Střepy přinášejí štěstí – mějte ho vždy dostatek!

BUM! PRÁSK! Vaše zrcátko, hrnek nebo talíř je na desítky kousků. Je tu snad někdo, komu se tato malá nehoda nestala? Stačí trocha nepozornosti, malá nešikovnost a místo líčení, kávy či oběda musíte rychle pro smetáček. Není to nic k radosti ale ani k pláči. Vždyť nejspíš právě takovýto incident dal vzniknout jednomu skvělému nail artu! A my si dnes ukážeme, jak na něj! Nebojte, rozbíjet rozhodně nic nebudeme. 🙂

Nejsou to zrovna střepy, které se používají, ale vlastně jen lesklá fólie, která vytváří efekt roztříštěného skla. Tento trend k nám dorazil z Jižní Korei, která má ve světě módy rozhodně velké slovo. Možná jste se s touto technikou už setkaly, jen jste nevěděly, jak se jí říká a jak na ni? No, vaše čekání je u konce. Pojďme si to krok po kroku vysvětlit 🙂

Glass_tutorial1. Začněte s podkladovým lakem. Záleží na vás, jakou bude mít barvu. Každá barva ale mění následný vzhled nehtu. Čím tmavší, tím výrazněji bude zvolená fólie poté vidět.

2. – 4. V návodu jsme zvolili houbičkovou metodu a vytvořili s ní duhový podklad. Abychom si ušetřili práci i čas, použili jsme chránič nehtové kůžičky. Záleží na vás, jaký podklad zvolíte.

5. Na řadu jde fólie*. Rozstříháte ji na drobné nerovnoměrné kousky. Opět je jen na vás, jak velké budou, a jestli budou mít nějaký určitý tvar.

6. Nehet přetřete bezbarvým svrchním lakem. Pomocí zdobící sondy nebo párátka ozdobíte nehet**. Nakonec ještě jednou přetřete výsledný nail art vrstvou bezbarvého svrchního laku a – hotovo!

*Lesklou fólii seženete v papírnictví nebo i supermarketu. Pokud chcete ale nějakou specifickou, můžete použít speciální zdobící folie.

**Sondu nebo špičku párátka jemně omočte v bezbarvém laku. Kousíčky fólie se na něj pěkně přichytí a vy tak můžete se zdobením lépe manipulovat.

Jednoduché, ne? Krásný a neobvyklý efekt během chvilky! Třebaže se to nezdá, možností použití „rozbitého skla“ je celá spousta. Inspirujte se naší galerií!

A i tentokrát jsme pro vás našli pěkný a jednoduchý videonávod. Tentokrát je od vlogerky AlexandraGirlyTalk . Přesvědčte se, jak je to jednoduché! 🙂

 

Jaký máte názor na tento nail art vy? Zkusíte ho? Zdá se vám těžký nebo je to naopak brnkačka? Nebojte se nám ozvat a pochlubit s vlastními nehty u nás na našem Facebooku!
Zdroje: pinterest.com, youtube.com

Post navigation

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.