Nezvyklé odstíny: Šedá a nudná? Kdepak! Vyzrajte na ni a uvidíte, že si získá i vaše nehty!

Šedou barvu a asociace na šeď máme spojeny většinou s nudou, nevýrazností a vůbec se zdá, že nás na této barvě nemá co zaujmout. Je to ale opravdu tak? Kočka NANI a její dnešní první díl o nezvyklých odstínech vás přesvědčí o opaku!

Šedá v nás obvykle neprobouzí zvláštní hřejivé pocity a ani nepatří mezi barvy zlepšující náladu. Faktem ale je, že šedá symbolizuje magické rozhraní svítání a soumraku, dále díky své neutralitě představuje ochranu před negativní energií a její světlé odstíny bývají spojovány s moudrostí, opatrností a ochotě ke kompromisům. To už zní zajímavěji, co říkáte? 🙂 Ani na nehtech se šedá tak často nevyskytuje, což si myslím, že je trochu škoda, protože nápadů na manikúru v tónech šedé je tolik! Pojďme si ukázat, jak skvěle může vypadat jak šedá samotná, tak v kombinaci s některými dalšími barvami!

Šedá sólistka

Jistě by se některé spokojily i s nenáročnou, jednobarevnou úpravou – proč ne, zvláště světle šedá působí uklidňujícím dojmem a hodí se pro situace, kam se výrazné barvy příliš nehodí. Pokud však rády vymýšlíte nejrůznější kombinace technik a vzhledů, jste na správném místě! Ozvláštněte šedou manikúru tím, že budete střídat matný a lesklý vzhled, přidáte nějakou tu ozdobu, nebo pomocí houbičky vytvoříte působivé ombré.

Šedá a bílá jako nerozlučné kamarádky

Šedá vznikla smícháním černé a bílé a s oběma barvami si opravdu rozumí! S bílou ji vidíme nejčastěji ve spojitosti se zimními motivy nebo s tzv. pletenými nehty. Tato kombinace je skvělou volbou pro ty, které chtějí svým nehtům nabídnout trochu toho kontrastu, ale zároveň dávají přednost menší výraznosti. Pro ty pokročilejší z vás může být zajímavou výzvou také technika drag marble, o níž jsem psala zde. 🙂

Šedá s černou jako pár snů

S černou to opravdu klape! Pruhy, geometrické obrazce i něžné květinové motivy mají zelenou – totiž šedou. 🙂 Jestli máte rády zdobení, vyzkoušejte některý z tmavých glitrových prachů nebo nehty zkrášlete kamínky.

Šedá v záři třpytek

Zalešťovací pigmenty, glitrový prach, zářivé zdobení – šedá pak nemá daleko k působivé stříbrné. Ať už nehty vyleštíte jako zrcadlo nebo jen přidáte kamínky, šedá se rozzáří a vy tak můžete být připravené třeba na nadcházející plesovou sezónu. 🙂

Jak se vám líbila dnešní inspirace? Troufnete si na příští manikúru v barvách šedé, nebo zvolíte svou oblíbenou klasiku? Zatím přeji spoustu nápadů, inspirujte se!
Zdroj: instagram, pinterest

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.