Zaměřeno na tvar: Mandle jako na dlani

Mandlový tvar nehtů rozhodně patří do TOP kategorie, tedy co se oblíbenosti týče. Dnešní díl tak věnujeme právě manikúře ve tvaru mandlí a společně si řekneme, jak jí správně docílit!

Jak mandle rády mlsáme, tak si také svou manikúru pilujeme do tvaru, který se jimi inspiroval. Mandle totiž patří k těm nejoblíbenějším – hodně se využívají i v úpravě francouzské manikúry, protože ta na nich vypadá prostě skvěle. Prodlužují opticky prsty, jsou elegantní, přirozené, praktické a i v krátkém provedení jsou super!

Mandlový tvar je podobný tomu oválnému, až na to, že linie po stranách nehtu nejsou rovnoběžné, ale sbíhají se do jemné špičky – přesně jako u mandlového oříšku.
how_to_get_almond_nails_step_by_step_tutorial_750x420

Jak na to?

1. Základem je oválný tvar, o kterém jsem dříve psala zde. Mandle vám z oválu vznikne snadno, stačí jen pár tahů pilníkem po stranách. Pozor ale, abyste z mandličky neměli špičaté stiletto, pilujte jemně a postupně.

2. Nehet by s volným okrajem měl směřovat do špičky, nicméně ta musí být stále zapilována do jemného obloučku. Když bude špička ostrá, z mandlí bude stiletto. Pokud tam špička naopak nebude, nehet zůstane oválný.

3. Pilujte pomalu a střídavě obě strany, aby se linie do špičky sbíhaly pozvolna a hlavně, aby špička nebyla křivě. Klidně po jednom tahu na každé straně, dvakrát měř, jednou piluj! 🙂

4. Dbejte, aby vám nehet šel postupně do jemné špičky – dá se říct – už od samotného lůžka.
pilov_n_

Tip: Mandle také nemusí vždy vypadat úplně stejně, některá dělá špičku trochu ostřejší, jiná oblejší, někdo má nehty silné, a tak mandle vypadají baculatější, na tenkých nehtech působí zase špičatější.

Do práce i na svatbu

Mandlový tvar se hodí pro běžné denní nošení, ale  půvabně vynikne i na společenské události. Stačí zvolit patřičné zdobení, a vaše manikúra se tak stane vkusným doplňkem na plese, párty nebo i na svatbě. Právě nevěsty si mandlový tvar velmi oblíbily – na fotkách s novým prstýnkem se perfektně vyjímá! 😉 Podívejte se do galerie, kde jsem pro vás našla ty nejkrásnější mandlové speciality.

No a pokud mandlí ještě nemáte dost, potěšte své nehty a smysly voňavým mandlovým olejíčkem, který vaše nehty vyživí a zregeneruje. Mandlím zdar a pilování zvlášť! 😉

Zdroj: nail luxxe, instagram, pinterest

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.