Objevte v sobě umělce! Bude tip box nail art váš nový koníček?

Co má umění společného s nehtařinou? V případě tip box nail artu víc, než byste tušily. Co si budeme povídat, je spousta velice šikovných manikérek, jejichž práce se dá považovat za malé umělecké dílo, o tom žádná. V dnešní inspiraci si ale ukážeme, jak to vypadá, když se právě tyto šikovné manikérky rozhodnou tvořit obrazy. A jak jinak, než s pomocí nehtových tipů! Čtěte a dozvíte se víc!

Tip box nail art, známý také jako „boxed nail art“ je druh zdobení nikoli nehtů, ale výhradně nehtových tipů. Hlavní myšlenkou celého tohoto tvoření je, že sada – obvykle extra dlouhých – tipů je spojena dohromady a jednotně ozdobena. Tipy k sobě mohou přiléhat a tvořit tak jedno velké plátno, stejně jako mohou být i promyšleně oddělené, tak aby chytře vynikl výsledný efekt obrazu. K čemu je ale vlastně boxed nail art dobrý?

00f50d3dbb6ea5ac79d363861022568aHurá pro první cenu

Boxed nail art není určen ke každodennímu nošení, nýbrž do soutěží. Na velké ploše, kterou tipy společně tvoří, může zkušená nehtařka předvést, co umí. Zdobit můžete akrylovými nebo akvarelovými barvami, případně se pustit do takzvaných „mixed media“ tip boxů, kde je třeba předvést, že to umíte s čímkoli od akrylových barviček, přes gely, laky, gel laky až po 3D gely nebo akryl.

Na soutěžích vybírá výherce odborná porota na základě zvolené techniky, náročnosti celé práce, preciznosti, originality i celkového dojmu, který tipový obraz v člověku zanechá. Nejde tedy o žádnou brnkačku a zdobení jednoho drobného obrázku může manikérce zabrat i několik hodin.

Chci to také zkusit!

Nebudu vás vodit za nos. Tip box nail art je výzva i pro ostřílenou profesionálku. Pokud vás ale láká, už první pokus ve vás může probudit skrytého uměleckého ducha a naprosto vás pohltit. Hlavní věc, bez které se neobejdete, jsou speciální dlouhé tipy. Ideální počet na jedno plátno je deset. Kraj obrazu začíná těmi kratšími a uprostřed se setkávají nejdelší tipy.

d22be795b650e68c2742e6b31fb781ed

Než začnete s tvořením, musíte tipy zmatnit a upevnit si je na podložku, kterou můžete zašpinit. Protože, a to mi věřte, ji s největší pravděpodobností v návalu inspirace i emocí zašpiníte. Tipy zdobte jako jeden celek, abyste měly celistvý obraz, a teprve až pro detaily si berte jeden po druhém. Také doporučuji zhlédnout pár videí, kde tip box představují profesionálové. Dá vám to jasný pohled na celý proces.

Ale teď už dost řečí. Rozklikněte si naši galerii a nechte se strhnout vírem barev, kreativních motivů a precizního provedení.

Jak se vám tip box nail art zalíbil? Vyzkoušíte ho také? Nebo už jste ho dokonce zkoušely? Pochlubte se mi na Facebooku rovnou do komentářů pod článek. Těším se na vaše výtvory!

Zdroje:

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.