Extrémní tvary v nehtové modeláži: Troufnete si na ně?

Opravdu pěkná modeláž, to je tak trochu věda. Rozhodně je to trénink a trpělivost, ale když se povede, tak výsledek  stojí za to. Co se ale stane, když už nehtařce základní tvary nehtů nejsou dostatečnou výzvou? Nakoukněte se mnou do světa extrémní a designové modeláže! Takovéto nehty a druhy modeláže vyhrávají nehtařské soutěže – pojďme si je představit!
Základní typy tvarů nehtu jsou vesměs celkem čtyři. Setkáte se s nimi dnes a denně, jedná se o nehty kulaté, hranaté, squoval (neboli zaoblené) a oválné. Na těchto nehtech není nic nevšedního, leda by byly opravdu, ale opravdu dlouhé, ale to z nich ještě nemusí nutně dělat designérský počin. Možná si některá vzpomenete, že těmto tvarům jsem se už v minulosti věnovala, jak ve článku, kde radím, který tvar je ideální právě pro vaše ruce, tak v dalším článku o rozdělení a osvětlení základních tvarů nehtu a jak na ně. My chceme ale něco nevšedního!
tvary2
Z těch méně častých tvarů je to například „balerína„, která si v poslední době získává přízeň veřejnosti, jelikož je to opravdu skvělé „něco“ mezi mandlí a hranatými nehty. A kdo nemá na nehtech baleríny, má takzvané „coffin“ nails neboli rakvičky, což jsou dlouhé, zužující se nehty se zaříznutou špičkou. Rozdíl mezi nimi je ten, že coffiny se zužují už od lůžka, zatím co baleríny přibližně až v polovině nehtu. Často se ale zaměňují a pletou a tak je možné, že narazíte i na označení, které je opačné.
Stilleto je velmi žádané (vsadím se, že si na něj nejedna z vás už troufla), a čím delší je, tím vetší je to kandidát do soutěží. Musí ovšem být hezké, být precizně provedené, souměrné a s pořádně ostrou špičkou.
tvary1_1
Dále na nás čekají ty odvážnější tvary. Můžete namítat, že mandle už má na nehtech skoro každá, a je to pravda. Ovšem čím delší a užší mandle je, tím více je zajímavá a získává přívlastky jako „gotická“ nebo „ruská“ podle délky, zahnutí a typu špičky. Rozdíl je v tom, že ruská mandle má o poznání výraznější zahnutí bočních stran a ostřejší hranu, stylem připomíná „edge“ modeláž. Gotická mandle je víc podobná té klasické mandli. Je zahnutá do jemného obloučku a působí jemnějším dojmem, než ruská. Délka obou mandlí se může lišit a může jít až do opravdu dlouhých extrémů. Ve směs jsou si ale oba typy velmi podobné.
A nyní už se dostáváme k těm opravdu designovým kouskům. Rohové (neboli „edge“) a šipkové (někdy také známé jako „blade“ = nože) jsou opravdovými výherci, protože není vůbec lehké je vytvořit (což není žádný med ani u pravých stilett a nebo gotické či ruské mandle). Celý nehet je ohnutý do stran. Vytváří tak přesnou hranu a hřbetě nehtu, a tím i naprosto nezaměnitelný vzhled.
Zmíněnému „ohýbání“ nehtu se říká pinčování (od anglického pinch, čili přištípnout, sevřít), které potrápí i kdejakou zkušenou nehtařku. Základní pomůckou může být při modeláži pinčovací pinzeta nebo třeba pinčovací trubičky. Nemusím snad ani říkat, že na takovouto modeláž potřebujete jen opravdu ty nejkvalitnější produkty na trhu, a staví se vždy jen na šablony. Pokud by některá z vás měla chuť zkusit si pinčování a vytvořit si tak nějakou stylovou manikúru, je dobré se nejdřív podívat na nějaký video návod. 😉
Než se ale pustíte do práce, tak si pořádně užijte galerii a pokochejte se ukázkami některých opravdu povedených neobvyklých modeláží!

Tak co na ně říkáte? Padly vám některé do oka? Jaké jsou podle vás super, a které naopak až příliš? Měly jste na nehtech někdy nějaké extrémnější tvary? Chtěly byste článek, kde bych se zabývala jednotlivými designovými tvary více dopodrobna? Řekněte si o něj na našem Facebooku! 🙂 Budu se těšit!

Zdroj obrázků: pinterest.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.