lovehairstyles.com, stupidnekonailart.tumblr.com, renystyles.com, VK.com: @nogtemaniak, @modnailru, @manicurenailss 

Pastelové odstíny

Obáváte se, že příliš výrazné odstíny nejsou nic pro vás? Pak sáhněte po pastelových barvách – ty sluší opravdu každému, obzvlášť pak jemným dívčím typům. Znáte třeba mezi celebritami oblíbenou blorange? Lehce měděný odstín je přesně tím, u kterého můžete začít, pokud máte z odvážných kreací trochu strach. Vlasy jsme vyřešily, ale co nehty? Tam můžete sáhnout po výraznějších odstínech, které podpoří celkový vzhled. Vyhněte se nude odstínům a vyberte zářivé (a klidně až neonové) odstíny UV gelů a gel laků. Máte pastelově růžové vlasy? Nehty ozdobte sytě růžovou barvou! Zdobí vaše vlasy pastelové tóny fialové? Na nehty naneste fialovou, která praští do očí.

pastelove ucesy manikuraInstagram.com: @myhairstyle_xo, @se_salon, @misstessjorgensen, @kgrdnr, @is_86, voguetypes.com 

Jednobarevná krása

Máte ráda barvy, ale nejste úplně příznivcem kombinací? To chápu, často tu přece opakuji, že v jednoduchosti je krása. Jednoduché vlasy skvěle doplní jednoduché nehty. Využijte přirozených vlastností barev a na nehty si připravte komplementární odstín podle barevného kruhu. Tmavě modrým vlasům budou skvěle sedět nehty v teplém žlutém odstínu, k oranžovým vlasům budou skvělým kontrastem tyrkysové odstíny. A naopak. Nehty můžete mít i v nude odstínech, ale doplňte je o nějaký barevný akcent. Co třeba barevný babyboomer?

barevne vlasy manikura Instagram.com: @sydneyannlopezhair, @tominova.nails, @nadya_primak, @jananails_official

Věřím, že vy, co už barevné vlasy nosíte, víte, jaká je to zodpovědnost. Z vlastní zkušenosti vím, že s každým novým odstínem musím lehce pozměnit šatník, abych účes podpořila. Ale to je samozřejmě oběť, kterou jsem velmi ochotná podstoupit :). Stejně tak důležité je i líčení. Barevné vlasy na sebe totiž strhávají všechnu pozornost, a tak je třeba zvýraznit i kontury obličeje – především obočí. A jedna dobrá rada na závěr – pokud se barvíte sama doma a máte už připravenou manikúru, nezapomeňte si při manipulaci s barvou vždy vzít ochranné rukavice. Jinak by z toho mohlo být velké mrzení :).

A nezapomeňte: Inspirujte se a napište mi do komentářů, jak vy ladíte nehty k barevným vláskům. Jsem zvědavá na vaše tipy!

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.