Zdravé nehty a ruce se bez výživy neobejdou. Nepodceňujte ji!

Genetika některým pomohla k pevným silným nehtům, třebaže jiným nadělila jen slabé a tenké. Je ale jedno, že máte drápy jako kočka, jestliže o ně nebudete dostatečně pečovat. I silné nehty se začnou brzy lámat a třepit, pokud jim schází živiny. Naštěstí se tomu dá lehce předcházet – péčí a výživou! Co je pro vaše nehty nejlepší? Čtěte!

v_iva_6
Výživa je základ

Než se vůbec dostaneme ke krémům a olejíčkům, je důležité si uvědomit, že kvalita nehtů, kůže a vlasů není dána jen geneticky, ale také stravou. Zajistěte si proto ve svém jídelníčku dostatečný přísun vitamínů a minerálů. Mezi nejdůležitější patří vitamíny skupiny B, vitamín C a z minerálů hlavně vápník a zinek.

Tip: Zařaďte do svého jídelníčku kvasnice, maso, mořské plody, mléko, sýry, luštěniny, dostatek ovoce (obzvlášť pak citrusové plody) a uvidíte, že se nejen budete cítit dobře po těle, ale i vaše pleť a vlasy budou zdravější, o nehtech nemluvě.
v_iva1

Lehce zatížené a normální nehty

V práci si ruce spíše šetříte, v domácnosti používáte ochranné rukavice a s nehty nemáte větší problém? Hurá! Gratuluji! Teď to tak stačí jen udržet. Pro rychlejší růst nehtů, proti lámavosti a k celkové výživě přispívají příjemně voňavé olejíčky. Najdete je v malých, středních i velkých baleních. Nehtové kůžičce prospívá, když tekutinu vmasírujete až do úplného vstřebání.
Také si nezapomeňte čas od času namazat ruce vyživujícím krémem. Zkuste třeba NANI sérum s pumpičkou, které se pohodlně vejde do kabelky. Ruce budou hydratované a spokojené.

Tip: Už jste slyšely o P.Shine
? Metoda úpravy nehtů pocházející až z dalekého Japonska dodá přírodním nehtům vysoký lesk a udrží jejich zdravý, přirozený vzhled. Ideální, pokud si chcete na nějakou dobu odpočinout od gelů a laků.
v_iva2

Středně zatížené nebo lehce zanedbané nehty

Doma nebo v práci je třeba pořádně „zabrat“ rukama a na důkladnou manikúru není moc čas? Vyhraďte si o víkendu chvíli volna jen pro sebe, udělejte si kávu nebo čaj, pusťte oblíbený seriál a věnujte se nehtům. Povinnosti chvíli počkají.

Očištěné a opilované nehty zakápněte suchým olejíčkem NANI. Obnovuje lesk nehtů, dokonale hydratuje, změkčuje suchou nehtovou ploténku a chrání ji před vnějšími škodlivými vlivy. Nehty rychleji porostou, zmírní se jejich lámavost a vrátí se jim zdravá barva. Nezapomeňte pokožku rukou zvláčnit krémem, a pokud je opravdu vysušená a unavená, popřemýšlejte nad zázrakem zvaným maska Kocostar. Po jejich aplikaci se budete cítit jako po návštěvě speciálního salónu.

Tip: Unavené, oslabené a lámavé nehty občas potřebují intenzivnější péči. Popřemýšlejte nad zpevňovačem nehtů nebo speciálním nehtovým kondicionérem. Uvidíte, že vaše nehty budou odolnější, než kdy dřív.
v_iva3v_iva4

Velmi zatížené nebo zanedbané ruce a zničené nehty

Nejednou jsem se setkala s povoláním, které dává opravdu zabrat. Kůže je vysušená, nehty jsou co chvíli naštípnuté, a občas utržíte i ošklivý škrábanec. Když k tomu ještě přidáte nedostatek času na péči, brzy cítíte, že ruce viditelně trpí. Tady je potřeba intenzivní péče. Mazejte ruce, kdy jen k tomu dostanete příležitost, a to nejen obyčejnými krémy, ale sáhněte i po vazelíně. Je ideální pro vysušenou, popraskanou kůži. Suchý olejíček NANI velmi pomůže regeneraci nehtů, a když máte možnost, jednou za čas zvolte péči rukavic Balbcare.

Tip: Jako spása pro silně namáhané ruce se označuje parafínový zábal. Parafín působí blahodárně proti stárnutí pleti, odstraňuje odumřelou kůži, změkčuje ji a napomáhá hojení ran i prokrvení pokožky, zároveň uvolňuje ztuhlé svaly. Proceduru stačí opakovat jen jednou za čas, ale znatelně zvýší kvalitu a zdraví vaší pokožky, což ostatně pocítíte už po prvním použití.
v_iva5
Teď už je to na vás. Promyslete si, jaká procedura je pro vás ta pravá a pravidelně ošetřujte svoje nehty a ruce jak nejvíce to jde. Vždyť už dávno víte, že pokud není o ruce řádně postaráno, tak to nezakryje žádný gel ani lak. Máte nějaký tip jak o ruce pečovat? Poraďte ho i ostatním na našem Facebooku přímo do komentářů pod článek. Tak zase příště! ☺

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.