Velikonoční speciál: Technika „water marble“ ozdobí kraslice i vaše nehty

Přemýšlíte, jak překvapit koledníky co nejoriginálnějšími kraslicemi? Mám pro vás skvělý tip! Vyzkoušejte zdobicí techniku water marble. Ale ta je přece na nehty, říkáte si? Bingo! V dnešním článku vám ukážu, jak vykouzlit co nejlepší water marble nail art na nehtech, čeho se vyvarovat a jak techniku využít i pro zdobení velikonočních vajíček.

O čem je řeč?

Pokud jste o této technice ještě nikdy neslyšely, pozorně čtěte. Jedná se o originální zdobení nehtů vzdáleně připomínající povrch mramoru. Proto je u nás v Česku známá jako mramorování. K vytvoření této nádhery toho stačí málo – potřebovat budete pouze misku s vodou, obyčejné laky na nehty několika barev, párátko nebo špejli a odlakovač, případně vazelínu.

Jak na to?

 1. f00d148695f33a29a597c9fabdd752f1Nejdříve si připravte misku s vodou.
 2. Pomocí štětečku kápněte kapku laku na nehty do vody. Lak se rozpije na hladině a vytvoří barevné kolo. Postupně přidávejte další kapky barev vždy do středu vzniklé barevné skvrny. Přidávejte tolik barev, kolik jen chcete. Fantazii se meze nekladou!
 3. Vznikl vám z barev jakýsi pomyslný terč? Paráda! Teď máte na výběr, můžete kouzlo barev nechat v původním stavu terče a ihned nehty nazdobit, anebo si se vzorem ještě malinko pohrát. Jestliže chcete své umělecké dílo ještě lehce vyladit, vezměte si pomerančové dřívko nebo máchnutím párátka terč rozdělte na několik menších částí. Třeba jako když doma krájíte koláč.
 4. Nyní nastává ta chvíle! Předtím, než nehty ponoříte do vody, si vezměte vazelínu, případně chránič nehtové kůžičky a namažte jej i kolem nehtů. Zabráníte tím přilnutí laku na kůži.
 5. A teď hurá ponořit nehty do misky. Nehty chvíli nechejte ve vodě a pomocí párátka se snažte odtrhnout zbytek přebytečného laku od svého nehtu.
 6.  A je hotovo! Je to lehčí, než se zdá, viďte?
Chcete uklízet všechno nářadí a spokojeně se pochlubit kamarádkám? Zadržte! Co takhle water marble na uvařená vajíčka? Nazdobit je můžete naprosto totožným způsobem a to je teprve čím se chlubit! Věřte, že nejen o ně se koledníci poperou!

Pozor na chyby, které zkazí efekt

Pro dokonalý efekt vašeho uměleckého díla je dobré vyvarovat se několika malým chybám, které by mohly tuto parádu zkazit. Prozradím vám, na co si dát pozor:

  1. Pravidlo číslo 1 je použití vody o pokojové teplotě! Studená voda nedovolí laku, aby se držel na hladině a vytvořil správný efekt. Navíc by se vám se zdobením pracovalo opravdu špatně.
  2. Nesahejte po starých, zaschlých nebo příliš hustých lacích. Rozhodně s vámi spolupracovat nebudou. Vyberte si nějaký ideální trendy odstín nového laku.
  3. Pracujte rychle. Voda nebo ne, laky zasychají i na její hladině. Přizpůsobte tomu rychlost své práce. Pokud laky stihnou ztuhnout, nemusely by se na nehet přichytit v celé své kráse, ale spíše jako slepené kusy čehosi. A to by byla škoda!

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.