Nehtová modeláž: Zaměřeno na tvary!

 Mandle, squoval nebo snad stiletto? Pokud se také ztrácíte v populárních tvarech nehtů, mám pro vás jejich jednoduchý přehled, díky kterému najdete i vy svůj dokonalý tvar!

Každá z nás chce mít krásně upravené nehty. Pečlivě si vybíráme produkty, které nám k naší vysněné manikúře dopomohou. Nicméně každá máme jiné nehtové lůžko, jinak dlouhé prsty a musíme si pečlivě vybírat také tvar, který nám bude nejvíce slušet. Pojďme si tedy společně rozebrat ty nejpopulárnější tvary, kterých docílíte snadno pomocí pilníku! 
tvary

Oblé tvary

  • MANDLE

Nejoblíbenější tvar současnosti! Mandlový tvar je něco mezi oválným a špičatým tvarem, který dokáže vaše ruce opticky prodloužit. Krásně bude vypadat na delším nehtovém lůžku i na silnějších prstech, ale slušet bude prakticky všem typům. U tohoto tvaru je nutné počítat s tím, že nehty budou malinko delší, mandli totiž nevytvoříte z úplně kraťounkých nehtů. Poslední dobou je čím dál více populární také tzv. moderní či salonní mandle, která ​​ je vhodná pro kratší a středně dlouhé nehty a také pro tzv. pinchování pomocí pinzety, protože při této technice se nehet “ohýbá” směrem do stran. 
mandle

  • KULATÝ

Jeden z nejklasičtějších tvarů nehtů pro všechny, kterým vadí dlouhé nehty a chtějí je co nejkratší. Jsou však vhodné také pro ty z vás, které máte dlouhé prsty a chcete je co nejvíce opticky zúžit. 
kulate_

  • OVÁLNÝ

Pokud nevíte, jaký tvar bude pro vás ten pravý, jděte do oválného! Bude vypadat krásně na všech typech nehtových lůžek, a navíc dokáže opticky prodloužit a zeštíhlit nehtové lůžko. Nejvíce bude slušet těm, které máte kratší prsty a nehtová lůžka.
oval

  • SQUOVAL

Kombinace slove Square a Oval naznačuje tento tvar. Jedná se o zaoblený hranatý tvar nehtu, který je vhodný pro ty z vás, kterým vadí ostrá hrana na hranatých nehtech. Tento tvar je vhodný především pro delší nehtová lůžka, na kterých bude vypadat naprosto perfektně a elegantně. 
squoval

Ostré tvary

  • HRANATÝ

Pokud jsou vaše nehtová lůžka úzká a máte štíhlé prsty, hranatý tvar vám bude rozhodně slušet! Tyto nehty navíc můžete nosit v jakékoliv délce, je však třeba dbát na určitou symetrii, která je u hranatých nehtů velmi důležitá. Vytvoření hranatého tvaru navíc patří mezi ty nejjednodušší. Pokud však máte široká a nebo krátká nehtová lůžka, tomuto tvaru se raději vyhněte. 
hranate_

  • ŠPIČATÝ

Tento extravagantní tvar bude vhodný pro zeštíhlení vašich prstů a prodloužená rukou, proto bude v delší délce vhodný také pro ty z vás, které máte kratší nehtové lůžko. Jistě znáte noční můru všech nehtařek: “Prosím krátké a do špičky.” Špičatý tvar sice působí nepřirozeně, ale na krátkých nehtech bude působit opravdu nevkusně, proto jej doporučuji opravdu jen pro delší manikůru. 
s_pic_ate_

  • STILETTO

Jedná se o nejméně praktický tvar nehtů, který je vhodný spíše na ukázky nehtového designu. Stiletto je defacto špičatý tvar, ale výrazně prodloužený. Nehty s tímto tvarem se pohybují v délce mezi 1,5 – 5 centimetrů, a jsou tak ideální pro detailní nailart. Tento typ nehtů vypadá však dokonale s tzv. stavěnou francií, na které vynikne nejvíce. 
stiletto

  • BALERINA/COFFIN

Populární tvar známý pod dvěma názvy, a to Coffin či Balerina. Při této modeláži se špička nehtu postupně zužuje a je zakončena ostrou hranou, nicméně nepatrný rozdíl v obou názvech je. U tvaru Coffin se špička rovně zužuje již od nehtového lůžka směrem ke špičce, ale u Baleriny se se zaoblenými hranami zužuje až cca v půlce nehtu.
balerina

newsleter_04_cz
ko_ka_nani

 

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.