Velké srovnání: UV lampy vs. LED lampy!

Chcete začít s tvorbou gelových nehtů a stojíte před rozhodnutím, jestli bude lepší koupit UV lampu nebo LED lampu? S rozhodováním je pro dnešek konec – připravila jsem pro vás totiž velké srovnání UV a LED lamp! Slibuji vám, že na konci článku už budete stoprocentně vědět, která z těchto dvou typů lamp bude ležet na vašem stole:). Tak dávejte dobrý pozor, velké srovnání lamp je tady!

 

UV lampy

Začneme s klasikou, kterou má asi řada z vás nejspíš doma nebo ji už měla možnost vyzkoušet u svých nehtařek. UV lampy jsou totiž stálicí, na kterou nedá spousta z vás dopustit. A proč jsou vlastně tak oblíbené?

V první řadě je jejich největším plusem nižší pořizovací cena, ale i přesto si UV lampy drží vysokou kvalitu. Na trhu jich najdete velké množství, a každá z nich může vypadat trochu jinak. Liší se jak třeba barvou a designem, tak i dalšími vychytávkami, jako jsou třeba LCD displeje, zabudovaný ventilátor nebo časovače, kde můžete nastavit i nepřetržitý provoz.

UV lampy se od sebe liší ale především výkonem. K dostání jsou ve variantách s různym počtem zářivek. Často tedy naleznete lampy s jednou, čtyřmi nebo i šesti zářivkami. Jedna zářivka mívá výkon 9 wattů, se šesti zářivkami tedy můžete dosáhnout u UV lampy výkonu i 54 wattů! Žárovky se ale časem opotřebovávají a je třeba je vyměnit. Standardně se vyměňují po 300 hodinách práce, to se ale může samozřejmě lišit. Častěji však vydrží déle, ačkoliv potom lampa už nemá svůj psaný výkon a doba vytvrzování gelu v takové lampě se může značně prodloužit – a to třeba ze 2 minut až na 3 minuty.

 

LED lampy

Tak jako ve světě klasických žárovek, tak i v nehtové modeláži svět začíná přecházet na LED lampy, které využívají místo klasických zářivek LED diody. Jaká jsou jejich pozitiva?

Největší předností LED lamp je jejich nízká spotřeba energie a hlavně bezúdržbovost. Pokud se živíte nehtovou modeláží, tyto vlastnosti rozhodně oceníte. Zatímco u UV lampy musíte myslet na výměnu žárovek, tady se konce jejich životnosti téměř nedočkáte – výrobci LED lamp totiž uvádějí jejich trvanlivost na 5000 hodin – v praxi to ale bývá opět více. Musíte tedy mít LED lampu zapnutou každý pracovní den, 8 hodin denně a pracovat tak po dobu skoro 3 let, než přijde jejich konec:). Takto dlouhá životnost je ale kompenzovaná vyšší pořizovací cenou.

Přestože mají LED lampy nižší výkon – vyrábějí se třeba s výkonem 6, 9, 12 a 18 wattů – gel v nich paradoxně vytvrdne rychleji než v UV lampě. Často stačí 30 vteřin, takže práce s ní je mnohem rychlejší. Za klasické dvě minuty vám LED lampa spolehlivě vytvrdí jakýkoliv gel. V současnosti jste možná na trhu zaznamenaly nové typy gelů určených právě jen pro vytvrzení v LED lampě. Jedná se o LED gely, které právě pod klasickou UV lampou nevytvrdíte. LED lampy dále vytvrdnou gel laky a velkou většinu barevných gelů, nicméně s modelovacími UV gely mají problém a obvykle se musí zapékat delší dobu nebo se nemusí vytvrdit vůbec, zde je to nutné vyzkoušet.

LED lampy se opět prodávají v mnoha variantách a jak už jsem výše zmínila, rozdíl je hlavně ve výkonu a i počtu diod, které lampa obsahuje. Zakoupit můžete i variantu s časovačem na 10, 30, 60 nebo 90 sekund. Na trhu jsou i LED lampy s časovačem na nepřetržitý tříhodinový provoz. Velkým lákadlem pro spoustu žen jsou ale kapesní LED lampy třeba na cesty. Jsou maličké a kompaktní a když se vám někde v terénu zničí nehet, máte skoro okamžitou možnost všechno napravit a udělat si nehet nový:). Dokážu si představit spoustu situací, kdy se to může hodit.

Velké srovnání je u konce a já doufám, že vám s výběrem vaší nové lampy alespoň trochu pomůže. Je důležité znát všechny výhody a nevýhody jednotlivých výrobků, protože každá z nás tyhle přístroje používá jinak. Někomu bude stačit jednoduchá lampa, kterou zapne na pár minut týdně, někdo naopak bude vyžadovat dlouhodobý provoz a spolehlivost. Tak či tak, určitě si z nich vyberete na našem e-shopu NaniNails, a pokud budete mít nějaké doplňující otázky nebo vám nebude něco jasné, určitě nám napište e-mail nebo na naše Facebookové stránky!
 

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.