Nový hit na obzoru – geometrické ombré!

Jednoho krásného dne si  jedna chytrá slečna řekla, že si upraví nehty. Měla ráda změnu a tak už stihla prozkoušet nejrůznější druhy nail artu, které kde našla a viděla. A tak jako hromada dalších si nejvíce zamilovala ombré nail art. Málokterá technika je tak jednoduchá a zároveň efektní. A že to byla slečna s láskou k matematice, dala tomuto stylu malou obměnu – geometrickou přesnost. Voila – nový nehtový trend je tu – geometrické ombré nehty!
 

Popravdě, nepodařilo se mi zjistit, kdo se za touto technikou skrývá. Příběh o matematičce je jen pohádkou a my se můžeme jen domnívat, odkud geometrické ombré pochází. Některé stopy mě zavedly do Ruska, dalších pár do Francie. Najdete ho pod názvy jako „gradient nail art“ (gradient = přechod/stoupání) a „dégradé nail art“ (= pokles/snížení). Víc ale nic. To však nevadí, protože my si tento úžasný nail art užijeme i tak.

Nejedná se úplně o zbrusu nový druh zdobení, ale je velmi málo rozšířený. Což se sama divím, když vezmete v potaz jeho nápaditost, kouzlo a úžasný výsledný efekt. Už se nemůžete dočkat postupu, že ano? Tak hurá na něj!

Jak na geometrické ombré?

Možností jak můžete zdobit je více. My si ukážeme ten nejzákladnější.

Jde nám hlavně o to, aby do sebe odstíny krásně zapadaly. Přechody mají jít vidět ideálně jen minimálně. Takže – čím více odstínů, tím lépe.

neht_ky

 

 

1.) Začněte s podkladovou vrstvou. Volte nejlépe světlou – bílou, pleťovou, růžovou…

2.) Štětečkem si načrtněte síť, jako to vidíte na obrázku.

3.) Na dobře stíratelnou podložku si kápněte trochu podkladové barvy a kapku nejtmavší barvy, kterou chcete na nehtech mít.

4.) Celá technika je o přimíchávání. Buď světlé do tmavé (pokud začínáte od nejtmavšího vzoru, stejně jako na obrázku) nebo tmavé do světlé barvy (pokud začínáte se světlou a pokračujete k tmavšímu konci).

5.) S každou vrstvou si nehty na chvíli ohřejte v lampě aby se do sebe barvy nevlívaly. Vrstvu po vrstvě míchejte barvy a stínujte.

6.) Nezapomeňte na konečný lesk a už se můžete jen chlubit!

 

 

   

„Když to není ono“ aneb chybky, kterým se raději vyhněte.

Už víme, jak na to a jakým chybkám se vyhnout. Jak samy zjistíte, jedná se o časově náročnou techniku. Holt za krásu se platí – tentokrát časem. Výsledek ale rozhodně stojí za to. A i když se může zdát, že geometrické ombré je vcelku jednostrannou technikou, překvapí vás, kolik variací je možné vymyslet!

Galerii máme tentokrát menší. Je třeba ji rozšířit. Tak na co čekáte? Inspirujte se a a hurá na to! Potřebujeme další skvostné ukázky – nebojte se nimi pochlub na našem Facebooku!

Slyším, že snad bylo inspirace málo? No tak dobrá, tentokrát jsem pro vás našla i jeden moc povedený video návod.  Vlogerka babsita84 nám ukáže jak můžeme mít geometrické ombré už během pár minut! Používá i odlišný postup u zdobení a nezůstává jen u síťovaného vzoru! 🙂

 

Zdroj obrázků: pinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.