Zaměřeno na tvar: S oválnou manikúrou k dokonalosti

Začíná nový seriál, kde vám postupně představíme ty nejznámější a nejžádanější tvary nehtů. Víme, který se k vám hodí i jak ho docílit, a navíc máme spoustu inspirace!

Pokud střídáte tvary, zkoušíte, který vám (ne)sluší a nemáte zatím svého favorita, můžete se inspirovat v našem seriálu a najít si ten nej. Jednoduchý návod, jak vybrat ten pravý tvar, najdete také v jednom z mých starších článků.

Dnes se zaměříme na ovál, protože jako jeden z nejoblíbenějších sluší většině žen, stále si drží praktičnost a přitom je jemný a elegantní při každé příležitosti.
6d14dfcc1b4295424403f139e2a194bd5ce6865d0cd2cc32199f81b746b33e24

Oválný tvar – jak vypadá?

  • Oválný tvar nehtu vzdáleně připomíná hojně užívaný architektonický oblouk, se kterým se setkáte u různých historických staveb, zejména u těch antických.
  • Typické jsou delší rovnoběžné strany nehtu a špička pozvolně přecházející do dokonalého obloučku.

Na co si dát pozor?

Z oválných nehtů se mohou s pár tahy pilníku stát dva různé tvary – kulaté anebo mandle, kulaté nehty se oválům podobají, bývají ale zpravidla kratší a oblouček je poměrně příkrý, navíc nemá tak přirozený pozvolný přechod do oblouku jako ovál. Mandle jsou delší, nicméně prodloužené strany nehtu nejdou rovnoběžně, nehet jde postupně do jemné špičky – dá se říct už od samotného lůžka.

Jak ho vytvořit?

Jak má vypadat krásný ovál už víme, teď tedy pár tipů, jak ho vytvořit:

  • Pilník není pila, neničte si nehty horlivým pilováním sem a tam. Stačí jemné pohyby vždy ze strany nehtu do středu volného okraje (pilník nadzvednout a přemístit na původní pozici), ze strany do středu a tak dále.
manicure_filing_basic_11
  • Pilník mějte mírně nakloněný.
manicure_filing_basic_21
  • Nezapomínejte na spodní část nehtu, každému rostou nehty jinak – zatímco některá je má hezky rovné, jiné mohou růst směrem dolů – je tedy třeba je srovnat.

manicure_filing_oval_11manicure_filing_oval_21manicure_filing_basic_31

A jak taková oválná manikúra vypadá? Podívejte se do galerie!

Oválný tvar nehtu vypadá velmi přirozeně, bude se tak zamlouvat všem milovnicím decentních manikúr a střídmého zdobení.

Tip: Máte rády jemné přírodní odstíny? Vyberte si některý z oblíbené řady gel laků z řady NANI Professional – kolekce Princess!

No a pokud máte raději manikúru zdobnější, na oválném tvaru dobře vynikne ombré, lešticí pigmenty i nehtová bižuterie!

Jak se vám líbil první díl seriálu? Vyzkoušíte oválný tvar také, nebo preferujete jiný? Nebojte se pochlubit a pošlete mi fotky svých manikúr do komentářů na Facebook.

Pilování zdar!

Zdroj: nailbees.com pinterest, instagram

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.