Strašidelná přehlídka jednoduchých návodů na halloweenskou manikúru je tady! Pojďte se inspirovat s kočkou NANI!

Ať už blbnete v kostýmech na oslavách anglosaského svátku Halloween, nebo jen si jen v tichosti připomínáte zesnulé na naše Dušičky, jisté je, že tento čas je opředen jakousi magií a tajemnem. Každopádně v těchto dnech nejedna z nás zdobí své domovy tematickými dekoracemi, tak proč si neudělat také parádní strašidelné nehty? Ukážeme si, jak na to!

Čas černých koček je tady, hehe. 🙂 A nejen jich, vzduchem se prohání také netopýři, vydlabaným dýním svítí oči, duchové krouží kolem komínů a pavouci spřádají své stříbrné sítě. Já tento čas doslova miluju a potemnělé dny si často prosvětlím svíčkami, které pak můžeme v hojném počtu vidět zářit i na hřbitovech v období Dušiček. Anglosaský svátek Halloween tu sice neslavíme tak, jako v Británii nebo USA, ale i tak má u nás své místo, alespoň co se týče dekorací nebo některých zvyků, které pochází ze společné minulosti od našich evropských předků – Keltů. I my tak např. vydlabáváme dýně nebo pořádáme maškarní párty pro děti či pro dospělé.
hungry_history_the_halloween_pumpkin_an_american_history_2Zajímavost: Svátky jako Halloween nebo naše Dušičky, mají základ v keltském svátku Samhain, kdy lidé věřili, že v tento den se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Věřilo se, že se duše zesnulých v tento čas vracejí na zemský povrch, a živí mohou navštívit podsvětí. Bylo zvykem například vystavovat za oknem zapálenou svíčku, často ve vyřezané řepě, která měla bloudícím duším mrtvých posvítit na jejich cestu. Lidé se také převlékali do starých cárů a malovali si obličeje, aby se uchránili před zlými duchy.
the_festival_of_samhain_is_celebrated_in_glastonbury
A většina toho, co se děje kolem nás, jde znázornit i originálním nehtovým zdobením, co říkáte? Připravila jsem tedy dnes pro vás pár jednoduchých obrázkových návodů na halloweenské zdobení. Také se můžete pokochat videem s deseti krátkými nápady a v neposlední řadě se určitě inspirujte v galerii těmi nejzajímavějšími manikúrami. Jde se na věc!

Na začátek si řekneme, co se hodí mít ve svém kufříku. Uvedu úplný základ, pokud toho máte víc, je to skvělé. 🙂

Ujistěte se, že vám nechybí:

  • bílý a černý gel lak
  • sada zdobicích štětců
  • zdobicí destičky a příslušenství pro razítkovou metodu (pokud si netroufáte na ruční malování)

Tip: Zdobicí destičky s halloweenskými motivy jsem pro vás našla zde. Pokud máte rády kočičky, tak tu taky něco mám. 🙂
blaszkalxyj22_w640_q705435_1_w640_q70
0008_118_w640_q70stetce_01_w640_q70

Motivy nejsou nijak těžké a troufám si tvrdit, že je zvládnou i začátečnice. Většina zdobení začíná na jednobarevném (často černém nebo bílém) podkladu, na který se pak malují jednoduché tvary jako jsou čárky nebo kruhy. Pokud zvolíte razítkovou metodu, mrkněte na jeden z mých dřívějších článků, kde jsem zmínila, na co si dát pozor, aby se manikúra krásně vydařila.
18_easy_step_by_step_halloween_nails_art_tutorials_for_beginners_2017_f
easy_halloween_nail_art_tutorials_photo_rqbieasy_halloween_nail_art_tutorials_22

screen_shot_2017_10_24_at_9.32.02_amob_ea808d_halloween_glow_in_the_dark_pumpkin_fac
halloweennail3halloween_nail_art_tutorial_is_simple_way_to_beauty_nail
Než začnete tvořit, prohlédněte si ještě galerii, kde jsem pro vás posbírala ty nejlepší halloweenské nápady. Pokud vás nehty s tajemnou a temnější tématikou lákají, připomeňte si tento článek!

Zdroj: cutepolish

Tip: Velice dobře také zapůsobí, když použijete některé z glitrového zdobení a černé pavoučí sítě dáte do kontrastu se třpytivou stříbrnou!

Jak se vám líbila halloweenská/dušičková inspirace? Připadají vám návody těžké, nebo si s nimi naopak hravě poradíte? Pochlubte se mi na našem Facebooku se svými nápady! Budu se na vás těšit zase u příštího článku. 🙂

Zdroj: wikipedia.org, pinterest, hungry-history.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.